Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodování bez stop-lossu: Neprofitabilní záležitost


Doporučené příspěvky

> kviido

No ja pouzivam SL i u paru, ktere by se mely teoreticky navzajem hedgovat. Uz jsem tu myslim psal, ze jsem toho zakladniho SL jeste nikdy nedosahl (mam ho taky hodne daleko), ale proste je tam. Jistota je jistota. Cim min ocekavame, ze prijde Black Swan, tim je vetsi pravdepodobnost, ze opravdu prijde ;)

> Captain

[ital]Abych řekl pravdu, moc se v tradingu nevyznám. Něco jsem si přečetl a řídím se pravidly které jsem si stanovil. [/ital]

No ja se obavam, ze jsi si zatim neprecetl jednu docela zasadni informaci, a to ze nemuzes byt u stejneho brokera a uctu zaroven long a short na jednom trhu. Tj. pokud koupis kontrakt za $100 a prodas za $99, tak se Ti uzavre pozice, neotevre se Ti reverzni. Nebo pouzivas 2 ruzne ucty, aby jsi tohoto docilil?

Pokud jenom testujes a predpokladas, ze to takhle jde delat, tak to budes muset prehodnotit. Pokud to ale obchodujes nazivo, tak by me docela zajimalo, jestli pouzivas 2 ucty nebo jak jsi toho presne docilil (nebo treba otviras reverzni pozici na trhu, ktery koreluje apod.).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 56
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

gizmo Napsal:
-------------------------------------------------------


> Pokud jenom testujes a predpokladas, ze to takhle
> jde delat, tak to budes muset prehodnotit. Pokud
> to ale obchodujes nazivo, tak by me docela
> zajimalo, jestli pouzivas 2 ucty nebo jak jsi toho
> presne docilil (nebo treba otviras reverzni pozici
> na trhu, ktery koreluje apod.).


ja idem zivo u Alpari, pouzivam MT4 a tu sa to da, na jednom ucte mozem otvorit aj long aj short ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gizmo:
jedu Demo u XTB... Na skutečný účet si zatím netroufám. Nejsem sebevrah! Zkusil jsem pár metod a tohle je první, z které delší dobu profituji. To jsem nevěděl, že to u jednoho Brokera nejde, no, na DEMU jo....

to Stanco:
Hned jdu zkusit jejich Demo verzi, snad se moc neliší od Live?

to all:
v mém předchozím příspěvku jsem napsal: "Takhle si dám čekající příkaz"Sell" na 99" Takhle se chráním před pádem internetu. Kdyby náhodou, tak se otevře pozice na 99. Ať jde graf kam chce, pořád mi hrozí jen ztráta 1 dolaru...
Zatím mi to tak vychází. Buď mám štěstí začátečníka a nebo mě něco překvapí, o čem ještě nevím :-) a ztratím účet..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mít long i short v jednom trhu = mít zavřenou pozici. V metatraderu je to umožněno jenom proto, aby fungoval jejich api model. Nejsem si jistý jestli při zavírání takovéto pozice/nepozice účtují brokeři poplatky.

Captain: Nevím, buďto ze široka popisujete stop loss, nebo martingale. Tak jak tak by to chtělo se seznámit se základními pojmy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Captain Napsal:
-------------------------------------------------------
> paja1:
> Pro příklad uvedu jeden obchod:
> Řídím se při koupi dle trendu....
> Jeden kontrakt, ať se to dobře počítá, budu
> otevírat"Buy" na 100 dolarech. Ale cena jde naopak
> než bych chtěl.
> Normálně bych dal SL někde na 98 dolarech. Takhle
> si dám čekající příkaz"Sell" na 99.
> Takže na 99 se mi prodá 1 kontrakt.
> Řekněmě, že cena spadne na 80. Jediné co mi hrozí
> je rozdíl 1 dolaru. Pak už jen čekám a když je to
> déle než týden, ruším oba kontrakty a ztratil jsem
> jak jsem psal max 1 dolar za jednotku + poplatky.
> Névýhodou jsou online obchody. Může se to
> zaseknout a to tam musím sedět i přes noc. Lepší
> je když mě to večer zavřou a ráno ať se to otevře
> kdekoliv jinde, je mi jedno.
>
> A pokud se cena vrací ke 100, tak někde na 98
> prodám. Ale zase to musí jít rychle. Jinak
> prodávám na 99. A jsem tam kde jsem byl. Pořád mám
> jeden kontrakt na kterém jsem neprodělal za
> hranici 99. A když půjde, a v 7 z 10 obchodů jde,
> tak získávám.
>
> Abych řekl pravdu, moc se v tradingu nevyznám.
> Něco jsem si přečetl a řídím se pravidly které
> jsem si stanovil.
>
> Takhle mi to zatím funguje a to je asi
> nejdůležitější...
>
> A ještě: Má to jednu velkou nevýhodu. Musím u toho
> sedět celou dobu co je otevřená burza. Zatím jsem
> nenašel Brokera, který to zmákne zadávat za mě:-)
>
> Ať se daří v obchodech........ Captain
>
>

Ahoj, dovol mi trochu se zamyslet...

Situace, kterou jsi popsal:
100 nákup LONG, 99 prodej SHORT(otevřeny oba naráz), cena klesá na 80, pak stoupne zpět na 98 - nákup LONG (uzavření short pozice) = výsledek máš otevřenu 1 buy pozici za cenu 100 a z druhé pozice 1 pip ztrátu (98-99). Komise 2xRT.

Pokud použiju "SL":
100 nákup LONG, 99 prodej SHORT (zavírám veškeré pozice), cena klesá na 80, pak stoupne zpět na 98 - nákup (otevření nové long pozice) = výsledek máš otevřenu 1 buy pozici za cenu 98, z první pozice 1 pip ztrátu (100-99). Jsi tedy o 2 pipy líp, než při tvém postupu. Nemusíš se bát otevřených pozic, protože jsou zavřené. Komise 2xRT, tedy stejné.

Závěr: Co ty děláš, je v podstatě aplikace SL 1 pip od vstupu s výrazně vyšším rizikem (stále otevřené pozice) a trochu horším vstupem do druhé části (zmiňované 2 pipy).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

polygon Napsal:
-------------------------------------------------------
> Mít long i short v jednom trhu = mít zavřenou
> pozici. V metatraderu je to umožněno jenom proto,
> aby fungoval jejich api model. Nejsem si jistý
> jestli při zavírání takovéto pozice/nepozice
> účtují brokeři poplatky.
>


uz som to robil na indexe us30, poplatok je len pri otovreni ... urobil som to, lebo trh isiel proti mne, tak bud by som to zavrel, alebo som otovril protipoziciu, strata bola v podstate rovnaka ... pockal somaz sa znova zacal vracat a uzavrel som protipoziciu s malym ziskom a pockal kym to vyslo az k prvej pozicii ...

demo a real u aplari: plnenie je rychle, rozdiel je len v poplatkoch (spread) na deme je mensi ....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak (sice na DEMU) jsem si udělal zkoušku mojí teorie na 100 obchodech jak jsem psal výše.
Kdybych zadával SL, tak mi vyšlo ziskových 27.
Tím že jsem otevíral protipozice mi jich k 27 přibilo ještě 22. A to nepočítám, že jsem protipozici zavřel o něco dříve a byl jsem zase v zisku.
U zbývajicích se mi nechtělo čekat, tak jsem to pozavíral. V reálu bych to neudělal a počkal až se některá vrátí a pokud ne, tak bych ji zavřel později.
Takže jsem na 49:51. Což si myslím, že není tak zlý.
Jinak jsem šel s účtem 200.000Kč na 265.040Kč za 2 dny. A to už vůbec neberu to, že jsem spěchal a jak to bylo trochu v zisku, dal jsem SL 5 ticků a některé se prodali.
Teď by mě ještě zajímalo, kolik bych zaplatil za 100RT? Aby mě to nestálo víc na poplatcích než bych získal obchodováním....

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Captain:
Nevím, co přesně obchoduješ, ale pokud by to byly e-mini, tak tam je komise cca 5 dolarů + skluz řekněme 10-15 dolarů na pozici = tedy celkem náklad na 1 RT = 20 dolarů (vždy uvažuju horší variantu při backtestech a papertestech).
Jednoduchým vynásobením 100 * 20 = 2000 dolarů odečíst od hrubého zisku. řekněme, že bude dolar za 18, pak tedy 36 000,- Kč.

Pokud jde o tvou teorii ohledně otevření opačné pozice vs SL, tam už asi nemá smysl cokoliv psát :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Captain

Pokud teda pripustime, ze lze otevirat soucasne protipozice na stejnem trhu (o cemz fakt nejsem presvedcen, nedava mi to moc smysl - precti si jeste jednou Pribinackovo porovnani vuci "klasickymu SL" pristupu a trochu se nad tim zamysli), tak by jsi ale taky asi neplatil jenom 100x RT komisi, ne? Pokud bys v 50ti pripadech ze 100 otevrel protipozici, platil by jsi komise 150x (100x za puvodni pozici, 50x za protipozici). Nevim presne, jak by to v danem pripade fungovalo (u IB protipozice ve stejnym trhu otevirat nemuzu a ani by me to nenapadlo), ale broker neni charita a pochybuju, ze Ti necha tu protipozici zadarmo.

Naklady na obchod si kazdopadne zjisti. Ono cloveka samozrejme nadchne, ze udelal z 200K za dva dny 260K, ale pokud naklady cinily 70K, tak uz to zas az tak skvele nevypada. A to za Tebe nikdo nespocita, to zalezi na brokerovi, pres kteryho chces obchodovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za postřehy. Jestli obchodovat s a nebo bez SL je asi na každém. Asi bych si to nerisknul. Zkoušel jsem to a jednou to přišlo a zustalo mi na demo účtě 20.000. Zavřely se pozice.
Původne jsem reagoval na téma "Obchodování bez stop-lossu: Neprofitabilní záležitost"
Tam si myslím, že pokud někdo jede bez SL, tak by bylo lepší si ve větší vzdálenosti otevřít protipozici a mít jistotu, že nezkrachuji, teda v případě, že to Broker nabízí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...