Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nabídka a poptávka - Supply and Demand


rusty517

Doporučené příspěvky

Pridavam link www.youtube.com/user/learn2stocktrade?blend=23&ob=5#p/u/2/GjC_mWwhlJE

Diky temto hochum z smb capital a jejich hostovi vimeo.com/20648351

a jenich prezentaci jsem se dostl ke knice od Daltona Market Profile, ktera me proste chytal a zaujala. Procitam zde prispevky od zdq, iigise yax vypada to ze se tim panove uz nejaky cas zabyvate, coz je super, a spatna zprava ze budu potrebovat dasich nevim kolik hodin to procist a pochytit uzitecne info. Osobne obchoduju jak sem psal dle sama zony s/d ale v MP vidim, tak jak to uz nekdo napsal, super pomucku pro urceni kontextu trhu. Vidim ze by mi to mohlo pomoci se vstupy do jiz identifikovanych zon, potvrzeni vstupu. Diky vsem za zde publikovane info a at se dari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 504
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

@iigis

Nic co by sa vymykalo z priemeru, myslienkovymi pochodmi som bol naivny zaciatocnik. Proces vyvoja tu najkrajsie popisal Airmike ktoreho prispevky mam rad, napisal ze postupne zacne trader triezviet, triezviet a triezviet, az bude raz mozno uplne triezvy ci take nieco. :) Tak ja som zacal seriozne intoxikovany a teraz si uz trufnem za volant ale stale by som mozno nafukal zostatkovy alkohol keby ma zastavila hliadka. :)

Vazne, najvacsi pokrok u mna bol ked som sa prestal orientovat na pattern TA v style: aha pattern, zbacktestujem ho a uvidim ci dava zisk ak ano idem teraz cakat cely den ci sa vykresli taky sled useciek alebo nie. Ak je moj pattern trendovy a neda mi vstup aj napriek tomu ze cely den je trend je vlastne dobre lebo som dodrzal plan. Takto ja nedokazem uvazovat, to je pre mna absolutne nerozumenie trhom, malo robustny pristup.
Ci moze byt ziskovy neviem ale urcite nie je pre mna.

Ked som spoznal teoriu aukcie a zistil ze ked ma obchod logiku je jedno na zaklade akeho graf patternu don vstupim, ci je zbacktestovany alebo vobec nejaky.
A ze jedina sanca ako uspiet je trenovat, pestovat si skill, nenechat sa odradit prvotnou frustraciou ze nicomu nerozumiem; ako v profi sporte.

Moj nazor, ale to zase pisem len o techickych veciach :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdq:

načali sme opäť troška offtopic ale dačo takéto by sa tu určite malo nehať:).. čítal som a vravel som si či som to nepísal ja. Porovnanie s alkoholom palec hore (aj keď niesom vodič:D)

U mna prišiel zvrat až na začiatku tohto roku keď som začal bádať prečo sa trh hýbe, no stále som hladal patterny ktoré budem obchodovať no už vtedy som bol kúsok triezvejší:). Až jeden článok ktorý som čítal mi spôsobil že som sa zameral na kontext. Najhoršia vec čo v tradeignu môže byť je podľa mna slepo čakať na pattern ktorý ak sa neukáže tak som dodržal plán ( pekne si to napísal). Vec ktorá sa tu často opakuje je" vyber si jeden pattern nauč sa ho konzistentne obchodovať a pridaj daľší" toto ma doslova zdvíha zo stoličky.

Ale späť k trhom konkrétne k wickoffovy čítal si niektoré jeho knihy on vysvetluje tape reading a niečo si od neho chcem objednať tak rozmýšlam že pribalím ďalšiu knižku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes bol ten den kedy bolo na indexoch ucebnicovo vidiet ako sa meni stav na trhu z balance -> imbalance -> balance. Myslim ze akcia bola velmi priamociara a bolo dost casu si naplanovat dopredu tie spravne obchody. Ulohou diskrecneho tradera je identifikovat situaciu a naplanovat akciu, nie cakat ze trh sa nam prisposobi. Zlozeny profil (cierna ciara uplne napravo) ukazuje ze na tychto urovniach uz trh v minulosti v balance bol. Trh otvoril v rovnovahe, nastalo rychle precenenie, a znovu ostal v rovnovahe. Preco trend nepokracoval? Lebo dosiahol svoj ciel.

16062

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak je čas sa chváliť:

Už 4 dni som ignoroval kontext. Proste som chcel vstupovať aj keď mám jasne dané že napríklad do trendu vstupujem len na korekcií k predchádzajúcemu swingu čuduj sa svete dnes asi 5 bodov nad.. Hlavne ma mrzí včerajšok kedže sa dal ísť obchod s RRR ku 10. No nevadí snáď sa poučím že obchodovať mimo to čo trh robí je nezdravé. Čo ma ale troška mrzí je že som pred touto sériou mal 10 obchodov podľa plánu a teraz 4 mimo, musím sa poučiť a ísť ďalej. 3 SL 1 BE

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rusty> muj sofistikovany:-) pristup k zonam a priprave pred obchody vypada asi takto: Z forexu sleduji vetsinu majors ale pri obchodovani se soustredim pouze na nekolik malo hlavnich paru EUR,GBP,CHF Postupuji od Mesicniho, tydeniho grafu na kterem si zakreslim dlouhodobe urovne (velice dlouhe TF tzn nekolik malo urovni) a tyto urovne tam vetsinou zustanou zakresleny nekolik mesicu. Dale to same, kazdy den priprava na nasledujici den, vecer si zakreslim zony na dennim, 4H grafu a 1h grafu. Drive jsem obchodoval na delsim TF 1H a 4H, takze na vytipovane vstupy je treba nekdy cekat treba par dni. No a to same pak na 15M grafu uz behem dne, v posledni dobe i pres to ze travim spoustu hodin seldovanim grafu, se snazim koncentrovat hlavni obchodovani do london open od 6 - 10GMT rano pak do London close and NY open 12:30 - 15:00GMT, kdy dochazi pro me k nejzajimavejsim pohybum. Na nizsi Tf jsem presel kuli tomu ze se tam proste objevuje vice prilezitosti i kdyz pravda mensi potencial (min pip). Tak nejak s case jsem proste zjistil ze nemam trpelivost cekat hodiny ci dni abych videl vysledek. Diky netripelivosti jsem spoustu dobrych obchodu drive casto uzavrel treba se ziskem ale brzy ci prisel o zisk, proste klasiceke traderovo dilema kdy vybrat zisky a jak ridit obchod, chce to zkusenost a trpelivost. Dlouhodobejsi pristup si nechavam do faze zkuseny trader;-) Na kratsim TF se mi libi ze vidim vysledek behem kratke doby,a je okamzite videt zda je vybrana SD spravna ci ne. Prikladam screen z Eura a potencialni zony.

16074

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak euro jsme dnes nakonec neobchodoval, prikladam trade z GBP kde byla dnes prilezitost, jak rika sam, levels on top of levels. Pekny vstup, male riziko a slusny potencial, downtrend, vysoke RRR, max score. Nicmene jsem z obchodu prilis brzy,i kdyz v souladu s planovanym TP. Jak vyzdimat z potencialne dobre probihajici obchodu nejvice je pro me momentalen tema cislo jedna. Good trading

16084

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slúbené dnešné obchodovanie všetko podľa podmienok na trhu 1xSL, 1x PT. Prvá strata zamrzela ešte ma dáky pašák vyskalpoval no znovu som vstúpil kedže sa vyrobil lowest volume test k high (distribučná oblasť pri včerajšom HOD) no demand. SL 2,75, PT 9,25, RRR 3,4. Výstup podľa ninju si nevšímajte išiel som na doučovanie takže som to zavrel PT bol na tej dokreslenej šípke. Nech sa darí

16085

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenda: taky postupuji tak, že zakreslím do týdenního, denní a potom vyhledávám obchodovatelné situace na tf, který už jsem zde zmiňoval, mám trošku odlišnou situaci než ty, jelikož nejedu ID a navíc bydlím v čr:) Psal jsi, že jsi přešel na ID jen proto, že jsi chtěl více obchodovat a nebavilo tě čekat. Já to mám opačně, je pro mě obrovskou výhodou, že nemusím sledovat ,,jak tiká úsečka,, už z pohledu psychologie, tak z pohledu toho že mám více času na jiné testy a celkově je ID dost vyčerpávající z důvodu koncentrace na aktuální situaci. Někde jsem četl, že trading je jedna z nejtěžších profesí, myslím si že je to tak že ID trading je jedna z nejtěžších profesí. No ale je to individuální bussines, stejně jako jsou individuální lidi a každému sedne něco jiného v tomto je to krásné, že je to tak variabilní. Já řeším výstup tak jak popsal sam s. což nejspíš pro tebe nebude nic nového, jen s tím rozdílem, že nevystupuji na předem určených zónách (na základě s/d) ale pouze tam posunuji SL. Takže můj výstup je vždy na posunutém SL, jinak z trhu nevystupuji. Obchoduji swingově, takže se snažím být v trhu co nejdéle, pokud jde trh mým směrem nechám tam narůst zisk a třeba SL i 500 $ dokud nenarazím na logické místo abych posunul SL. Logické místa vyhledávám i na menším tf (přece na hodinovém grafu vidím dlouhou úsečku, ale na 10 min to může být shluk 3 svíček, kde se cena může otočit) proto při posouvání SL používám malý tf. Pro ukázku přikládám obr. kde jsem vystoupil na posunutém SL (PT3) se zsikem 790 $ (paper)

16090

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Škoda že to tu troška skapalo.. Nevadí dnešné obchodovanie na NQ. Prvý odraz od supportu bez signálu čo ma zamrzelo kvôli RRR. Potom som počkal na korekciu no bol som taký nažhavený že som vstúpil na úsečke v ktorej bolo jasne viac supply ako demandu navyše na ľavo som nemal podporu swinghigh čo mám ako kritérium. SL som umiestnil len tak aby sa nepovedalo ( totálne amarérsky). Sl mi vyhodil break no volume bolo nízke nasledoval highvol up bar (demand vkročil) spolu urobili falošný break. nasledujúca úsečka taký malý test do longu ešte profesionáli neovládli trh preto ešte raz otestovali low swingu na no supply úsečke close na high tu som vstupoval. SL pod swingom (pod falošným breakom) SL 2,75 PT 11 RRR 4. Je to celkom psycho kedže NQ sa reštrukturalizuje a mení sa objem akcií hocikedy príde neočakávane ultra vysoké volume. Aspoň zistujem že je naozaj pravda to čo hovrila teória, že keď k trhu pristupujete správne je jedno čo ide bokom, či sú akurát reporty a podobne.

16095

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@iigis

Trochu utichlo, jednak tu bola diskusia s romanom06 kde sa dospelo k zaveru ze je zbytocne "kafrat sa" do obchodnych pristupov inych. Suhlasim s tym. Ja som sem dal ukazku naozaj profesionalneho pristupu k diskrecnemu tradingu a linky z ktorych sa da dalej cerpat, a nateraz asi aj staci.
No a druhak bolo tento tyzden asi 26C kazde poobedie tak som nechcel sediet za PC cely den. Moj chlieb a maslo je BUND a som rad ze niesom skolopovinny a mozem rano vstavat k trhom. :)
End O/T. :)

Vsimol som si ze posledne dva screeny co si sem dal si mal prvy vstup vzdy priskoro. Dnesny druhy vstup mas super, takto failnuty retest, to nemusim vidiet deltu aby som vedel ze nakupujuci tam budu velmi aktivni.

Moj pohlad, kafranie sa :), ked obchodujes S/R, ty chces vstupit ked dostanes vietor do plachiet, proste rychle zamietnutie urovne, ako v tvojich reentry z poslednych 2 screenov. Ja ked vstupujem do obchodu mam oci na DOMe, chcem vidiet ze okrem toho ze momentum proti mne sa vycerpalo, nikto neexekuuje velke ordre rychlo za sebou proti mne, ale niekto zacne exekuovat velke ordre v mojom smere v tych cenach. Na grafe vyrazna usecka delty v mojom smere.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdq:

Jasné chápem ono ja som tiež toho názoru že donekonečna pridávať a debatovať ohladom systémov je prakticky strata času všetko závisí od jednotlivcov niekomu stačí napísať supply/demad a sám si vyhľadá a postavý systém. Ale ja si reakcie a postrehy hlavne od aukčných traderv rád prečítam:)

No ja školopovinný som ale naštastie ešte nematurujem takže mám teraz pohodu .)

Ono k tým mojím vstupom ten včera bol podľa plánu takže tam je to fajn jednoducho teraz to nevyšlo, ale ak si všimneš dnešný prvý vstup tak som vstúpil na úsečke kde bolo viac supply to je vidieť jasne ako facka takže za to môžem viniť len seba. Obchodujem tiež z domu ale pravdu povedať na ordre velmy neprihliadam vzhladom na to že ked už viem že je to pre mna dobré miesto pre vstup z pohľadu volume tak to beriem nechcem mať vela premenných. Teraz mám prvoradý cieľ odpaperovať 100 obchodov a ísť live, možno to pôsobí tak že sa chcem niečomu vyhnúť a nechcem sa učiť novým veciam ale tak to nieje jednoducho chcem získať cit pre trh pomocou volume a ísť na tom live. Rozmýšlam že si ale objednám knihu o aukcii lebo ma ten prístup nesmierne zaujíma.

Vďaka za koment

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...