Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nabídka a poptávka - Supply and Demand


rusty517

Doporučené příspěvky

Takže po 3 beznádejných týždnoch som musel prehodnotiť systém a cez víkend som sa v tom pošpáral dospel som k záveru že vstupovať agresívne marketom hneď ako dostanem signál nieje to čo je najvhodnejšie a používať BE je blbé či už z finančného ale aj psychického hladiska. Takže napíšem moje úpravy tíkajúce timeingu a ceny ako mi prízvukoval Majkll. Neviem či to je ideálne ale zlepšuje aj winning percentage  aj expectancy takže asi v tom nejaké edge bude. takže:

Vstup marketom som zrušil vstupujem limitom na lepšej cene. (ruší sa sklz a znižuje risk na obchod)
Na protitrendových obchodoch mám väčší SL z pôvodného 1,5 na 2 a kedže vstupujem za lepšiu cenu tak tam je preistor na fake breakout ktorý nastáva tak z 40% (len malá vzorka preto to treba brať s rezervou).
BE ruším mením na posuvný SL daný mechanicky po swingoch (tak ako to popisuje LW). Časom možnosť na zlepšenie no nechcem pridávať premenné. Zlepšíť sa bude dať hlavne pri multikontraktoch.


nW ... number of win 34
nL ... number of loss 27
SW ... sum of win 3745
SL ... sum of loss 1100
n ... number of trades 61
W% ... winning percentage  55,74%
L% ... losing percentage 44,26%
WLR ... (average) win/loss ratio 2,703609626
AW ... average win 110,1470588
AL average loss 40,74074074
P ... profit 2645
E ... expectancy 43,36065574
PF ... profit factor 3,404545455

Všetko paper obchody a je tam aj pár nelogických (teda mimo plán). 1 kotrakt spolu s komisiami. Pôvodný systém nemám takto vyhodnotený nestihol som no zisk 800 W% 45%.. všetko sú to tie isté obchody.

nazáver opeť vďaka majkllovi za ideu. Čudoval som sa ako sa dá len lahkou úpravou dosiahnuť takéto zlepšenie.
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 504
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak aby to nebolo bez názornej ukážky tak prikladám Včerajšok a dnešok na NQ. Obchodujem hore popísaný zmenený systém, obchoduje sa mi ľahšie ako to predtým bez strachu zo sklzov. Na mesiac som ešte napirátil demo u zenfire ;) ak pôjde všetko ako má pôjdem live. Pondelok 1 obchod: Trh už dlho išiel do slabo hore volume ubádalo (demand sa vytrácal) no ešte som nedostal žiadny signál distribúcie alebo výraznej slabosti. Potom prišiel break no break úsečky zatvorili v strede (prevaha supply)i keď na breaku to má byť naopak) vstup limitom na inside up bare lowest volume (no demand). Trailoval som stop po swingoch. celkové RRR 1:4 (včetno komisí). 2obchod: trendový vstup po odraze z lod oblasti (aj dnešné open) znikla tam menšia akumulácia potom up pohyb s volume.korekcia bez supply. long limitom SL pod swingom. no asi nebola tá spodna akumulácia dostačujúca a tak SL Dnešok. Prv som hladal protitrend v tom hornom kanále okolo S/R čiary ( gap zo štvrtku myslím) tam bez signálu. Prišiel break cez low korekcie vol narastalo. trh sa vrátil k low kanálu vstup na lower vol up bar limitom na high SL nad HOD. posunom stopy +1,75. Tak a teraz sa už len sústrediť na tradeing (tu).

16415

16416

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdq: Vďaka za odpoveď no musel som s tým niečo robiť ako som písal BE mi nerobili dobre a ani tie agresívne vstupy. Teraz budem do začiatku júla (aj prázdnin ;)) paperovať a ak sa bude dariť rozhodne pôjdem live už júl. Inak ešte jeden screen dlhšie už asi nič nedám len ak budem chcieť poradiť chcem sa teraz sústrediť na seba :) Je to modelová situácia nevýhody zmeneného výstupu tých posunov. Mal som otvorený profit už 15,25 a nakoniec som skončil na 7,5, samozrejme aj to je na NQ slušné. Až keď sa dostanem na multikontrakt tak sa s tým bude dať niečo robiť. (tu)

16419

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis:

tak prece jen si zkusil trosku zamakat..to je super..navic jestli to pomohlo tak je to vynikajici...jen poznamka k tem mojim radam..ten timing a lepsi ceny jsem myslel jako dve na sobe nezavisle upravy..pricemz spolu moc nejdou dohromady..tj.bud lovis lepsi cenu, nebo cekas na lepsi vstpni signal-potvrzeni....

ad screeny) 13.6. prvi obchod hodne agresivni protitrend s velkym rizikem..druhy obchod mi po takovem zatahu dolu neprijde uplne v souladu s trhem..na zacatku dne sice byly velke nakupy ale ty postupne vyprchavaly..a potom se trh prudce propadl a prekonal radu urovni...v takovem pripade bych urcite cekal minimalne na vyraznejsi retest toho low predchoziho swingu..spis bych ale hledal trendovy vstup short...14.6. vstup myslim velmi hezky...

ale je to muj subjektivni nazor..kazdopadne neprestavej pracovat! neskonci to ladeni sveho pristupu jednou dvema mini upravama...testuj analyzuj a hlavne premyslej co by se dalo kde by se dalo jak se co chova jak toho vyuzit k cemu ceho vyuzit atd. tohle nemuzu zduraznit vic..ten research je absolutne stezejni...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkll:

Nenazval by som to zamakať len som si pozrel profity a tesné SL a zistil som že keď to upravím takto ako popisujem tak mi ujde len málo PT ale vela SL je menších (predpokladám že bude zároveň menší psychický tlak) a nejaké PT sa aj pridali. Ale ako hlavnú výhodu vidím to že je to vstup limitom čo môže byť v budúcnosti vhodné pri multi..

Ten timeing a cenu som pochopil tak ako si myslel len som to zle sformuloval. Ja som vlastne nezmenil timeing pretože vstupujem na rovnakej úsečke a v rovnaký čas dávam aj príkaz. Zmenil som práve cenu low/high vstupnej úsečky. Takže som sa zameral na inúcenu nie čas ospravedlnujem sa za zmetok.

Ešte k tomu 2 obchodu ktorý si komentoval obsiahlejšie. Špekuloval som práve na tej myšlienke, že na open bol fakt ohromný demand a ten short pohyb nebol dáko presvedčivý v mojích očiach, bol to riskantnejší obchod ale chcel som vedieť ako zareaguje tá zmena aj v trendovom obchode (tým nechcem naznačiť že som do neho vstúpil kvôli tomu, v obchode som videl potenciál).

Vďaka za kopanec :)! ako som písal idem ešte do júla paper a ak bude kapitál tak live. Zatial budem pridávať veci len sporadicky respektíve ak ma niečo bude zaujímať. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

At nam tu voda nestoji, vcera probehl opet vyborny webinar na tema supply/demand, doslo na opetne zopakovani zakladu pristupu S/D nekolik set up z live markets. Samozrejme by byla skoda nevyuzit k obchodu takto krasne pripravene situace a tak prikladam screen z provedeneho obchodu na EUR. Jedna ze o vstup na zaklade jak Sam rika leveles on top of leveles. V teto situaci jsou dva levely nad sebou,dulezity bod ktery je treba brat v uvahu pri vyhodnocovani levelu je cas straveny v danem levelu /cena stravila zhruba dvojnasobek casu nez na hornim/. Cas relativne k vybranemu TF. Jak rika, dolni level by mel byt s mensi pravdepodobnosti, je pravdepodobne ze vetsi cast orderu jiz byla vyplnena, coz ale na druhou stranu cini level hned nad tim zajimavejsi protoze pokud do nej cena dojde, vetsi cast nakupujicich jiz naplnila sve ordery, cili pokud dojde k pohybu ceny dolu nebude ji stat v ceste mnoho buyers. Tolik vysvetlni podane vcera a nyni jiz screen z provedenho obchodu , pul pozice zavrena na T1, druha stale otevrena. Good trading

16504

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

na webinář se podívám, už se těším až bude na FX. Já jsem měl tyhle zony označené taky, ale neobchodoval jsem je, protože se mi nezdálo jak se cena vrací. Mám teda taky označený i ten nejhornější level včetně knotu - mám ho raději ignorovat?
I druhý target bych dal stejně.
V každém případě je to zase posun vpřed.

Jenda 701 děkuji za další pomoc a Samovi taky :)

Měj hezký den

Kuba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo to si tady už psal, já myslím, že to přijde prostě časem. Chce to sebedůvěru a další zkušenosti. A nebo prostě raději nekoukat na obchod :) no a jsou tady určitě jiní, kteří mají větší zkušenosti než já. Ale začátek je prostě to vydržet poprvé do targetu a nebo vědět přesně proč jsi to utnul dřív.
Já používám zatím jen jeden target a zadám ho ihned tak aby měl aspoň 1:3 a pak s ním už nehýbám.
To jak jsi dokoupil cestou je i pro mě další možnost, zatím to nedělám. Je to další posun. Ale koukám a značím si místa kde bych přikoupil. To co si dneska vzal ty tak to bych asi nedal :)

Můžeš mi prosím zkusit napsat ještě jednou to co máš pod obrázkem. Jak je to s vyplněnýma orderama na dolním levelu ? Nějak jsem se dotoho zamotal.

Tyjo každý měsíc je jeden webinář nahranej tak já si říkal, že to bude tenhle. Na ten příští se už přihlásím, potřebuju k tomu něco mít v PC? A jak to probíhá?

Kuba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak hodím sem týždenný report i keď radšej by som bol aby bol v inom znení.

Celý týždeň som obchodoval fakt neveim s čím v hlave a celkovo som sa dostal do pomerne zapeklitej situácie. Začal som si myslieť že trh poznám a viem čo urobí a tak som neprihliadal na kontext a vstupoval som len na základe zašifrovanej úrovne v hlave. Totálne bez toho čo som sa naučil a podľa toho ako vnímam trh. Zisitil som že na live ešte najbližší mesiac určite nemám :(..

Pár postrehov:

1-Ak som správne odhadol trh tak som nedočkavo vstupoval v zlý čas keď v thu bola ešte vôľa ísť proti mne - nedočkavosť.

2-Upnutie sa na S/R a hladanie obchodu len na jeden smer pričom trh jasne dáva signál na druhý smer - Ignorácia kontextu.

Pozitívum je že včera som bol fakt na dne a v hlave mi prebehlo že na to asi nemám no dneska som tu zase s otvoreními grafmi a hľadaním riešenia. Najväčší problém je moja nedočkavosť na live a tak ma každá strata bolí o to viac obzvlásť keď ju vyprodukujem z chyby.

6x SL. (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis:

podla mna ked tam pises ze "mas nedockavost na live " tak nemozes obchodovat s citou hlavou a neberies potom tie obchody vazne tym padom ti Demo neda nic. Niekedy musis skocit do vody aby si sa naucil plavat. Podla mna by si si mal otvorit Mini konto live a obchodovat s fakt iba drobnymi napriklad maximalne 2Dolare risku. budes mat pocit ze uz obchodujes live ale zaroven budes v bezpeci pretoze su to drobne.

Mne to pomohlo sa takto odpudat od dema a priblizit sa k live obchodom.
Demo mi nedavalo nic mal som sice profitabilne obchody ale zaroven som vedel ze mozno pri live by som ich nespravil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
já jsem naopak zjistil, že do nižších TF nemá cenu vůbec chodit. Cokoliv menší než 30 min mi přijde jako zašifrované. Prostě na to ještě nemám úroveň a zkušenosti.
Nejradši obchoduji od 1H po daily. Trhy hlavně EUR/USD, mini DJ, Silver a Gold. Obchody plánuji pěkně dopředu, zadám vstup, sl a pt (všechno limit samozřejmě) a pak jdu od toho. Nemá smysl u toho sedět a spekulovat. Prostě jestli to na obchod je, zadám setup, jestli ne, končím. (Trade what u see, not what u think ...)

No a za červen to mám na demu zatím +200% ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis

ak mas zaujem , tak ti zopar rad. ktore ta posunie dopredu.

1) stanov si jediny sposob vstupu do obchodu a jediny vystup. nemen to na zaklade rad, alebo na zaklade toho co si myslis ze je efektivnejsie. proste tieto veci uplne zahod za hlavu. a sprav 100 SIM obchodov ktore budu uplne rovnake
po tychto 100 obchodoch ich zanalyzuj. prehodnot a premyslaj. urob zmeny ak chces a pusti sa do dalsej serie 100 obchodov. ked ju dokoncis mozes vyhodnotit ci sa tie zmeny ukazali ako spravne. NIKDY nepremyslaj nad postupom pocas obchodovania. obchodovanie musi byt uplne automaticke. rozmyslanim co by keby je nezmysel. od toho ten SIM ucet mas aby si na nom vyskusal a dostal RELEVANTNE DATA. databazu tvojho spravania, databazu obchodov na analyzu.

2) uplne sa vykasli na LIVE. momentalne niesi v stave zacat live, a nebudes ani o mesiac alebo dva. to ze sa budes tlak z live obchodovania ti zaruci len jedno, neustaly kolobeh frustracie a euforie stale dookola, budes mat dobry den pochvalis sa na fore vsetci ta pochvalia, budes mat spatny den-tyzden a budes mat nutkanie menit veci, upravovat stoplosy upravovat vstupy upravovat objem kontraktov skratka vsetko zle,budes sa pohybovat v kruhu a budes v tomto kolobehu mesiace.

toto je len rada odomna pre teba, nie podnet diskusie, nechcem sa o tom uz velmi bavit, lebo som to tu popisoval 100x. v historii sa da vyhladat. rovnako tak ako temy profil tradera, telo ako ekosystem a vplyv stresu nan, databaza spravania.
takze ak si myslis ze to ma pre teba vyznam , tak si to vyhladaj , ak nie, zabudni na to. diskutovat o tom sa mi uz nechce, lebo som to niekolkokrat opakoval. uznavam ze to nieje mainstreamovy nazor, je to cisto moj osobny pohlad, vytvoreny na zaklade mojich vlastnych obchodov a skusenostiach.


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...