Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ako ste zacinali? Od prveho kroku...


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 83
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To zdenpri

Ak potrebujete kurz tak ste na správnom mieste. Zakladatelia financnik.cz p. Nesnídal a p. Podhajský každoročne usporadúvajú kurzy dá sa poedať pre všetkých. Aj pre začinajúcich. Skúste si poprechádzať stránku a určite nájdete ponuku kurzov.

Čo sa týka PLUS500. Teraz Vám to stačí, ale rozhodne určite nebude. V podstate tej platforme nemôžete nič. Nemôže ti napríklad označiť trendoou čiarou trend a obchodovať na jeho prerazenie, poprípade nakresliť čiaru dôležitej S/R úrovne a ako open dňa. Ak obchodujete na menšom monitore 15palcov a pod, tak tie indikátory pomaly ani nevidíte. Nedajú sa rozšíriť zväčšiť ani nič podobné. Nehovorím o tom, že napríklad pri indikátore CCI, RSI, percentW nemôžete nastaviť, resp. zmeniť hornú a dolnú hranicu. A to je len malá časť z toho čo nemôžete. Je toho ďaleko viac. Prečítali ste si napríklad len ich podmienky ? Som presvedčený, že nie. Vyhradzujú si právo na všetko. Môžu ti zrušiť účet, môžu čokoľvek ak budú mať dôvod. A ako vieme ak chceme dôvod sa nájde.

Všetkým začinajúcim stačí PLUS500 pretože ho tvorcovia spravili jednoducho a všetko sa ľahko nájde. Ale garantujem, že ak do tohto vlákna napíšeš o pol rok – rok, budeš mať iný názor.

Toť vše len môj názor, žiadne sväté písmo.

S pozdravom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za odpověď.

Už jsem se na nějaké kurzy tady díval, ale je to všechno v Praze - jsem 250 km daleko. Chtělo by to něco v Brně.

O Plus500 ti samozřejmě věřím. Už teď mi chybí možnost nějakého většího grafu konkrétní komodity alespoň v období týdne. Nějaký přehled a analýza tam není, to je pravda. Spíš je to na hru na štěstí. V demu to jde, ale v reálu asi potom ne.
Zkouším si ještě demo v Patria Forex a tam už je těch možností víc, ale stejně to není ono. Zatím ale neumím používat třeba Ninja Trader a napojit ho na nějaký zdroj. To je hudba budoucnosti. Zatím mám v Plus500 na demu asi 18000 plus uzavřené a 9000 minus otevřené. Ty nechávám, dokud nedosáhnu alespoň na nulu nebo malý zisk. Ze ztrátou je nechci zavírat.

P. S. Mám 18,4palcový notebook.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> zdenpri

[ital]...a 9000 minus otevřené. Ty nechávám, dokud nedosáhnu alespoň na nulu nebo malý zisk. Ze ztrátou je nechci zavírat.[/ital]

Tak toto je presne nejlepsi zpusob, jak prijit o cely ucet :)

Jinak bych jeste dodal to, ze pokud je pro Vas problem vzdalenost 250 km, tak se do obchodovani snad ani nepoustejte (ano, tim mam na mysli to, ze zdolat vzdalenost 250ti kilometru je oproti problemum, ktere budete resit pri obchodovani, opravdu smesna zalezitost).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Normalne sa mi z toho mojho zaciatku toci hlava :)
Bol som na kurze v prahe na Úvodní kurz do intradenního obchodování emini trhů.
Pol roka pred tym som sa nieco poucil od XTB. - odporucam zacat tu / zadarmo /
A teraz uvazujem o dalsom kurze v Prahe
Ale mam jeden problem: Milion otazok a malo odpovedi.
Je to ako stat pred Everestom a zistit ze polovica vybavy je nefunkcna.
Nefunguje mi soft, skusim iny nejdu don dostat data / a to nie som pocitacovy analfabet - si myslim/, ide soft nevyznam sa v indikatoroch, atd...
Jednoducho neskutocna kopa balastu - ale to poznaju asi vsetci - inak by tu nebolo toto forum.
Mozno odkaz pre admina - planuje sa najaka systematizacia servra? :)
Pri zadani otazky do vyhladavania sa objavi neskutocna kopa vlakien a s pribudajucimi odpovedami sa clovek casom strati v tisickach nepodstatnych odpovedi.
A je to cim dalej horsie.

Vdaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petertrader: Ahoj. To je normální... ;)
Na ten Everest taky nevylezeš jedním velkým krokem, ale krůček po krůčku. V tradingu je to stejné. Rozdíl je v tom, že při lezení na Everest velmi závisíš na ostatních lidech. V tradingu záleží jen a pouze na tobě. Nemůžeš na nikoho svalit vinu, pokud ti to nevyjde. Tedy můžeš na někoho vinu svalovat, ale všichni dobře víme, kde je pravé jádro pudla.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

diky za povzbudenie.
Mozno to nebude az taka novinka ale asi by bodol nejaky antichaosovy serial pre zaciatocnikov s odkazmi na info.
Je pravd ze tento server je bezplatnou studnicou mudrosti - vdaka autorom.
No na druhej strane kde zacat ked neznameho je tak strasne vela a dost veci nefunguje presne podla predstav.
No mozno utopia v mojej hlave a mozno casom uvidim ze on to inak ani nejde.

Dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

-Na počátku byl dvoudílny film: Řecký magnát
-I řekl Aristoteles Onasis svému synovi: kúp si zápisník synku a všetko si zapisuj!
-A později řekl: sprostosti synak, tak sa vyjednáva, tak sa robí obchod!
-A bylo mnoho dalších rad které které mi i po +/- 15 letech vibrují v žaludku a které si sice ne doslova, ale pamatuji. Ale nebyly to ani tak rady filmového magnáta, jako spíš ta atmosféra byznysu, ano přesně tak ta atmosféra která mi uvízla, ne v hlavě, kde jsou myšlenky, ale v žaludku, kde jsou pocity.

Bylo mi 18 a já přemýšlel čím se stát jestli farmářem, nebo čím. Pak jsem se rozhodl, že raději budu finančním magnátem, a až do dnešního dne, někde velice hluboko v sobě nosím touhu vysloužit si jméno: Velký organizátor.
Pak byla hromada zájmů a zaměstnání a já myslel, že jsem promarnil hodně času zbytečnostma, ale není to tak. Vše směřovalo k tomu, co dělám dnes. Studuji forex. Live dělám od června, ale přerušil jsem ho. nešlo to, tak jsem se vrátil k backtestům. Říkám si: teď už vím jak to nejde, a ještě zbývá zjistit jak mi to půjde. Pokládám to za šanci změnit celý svůj život.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...