Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ako ste zacinali? Od prveho kroku...


Doporučené příspěvky

  • 5 týdnů později...
  • Odpovědí 83
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nedavno som prechadzal svoj OneNote poznamkovy blok kde som si zapisoval vsetko od kedy som zacal obchodovat a trocha som si tam robil poriadok, co vyhodim, co kde ulozim, co si naopak nejak upravim a tak... Medzi tymi poznamkami som si nasiel taku moju pyramidu uspechu v tradingu ktoru som si vytvoril na zaciatku svojej cesty. Popisujem v nej vlastne od prveho poschodia a jeho dielikov co som prezil v tradingu a cim som si presiel. Pyramida smeruje od dola nahor. Cize zacina zakladmi a neskor vytvaranim OP, testovanim a potom skusenostami LIVE. Bola tam len tak odlozena s tym ze nebola nejak pekne zobrazena ani nebola prehladna, bola len napisana textovo co som vyhodnotil ako nezaujimave. (mam taku neviem ci dobru alebo zlu vlastnost ze ako byvali grafik mam rad ked su veci pekne upravene, ci uz su to grafy, texty po typografickej stranke a podobne. Takze som sa rozhodol s touto mojou pyramidou uspechu podelit, len tak.

23690

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Uplně na začátku byla snaha nějak rozumě investovat peníze, přez pár článku kde popisovaly jak investovat a s jakým zhodnocením jsem se začal zajímat o trading. Našel finančník a začalo 2,5 leté studium a šetření peněz. No a pak už jen stačilo přestat poslouchat ten nepřijemnej hlásek co na vás neustále křičí "ser na to, nebo ty ptachy všechny prohraješ" a poslat prachy na učet a začít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo jo. Já jsem úplně čerstvý nováček. O tradingu jsem se dozvěděl takovou podivnou cestou letos v únoru :) Jednou večer jsem si krátil dlouhou chvíli hraním nějaké hry (konkrétně to byl space simulátor X3: Albion Prelude), hledal jsem nejkratší možnou cestu jak si koupit tu nejlepší stíhačku až jsem dorazil na nějakou základnu "Stock Exchange". Tam na mě vykoukla podivná tabulka s komoditami, zelenými a červenými šipečkami a čísla... spousta čísel... Ve hrách mě ekonomika nikdy nebavila a ani dneska nevím, proč jsem to vlastně jen zkusil. Koupil jsem nějakou rudu levně, pak ji prodal za draho, pak znovu, znovu a když už jsme měl na účtě přes 3 miliony kreditů a zjistil jsem, že už je skoro 2 hodiny ráno, tak jsem to zabalil (ještě si vybavuji, že se mi usínalo celkem těžko, protože tlak jsem měl někde u stropu a srdce až v krku :)).
Druhý den mi to šrotovalo v hlavě a uvědomil jsem si, že takhle nějak to přeci funguje na té Wall Street! To by bylo něco, vydělat 3 mega za jeden večer!:-) Tak jsem začal googlit a vygooglil jsem si pár stránek o forexu... pak pány Turka a Dvořáka s MarketProfilem, a MetaTrader, a NinjaTrader, a Plus500, a XTB a...a...a... a začal jsem to zkoušet hned na demo. Aniž bych o tom něco věděl... však už jsem si i na Youtube prohlédl videa jak profíci obchodují různé indikátory, co na tom může být tak složitého?!...A hle! hned za první seanci jsem udělal 2 dobré obchody!... ještě si vybavuji ty nervy a okousané nehty :) Plný elánu a s hlavou plnou brouků jsem šel spát... Takhle se to opakovalo pár týdnů... mezitím jsem svůj demo účet samozřejmě zruinoval o 90% :) Po těch pár týdnech jsem se přihlásil na seminář o MarketProfilu, ale nějak mi to nesedlo, i když samotný MarketProfil mi přijde jako naprosto logická a pro přehled v trhu téměř nezbytná věc. Přečetl jsem si volně dostupnou literaturu o tradingu v angličtině (MarketProfile od CBOT) a další stránky... až jsem našel Finančníka.cz. Uvědomil jsem si, že jsem ho před několika týdny už taky chvilku prohlížel, ale "bylo tam jen spousta planých keců o nějaké psychice... koho to proboha zajímá a co s tím má co společného můj účet???"...jsem si říkal tenkrát v březnu.
A dneska po dalších třech měsících? Mám přečteno všechno, co se dá tady na Finančníkovi, protože mi to prostě sedlo a chápal jsem vše na první dobrou! Knihovnička se mi rozrostla o "Jak se stát intradenním finančníkem", "ESO v ruce obchodníka", "CBOT Market Profile", "Trading Ross hooks"...
Tomáši a Petře díky a gratuluji k tak úžasnému daru vysvětlit věci jednoduše a srozumitelně. To se každému nedaří. S Vaší pomocí jsem dnes ve fázi, kdy mám sestaven svůj první obchodní plán, strategii, o které jsem přesvědčen, že je to ta pravá, 3 měsíce backtestování pomocí NinjaTraderu s jedním kontraktem, walk-forward a MonteCarlo analýzu zbacktestovaných obchodů přes MSA (včetně vhodné metody Position Sizingu a Money Managementu) a dnes stojím před rozhodnutím, kdy přejít na papertrading u IB. Žádost už mám vyplněnou, jen stačí poslat prachy na účet. Což o to, ty bych měl, ale jsem na to opravdu připravený? Velmi o tom pochybuji, když tu všude čtu, kolik let to trvalo ostatním a já že bych to zmákl za 6 měsíců???
Momentálně mě trápí nedostatek času. Každodenní dojíždění za prací 100km je fakt ubíjející a bohužel jsem si uvědomil, že pro mě tahle cesta už brzy bude muset skončit... Obětoval jsem tomu veškerý sociální život, tím pádem i část rodinného zázemí. Přišel jsem na to, že jsem se ke šťastnému a spokojenému životu tak nějak obrátil zády a soustředil se pár let tak moc jen na práci, že už se mi nedaří najít si cestu zpět.
Když se ohlížím jen těch pár měsíců zpátky a dívám se na to, kam jsem se posunul v osobním rozvoji jen díky tomu, že jsem si přečetl pár knih o tradingu a o psychologii obchodování... Trading je můj nový směr...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdislav ak som vas text pozorne cital (co necital) len som ho preletel.
tak mate za sebou backtesting a tvrdite ze niekoomu to trvalo niekolko rokov a vam to trvalo 6 mesiacov?
Nechcem aby to vyznelo prilis kruto, ale zatial ste nic nedokazali! Tuto vetu ze vam to trvalo 6 msiacov si mozete povedat ked budete mat za sebou poctivy papertrading, backtesting neje nic oproti papertradingu.
Takze pustite sa do papertradingu a piste ako sa vam dari. mozete sem kludne hodit do prislusneho vlakna s prislusnym trhom aj vase screeeny z papera.

Inak ano niekomu to trva roky, niekto to nedokaze vobec nikdy, a niekto to dokaze za rok, ci dva - je to cele o pristupe a o nadseni. No nieco tvrdit ze som dokazal je potrebne az po poctivom paperu. LIVE potom uz je len zabava s urcitou davkou psychickej nepohody, ktora sa ale da naucit zvladat, zdokonalit a vypestovat a tym vypestovat aj konecne vysledky v LIVE.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:

no díky za Váš čas, že jste se na to jen podíval... jsem se trochu nechal unést a omlouvám se všem čtenářům za přehršel planého textu...

Souhlasím s Vámi... taky jsem na začátek napsal, že "o tom velmi pochybuji". Nejspíš to nevyznělo tak, jak jsem zamýšlel... Chtěl jsem jednak nastínit své nováčkovské pocity a nadšení z toho, co jsem dosud udělal, ale hlavně také to, že si musím udržet chladnou hlavu a být spíše skeptik a realista, než optimista.

Jakmile zase rozběhnu kompík, tak jdu na paper. Akorát s tím časem to bude pořád na štíru :S
Pokusím se dávat nějaké updaty o postupu do patřičného vlákna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

no_one - výběr timeframe by podle mého názoru měl být na prvním místě vašeho hledání a měl by vyplynout z pozorování REÁLNÉHO TRHU. Ano i na historických datech se dá pěkně vybírat timeframe, ale nedá vám pocítit zkušenost reálu, kdy se tvoří cena online v daném baru a historická data se tak stávají dost "plochá". Dejte si tu práci a udělejte si třeba 5 grafů, každý jiný timeframe, hezky vedle sebe a po nějaké době přijdete na to, který z nich (nebo kterÉ znich) vám nejvíc sedí. Rada typu "začátečník by měl používat 5 min timeframe" neexistuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no_one to je myslim posledna vec ktorou by si sa mal zaoberat nejak zasadne. Skus si napriklad obchodovat na 1 min TF a potom to skus na 3 min.
Vzdy to zavysi od toho co budes obchodovat. Ak tvoj OP bude mat viacere premenne na ktorych budes hladat vstup tak sa moze stat ze na 1 min tf sa nestihnes ist ani vy*rat tak rychle to bude.
Proste je to vsetko o tom co ti vyhovuje.

Ako zaciatocnikovi ti mozem odporucit len jednu vec. Nikoho nepocuvaj!, chod svojim stylom, tym ktory ti najviac vyhovuje a prinasa klud pocas obchodovania. Uspiet v tradingu = najst v sebe individualitu, jedinecnost ktora ta odlisi od ostatnych.
Tym padom zacni aj s TF ktory ti najviac "sadne"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no_one:

ad dotaz) ano, na každém timeframu můžou být patterny jinde..pokud se jedná o jeden a ten samý pattern, měl by logicky vypadat podobně na jakémkoli timeframu či trhu..

jinak prosím nezneužívejte trpělivosti a ochoty ostatních diskutujících a před pokládáním dotazů zkuste vyhledat potřebné informace sám..malinko to vypadá tak, že když v nějakém článku narazíte na neznámé slovo, tak to hned jdete dotazovat do diskuse..zkuste chvilku spíše studovat a poté si utřídit informace...spousta věcí vám zapadne do sebe sama bez nutnosti diskutovat každou vaši myšlenku ve fóru...díky

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer, všichni vespolek,

o tradingu jako takovém přemýšlím už cca 2roky , učil jsem se nazpaměť manuály a vyzkoušel i dema Metatraderu 4 u společnosti Colosseum
(papertrading,backtest atd.bylo pro mne neznamé :D prostě samouk) , četl si různé články , pořád jsem si ale nebyl ničím jist , zkrátka nevěděl jsem , jestli to co dělám má smysl ,když vše , co k tomu potřebuji znát a vědět někde leželo ,ale nevěděl jsem jak se k tomu mám dostata co chytit do ruky jako první abych se trading dobře naučil(finančníka jsem doposud neznal).
Zkrátka upustil jsem od toho ,ale ve vnitru mě to kousalo dál , že bych stím něco chtěl udělat ,ale bojovalo proti tomu mnoho "ALE" .
Dnes jsem se bavil s jedním známým o mé práci ,která není buhvíjaká a ptal se mě jestli nemám nějaký cíl,sen,touhu jít dál....zhruba jsem mu načrtl čas ,který by mě to stálo a spoustu nezodpovězených otázek ,který mi někdo musí pomoct zodpovědět.A on na to:" Tak proč si nezačal? " a já: " možná to bude na dýl než rok " a on odpověděl: "už ale nebudeš na začátku ,už v tom pojedeš "," neznáš odpovědi? zvědni telefon a ptej se. " to mě věru nabudilo ,že sem se konečně nad tým zamyslel a odhodlal jsem se vám zde napsat a poprosit vás zkušené o sestavení plánu jak postupovat ,co dělat abych se trading co nejrychleji naučil krok za krokem(všechny online kurzy a knizky co jsou publikované zde , bych zvládnul finančně).

děkuji za rady

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...