Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nabídka a poptávka - Supply and Demand


rusty517

Doporučené příspěvky

@iigis

Ako myslis 500 ako limit nad cenou - ze si long 100 a na 101 je 500 alebo 500 zobchodovanych?
V prvom pripade, je intuitivne si mysliet ze velky order v DOMe cenu "zastavi". Na zaciatku som na tom chcel stavat ale z pohladu dnesnych skusenosti to mam za opacne - vacsinou - velke ordre trh rad testuje, rad sa k nim hybe. Preco? Aukcna teoria - trh existuje aby nasiel cenu za ktoru chce obchodovat co najviac ludi, ktora umozni najviac obchodov.
Casto vidim ze velka uroven: bud zmizne, alebo dostane plny zasah velkym poctom kontraktov. Udrzi len vtedy ked je momentum uz uplne zdochnute.
Druhy argument je, ze ak je trh napriklad v uptrende, tak nakupujuci nebudu postovat limity na bid, lebo sanca na fill je mala, ale pojdu skor za market, zatial co predavajuci sa nebudu ponahlat ale postnu limit offer. Ale to je len taka domienka mozno je to bullshit. :P

Ked sa vytlaci 500 v T&S musime to brat v kontexte ci je to ojedinely trejd a momentum ma opacna strana, alebo ci je teraz nejaka cena na ktorej sa vyroji viac velkych trejdov ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 504
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdq:

Bolo to 500 limit. Ja som si to vysvetloval ako fake a často ma to dokonca povzbudilo bral som to tak že sú to ordre stratových traderov vzhľadom na to že sa to vyskytuje pri swingoch a ak cena prebehne touto úrovnou je to známka sily. Podľa mna ale volume dokáže tiež dosť napovedať kto má prevahu vlastne na tom je postavený celý systém. V poslednom čase sa ale na tvoje príspevky rád pozerám je to prístup troška iný ako tu sú všetci zvyknutý a to ma práve teší kedže aj ja si myslím že mám na trh iný pohľad ako všetci. Cez víkend som našiel článok o aukcii no neprečítal som to bolo dosť pekne a dobrý tenis:D... uvidím ako to bude všetko vyzerať ale už sa neviem dočkať live:)

Mylsím že tá domienka nebude bullshit:D.. je to pomerne logické vzhľadom na tok a na to že nikto nechce aby mu pohyb ušiel a limity do pohybu sú zradné. No takto by som si predstavoval nakupovanie amatérov (tiež vstupujem za market) vzhľadom na to, že profíci majú nakúpene najnižšie ako sa dá kruté ale je to tak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis Napsal:
-------------------------------------------------------
> zdq:
>
> Ešte by som sa chcel vrátiť k tvojmu dávnejšiemu
> príspevku teraz som si to tu prechádzal a
> pozastavil som sa nad tým ako sleduješ pri
> exekúcií DOM a aby si nevidel veľké ordre
> protisebe. Ja obchodujem z domu ale len z dôvodu
> aby som si nemusel platiť ninju:D... no z ordrov
> som pomerne zmetený často vidím že vstúpim do
> pozície a je proti mne napr 500 a zrazu tam niesu
> a trh ide mojím smerom keby šiel do SL tak to
> pochopím. Ak vieš nejakú literatúru kde sa
> orderflow v dome vysvetluje bol by som za nu
> vdačný. Chcem to len na teoretickú úroveň vzhľadom
> na to že teraz sa plne sústredím na môj systém v
> júny chcem live.

to ze vstupis do pozicie, proti tebe je 500k a o sekundu tam niesu. je jeden zo signalou ze si aktualne v tom momente na dobrej strane. tie ordre totiz neboli vyplnene, pokial nieje v T&S oznaceny block trade 500k, tak ta bariera bola stiahnuta. teda ak by sme chceli identifikovat kto tam tych 500k dal a kto ich stiahol, tak to bol market maker, a stiahol ich preto, lebo sa zmenila fair price. market maker totiz svoje limity na fair price nevystavuje. z fair price ich stahuje a vystavuje nove objednavky ktore su mimo fair price.

treba si uvedomit ze na trhu kazdy subjekt obchoduje inym sposobom.su subjekty co na cenu utocia, lebo spekuluju (spekulanti, predikcia), a su subjekty ktore cenu braniaa vystavuju velke barieri okolo LAST ceny(marketmakeri, z dlhodobeho hladiska ich trendy nezaujimaju). a su tiez taki ktori sa proste snazia len vyplnit , exekuovat, za cenu ktora i vyhovuje, a je im jedno ci sa nasledujuci trend pohne hore alebo dole(hedgeri, paper traders,)

cena na derivatoch sa vobec nemusi spravat podla aktualneho predajneho ci nakupneho tlaku. ona sa moze uplne bez velkeho zobchodovaneho objemu pohnut o desiatky tickov , v nadvaznosti na tom ako sa meni podklad. a kedze nikto nenakupuje ani nepredava, cenu posuva len pridavanie a stahovanie objednavok marketmakerov. dobre je to vidiet ked si otvoris DO mimo hlavnej seansy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak ako napisal Airmike k tym subjektom. Inac to je podla mna zakladna miskoncepcia delit ucastnikov na trhu "amaterov a profesionalov" pripadne este pridat nejake percenta ze kolko z nich zaraba a kolko preraba. :)

Airmike, este dobry priklad k poslednemu odstavcu co si napisal su FX futures. Tam je to casto vidiet ze cena sa ubera inam ako delta, lebo na futures sa zobchoduje iba zlomok objemu oproti cashu.

Iigis ja som sice indikator volume ako taky nikdy nepouzival, ale myslim ze ked robis 1-2 obchody denne z velkymi targetmi DOM ani T&S pouzivat nemusis. Ak budes na konci svojho paperu v zisku a budes pri exekucii obchodov v pohode - nebudes sa citit strateny, ze nevies co sa deje, nebudes citit pochybnosti - bude to dobra indikacia ze robis nieco dobre. Pojdes live, no a aj obchodny styl live traderov sa vyvija, mozno budes chciet zapojit aj ine veci, mozno nie, uvidis. Kazdy kto to robi rad si najde svoju cestu a neprestane sa vzdelavat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdq (tu)

ano mas recht. delta traderi- hlavne ti zacinajuci, maju velky problem pochopit 3 zakladne veci

1) nevedia vypocitat, alebo Resp neberu do uvahy vypocet ceny derivatu v nadveznosti na podklad
2) nedavaju si pozor na disproporcie medzi zobchodovanym objemom short a long pozicii v suvislosti z bliziacou sa expiraciou
3) neberu do uvahy urokovy diferencial, medzi podkladom a derivatom.

na FXsu to fatalne chyby, pretoze kvantitativne obchodovanie a arbitraze a fixed income strategie na trhoch , kde sa cena vyratava velmi jednoducho maju obrovsku silu. pokial neskuseny delta trader obchoduje ESkotak si to ani vsimnut nemusi, a t moze trvat aj mesiace kym na to pride. ak ten isty trader bude obchodovat futures na australsky dolar, bude skor ci neskor velmi velmi sklamany, ale predpokladam ze sklamany bude ovela skor, hned ako sa dostane par dni k prvej expiracii. :)

delta trading je vinikajuci a profesionalny nastroj pre ludi , ktori ho vedia pouzit a pouzivaju. ale ako vsetky nastroje, aj on skryva urcite rizika.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:
Pekné vysvetlenie ohladom tých market makerov teraz mi to dává zmysel. Ak správne chápem market makers chcú posúvať týmto spôsobom cenu?

Zdq:
Tak ako vravíš zo začiatku sa chcem plne venovať tomuto prístupu ktorý popisujem aby som zistil ktorou cestou sa chcem vyvíjať jednoducho tažko polemizovať o tom či o tom keď ešte nemám live skúsenosti. Robím max 3 obchody denne zo začiatku to nechcem "siliť" a predsa dá sa ísť aj po velké PT takže uvidíme. ale rozširovania teórie nieje nikdy dosť:) Inak 20-30 obchodov denne to už je fajn číslo ideš predpokladám práve po tých "mikro swngoch" takýto štýl ma rovnako zaujíma ale predsa len zo začiatku by som na to nemal gule.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

airmike:

Myslel som posun ceny spôsobom, zoberiem príklad long obchodu. Market makers majú na svojích "order bookoch" veľa príkazov na istej cene nad tou terajšou napríklad vstúpil som na 1000 a market makeri vidia množstvo príkazov ku ktorým chcú prísť na cene 1005 tak sa k ním tebou popísaným spôsobom dostanú. Môže to byť takto vysvetlené rád sa nechám poučiť pre mna zaujímavá téma.

Dneska NQ rozpätie 10 bodov a aj to vznikol za prvých 9min. som zvedavý keď sa to niekam prerazí ale to budem už asi na doučku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky:
v jednom ze seminářů to Sam vysvětluje (pokud jsem to správně pochopil:) tak, že "vstupní" (LIMIT) hranici S/D dává tak aby odřezávala knoty svíček a výstupní (SL) prostě na extrém oblasti, tedy při supply limitní hranice odřezává horní knoty a SL hranice je na LOW oblasti. V nízkém timeframe asi nemá smysl řešit knoty (rozdíl mezi open/close-high/low). Pokud high-low celé oblasti nepřesahuje můj max. akceptovatelný risk tak beru S/D high-low, pokud je širší než risk tak řežu knoty:)
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky: od oka :) tohle neni deskriptivni geometrie, vubec nezalezi jak si co zakreslis, vsechno je jen priblizne. Tela svicek i knoty koneckoncu na ruznem TF budou vypadat ruzne. Tady jde spis o to zabyvat se necim co se u Sama nazyva Origin of imbalance, a to muze nastat ve dvou pripadech:
Bud rovnovaha se zmeni na nerovnovahu - tam kde svicky dostaly davku adrenalinu.
Nebo nerovnovaha jednoho smeru se zmeni na nerovnovahu v druhem smeru. V tomhle pripade kolikrat ani predchozi svicky nejsou.
Navic, v pripade velke volatility nebo na vetsim TF by takove mechanicky zakreslene zony mohly mit az prilis obrovske rozpeti - a pak zas stojis pred rozhodovanim, vybrat horsi cenu, kterou trh dosahne spis, nebo vybrat lepsi cenu, kde mene riskuju. Cili zase diskrecni volba a jsme tam kde jsme byli :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ono ty S/D zóny každý zakresluje nějak jinak. Někdo bere i zóny slabší, někdo jen ty silnější. To alespoň vyplývá ze studia screenshotů tady:

www.forexfactory.com/showthread.php?t=230888&page=1207

Dobře to vysvětluje ve webinářích ,,Trading the all strar entry'' a ,,supply, demand and bollinger bands''.

Zbylé novějšího data ještě musím shlédnout
;)

PS: Dnes je další Samův webinář online, takže hurá na něj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...