Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodování bez stop-lossu: Neprofitabilní záležitost


Doporučené příspěvky

Otazka pro Tomase: pro parove obchodovani akcii stop-loss take pouzivate, nebo spolehate na to, ze se obe pozice hedguji? Matne si vzpominam na lednovy clanek, kdy jedna z akcii klesla o 20% a v pozici jste, pokud se dobre pamatuju, zustal...
Osobne bych se u paroveho obchodovani bal prave te short pozice, ktera muze (teoreticky) nadelit neomezene ztraty v pripade nejakeho vyznamne kladneho fundamentu tykajici se jen shortovane akcie v paru...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 56
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

ked sa ucime ako vstupovat do pozicie, stanovy profit target a stop lose ako prikaz, tak je to spravne, je to zaklad. a tym to konci. postupom casu sa stale pridavaju nove a nove, mozno efektivnejsie a mozno menej efektivne sposoby ako riziko riadit. ale uz to nieje zaklad, je to nadstavba. ako v skole, bez toho aby clovek neabsolvoval zakladnu skolu, nemoze ist na strednu, vysoku, a dalej.

v clanku su spominane ECM a ORCO, . ok ale teraz opacny pol. vysvetlovat value investorovi, ktory kupi akciu za 2 USD a jej vnutorna hodnota je 4 USD. aby nastavoval nejaky stoplose je asi dost hlupe. ked AIG klesne z 1700 USD na 4USD, a kupim akcie, tak stavkujem ze prezije.

nechajme si vyjadrenia o ludoch ze su hlupaci, a neskuseni a podobne,za prve to nieje korektne a za druhe mozeme s toho vist ako neskuseni prave my, ktori take tvrdenia davame do placu. bez vynimky, nikto nema patent na pravdu. a obcas nas moze prekvapit, staci si precitat veci ktore sme pisali pred 3-4-5 rokmi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"Z mého pohledu je tedy obchodování bez stop-lossu zejména u pozičních strategií (u intradenních strategií může být v některých specifických případech situace trochu jiná) nerozumné, nevyzrálé hazardování. "

Je to relatívny názor. Zrovna napríklad Ahmet Okumus value(pozično,investičný) obchodník nepoužíva SL . A ten nerozumný nie je. Ale jednako všeobecne platí, zvlášť pri tradingu, čo je odlišný prístup ako hodnotové investovanie do akcií, že nejaká forma ochrany, či už SL alebo iná je potrebná.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Airmike

Predpokladam, ze moje prispevky se podilely na vzniku Tveho rozhorceni a tak bych veci rad uvedl na pravou miru. Kdyz mluvim o veci nazvane "stop loss", nemam na mysli STOP prikaz odeslany na burzu. "Stop loss" pro me znamena presne to, co znamenaji ty dve anglicka slova - zastaveni (nebo mozna vystizneji "omezeni") ztraty. A STOP prikaz je jenom jeden ze zpusobu, jak toho dosahnout.

Ja osobne jsem STOP prikaz jeste nikdy v zivote nepouzil, protoze strategie, kterou obchoduji, tohle jednoduse neumoznuje. Ale to jeste neznamena, ze obchoduju bez SL. Naopak tech SL mechanismu pouzivam nekolik.

Kdyz se podivam na ten clanek s odstupem, tak z neho mam proste porad stejny pocit - cilova skupina jsou zacinajici obchodnici, kteri testuji ruzne systemy a najednou narazi na to, ze pokud prestanou pouzivat SL (mnohdy naprosto fixne umisteny STOP prikaz bez nejake "vyssi" logiky), zvysi se uspesnost systemu. Ale na jak dlouho? Do dalsiho 6. kvetna (nebo kdy to presne bylo)? Takze myslim, ze Tomasovo usili novacky pred podobnymi "experimenty" varovat, je naprosto v poradku. Tento server je podle me porad takova "zakladni skola" a tak to beru.

> sals3r0

Nejsem sice Tomas, ale i tak bych zareagoval.

[ital]nebo spolehate na to, ze se obe pozice hedguji?[/ital]

Parove obchodovani je zalozene na tom, ze se obe pozice vetsinou navzajem hedguji, ale [ital]spolehat se[/ital] na to je hodne nebezpecne. Takze podle me je opravdu hloupost obchodovat bez SL (ikdyz to je jedna ze strategii, ktera pouziti jednoducheho STOP prikazu neumoznuje) a taky neni od veci vzit na vedomi fundamentalni zpravy jako vyhlasovani hospodarskych vysledku (ani ne tak obsah jako spis jejich existenci).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gizmo

pardon, ale prispevok som pisal ciste a vyhradne na podnet toho co som si precital v clanku, nie na podnet diskutujuceho. kazdy clovek ma pravo na svoj nazor. a kazdy nazor ma svoju informacnu hodnotu.
neznamena to ale, ze ak maju dvaja ludia odlisny nazor tak by sa nemali respektovat.

a prave na forach ktore su tak specificky zamerane na urcitu oblast ako je trading sa tieto nazory konfrontuju. rozdielnost nazorou je pripustna, nepripustne mi pride pejorativne nazyvat diskutujucich a snazit sa vyvolat dojem ze ak ja tvrdim A tak vsetci ostatni ktori tvrdia B su hlupaci. to je vecou jedine ega, pretoze objektivne zhodnotit ktory nazor ma vyssiu vahu mozne nieje.

no a na konci dodam, ze ja som prave clovek ktory sa snazi riziko znizovat na uplne najmensiu moznu mieru ktora ide, a snazim sa sekat straty kym su uplne minimalne. takze niesom ziadny fanusik nekrytych pozicie na zaklade tyzdnov a mesiacov. nikdy by som si ale nedovolil povedat , ze niekto kto trejdi penny stocks, alebo nejaky Value investor ktory obchoduje milion krat vacsie objemy ako ja je hlupak.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj, nedalo mi to a rád bych reagoval na tohle vlákno.
Obchodování bez "SL" je risk, to je jasný. Své rizika si řídím kontraobchodováním. Je to určitě lepší než "SL", kdy se kontrakt prodá a já ztratil. Místo toho se mi koupí, či prodá komodita v závislosti na předešlém obchodu. A až se cena vrátí na původní hranici, prodá se. Ano ztratím tím na poplatkách + něco na kurzu, ale nehrozí mi Margin call apod....
A pokud se nevrátí, tak prodám oba a pozbydu to stejný jak kdybych si zadal "SL".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> VISO

:) ...no nejakou dobu mu to fungovalo. Pak bohuzel ale prisel jeden spatny obchod, ktery chtel "vysedet" a tak zustal v pozici pres noc (vecer uz byl v poradne ztrate), a... no rekneme proste, ze dalsi den se mohl opet naplno venovat zamestnani. Takze odpoved je 1.

Tohle me neprestane fascinovat. Kdyby to byli aspon treba nejaci idioti - ale toto jsou vetsinou inteligentni lide, kteri se zivi hlavou a clovek se s nema muze bavit opravdu na urovni. A pak z nich vyleze, ze nejakou dobu obchodovali, dokud neodevzdali ucet behem par (nedej boze jednoho) obchodu.

Je zajimavy, ze lidi jsou chamtivi, kdyz jsou ve ztrate, a boji se, kdyz jsou v zisku... tj. presne naopak, nez by clovek cekal :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja1:
Pro příklad uvedu jeden obchod:
Řídím se při koupi dle trendu....
Jeden kontrakt, ať se to dobře počítá, budu otevírat"Buy" na 100 dolarech. Ale cena jde naopak než bych chtěl.
Normálně bych dal SL někde na 98 dolarech. Takhle si dám čekající příkaz"Sell" na 99.
Takže na 99 se mi prodá 1 kontrakt.
Řekněmě, že cena spadne na 80. Jediné co mi hrozí je rozdíl 1 dolaru. Pak už jen čekám a když je to déle než týden, ruším oba kontrakty a ztratil jsem jak jsem psal max 1 dolar za jednotku + poplatky. Névýhodou jsou online obchody. Může se to zaseknout a to tam musím sedět i přes noc. Lepší je když mě to večer zavřou a ráno ať se to otevře kdekoliv jinde, je mi jedno.

A pokud se cena vrací ke 100, tak někde na 98 prodám. Ale zase to musí jít rychle. Jinak prodávám na 99. A jsem tam kde jsem byl. Pořád mám jeden kontrakt na kterém jsem neprodělal za hranici 99. A když půjde, a v 7 z 10 obchodů jde, tak získávám.

Abych řekl pravdu, moc se v tradingu nevyznám. Něco jsem si přečetl a řídím se pravidly které jsem si stanovil.

Takhle mi to zatím funguje a to je asi nejdůležitější...

A ještě: Má to jednu velkou nevýhodu. Musím u toho sedět celou dobu co je otevřená burza. Zatím jsem nenašel Brokera, který to zmákne zadávat za mě:-)

Ať se daří v obchodech........ Captain

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gizmo Napsal:
-------------------------------------------------------
> > VISO
>
> ...no nejakou dobu mu to fungovalo. Pak bohuzel
> ale prisel jeden spatny obchod, ktery chtel
> "vysedet" a tak zustal v pozici pres noc (vecer uz
> byl v poradne ztrate), a... no rekneme proste, ze
> dalsi den se mohl opet naplno venovat zamestnani.
> Takze odpoved je 1.
>
> Tohle me neprestane fascinovat. Kdyby to byli
> aspon treba nejaci idioti - ale toto jsou vetsinou
> inteligentni lide, kteri se zivi hlavou a clovek
> se s nema muze bavit opravdu na urovni. A pak z
> nich vyleze, ze nejakou dobu obchodovali, dokud
> neodevzdali ucet behem par (nedej boze jednoho)
> obchodu.
>
> Je zajimavy, ze lidi jsou chamtivi, kdyz jsou ve
> ztrate, a boji se, kdyz jsou v zisku... tj. presne
> naopak, nez by clovek cekal

Netreba to brať dogmaticky. Skalper musí byť rýchlejší ako zaberie SL, ovšem keď zaváha, alebo mu kľakne internet tak má smolu. U hedge na rôznych pároch nepotrebujem SL a pozične tiež nie, resp. stačí hodne vysoký, katastrofický.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...