Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
Financnik.cz

Diskuze k článku: Jak prakticky na screenshoty grafů

Doporučené příspěvky

Já na screenshoty používám OneNote. Konkrétně mám na ně vyčleněný speciální poznámkový blok a v něm ještě vše rozděleno na oddíly. V záložce "Vložit" má OneNote (a i další programy Office 2010) možnost "Výřez obrazovky", kterým si člověk přetažením kurzorem označí který výřez chce vložit. Ten se pak vloží i s datem a časem. Příjde mě to mnohem míň komplikované, než popsaný software v článku.

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
To iNTRA_FiN

Tu ide aj o to, že v Snagite môžeš priamo do screenshotu vkládať všeliaké veci. Napríklad popis šipky a podobné veci. Osobne som snagit mal odskúšaný a myslím si, že je robený naozaj jednoducho a je v ňom presne to, čo potrebuješ. Nie je to program, ktorý slúži čisto len na snímanie obrazovky a uloženie na disk a bodka. Osobne One Note nepoužívam a neviem či sa v ňom dajú podobné veci robiť.

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Na slunečnici je ke stažení Fast Stone Capture 5.3 a ten je pro domácí použití zadarmo. Funkce jsou skoro stejné, jako má SnagIt.

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Já také používám faststone.
Má totiž jednu krásnou funkci a to, že udělá screenshot celého rolovacího okna. Tím myslím, že když mám třeba internetovou stránku, která se nevejde na obrazovku, ale musím se posouvat nahoru a dolu, abych ji viděl celou. Pokud použiji funkci faststonu, tak se mi udělá otisk celé té stránky - faststone to celé odroluje a udělá z toho jeden velký obrázek.
A samozřejmě druhým dobrým argumentem je cena.. :)

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Doporucuji vyzkouset program ScreenPresso velice podobne k zminovanemu SnagItu a zdarma. Podporuje export do Evernote, coz je dobra nahrada za Onenote od MS s tim ze je kopie udrzovana v cloudu a snadno pristupna z internetu napriklad z tabletu.

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
já osobně používám na celé obrazovky screenshot captor, který mi vyhovuje hlavně v tom, že zmáčknu klasicky print screen - když mám zapnutý tento program - a obrázek se mi uloží, kam mám nastaveno, přičemž mi vyjede okno, co chci s obrázkem udělat. Pro výseče používám windosácké Výstřižky a podle mě je to výborný nástroj, ve své jednoduchosti a možností okamžitého záznamu, i když má spoustu much (například nedokáže inteligentně pojmenovávat, musíte přepisovat název pokaždé atd...). Já osobně ale Výstřižky používám jen pro screeny zajímavějších situací, ze kterých pak dělám patterny, tzn. je čistě otázka několika screenů do měsíce, pro klasické screeny např. obch. seance atd. používám screenshot captor. Obojí je free licence.

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Před několika měsíci jsem tady na Finančníkovi našel odkaz na FastStoneCapture. Vyzkoušel jsem ho a funguje bezvadně. Kromě celé obrazovky umožňuje vybrat třeba jen některá okna nebo výřez. A vytvořený screenshot lze editovat. Nemám žádnou zkušenost s jiným podobným programem, předpokládám, že většina ostatních umí totéž nebo i víc, ale tenhle mi vyhovuje, tak dál nehledám.

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Já používám J.A.tester, bylo tu na Finančníku o něm psáno. Je to kompletní obchodní deník, takže si vytvořím screenshot a ten se mi uloží ke konkrétnímu dni. Jedním klikem pak vidím denní záznamy, vstupní a výstupní cenu, pattern atd., u toho hned mám screenshot. Je to jednoduchý a přehledný. Na vkládání poznámek do screenu je třeba mít externí program, já používám Malování ve Windows, na tohle stačí.

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Dovolím si trochu upřesnění k předchozímu příspěvku (k J.A.testeru):

v části programu Deník je možno vkládat obrázky k obchodům/dnům/měsícům/rokům a to jak někde uložené na disku, tak přímo z tohoto deníku dělat zmíněné screeny obrazovky. Proto zde asi i tento program byl zmíněn.

Aleš

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.