Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Trading a genetické algoritmy - otázky a odpovědi


Doporučené příspěvky

2tomnes: Vy mate AOS ve fazi vyvoje, nebo nejaky jiz obchodujete? Mohl bych se zeptat na pocet promennych(parametru)?

AOS je mym cilem, ale jsem teprve ve fazi studia teorie. Neumim si ovsem prilis predstavit situaci, kdy vymyslim funkcni AOS, ktery ma miliony kombinaci nastaveni parametru, tedy pokud vas mohu poprosit, rad bych si udelal nejakou predstavu o tom jak objemny muze byt AOS program, kolik radku kodu?

Doufam ze lze pochopit o co se mi jedna - zda je AOS o nalezeni nejakeho vztahu, ktery muze byt vyjadren nekolika malo vzorci, nebo jde silene komplexni program, ktery se snazi zachytit z trhu co nejvic promennych.

Diky za odpovedi. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 79
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

Dobrý den, Tomáši,

článek o genetických algoritmech mne hodně zaujal. Chtěl bych se této oblasti už poměrně brzy hodně věnovat (jsem trader na plný úvazek). Proto velmi stojím o pokračování článku.

U programu Adaptrade Builder je uvedeno, že potřebuje TradeStation.

V jiném článku je uvedno, že MultiCharts jsou podstatně lepší a mají 100 % kompatibilitu s TradeStation. Bohužel jsou oba placené.

Lze tedy použít MultiCharts s Adaptrade Builder? Pokud by to bylo možné, TradeStation bych vůbec nekupoval.

Otázek bych měl více, ale zatím posílám jen tento jeden zásadní pro přípravu.

Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

ano, kódy z AdaptradeBuilderu fungují bez problémů v MultiCharts. Sám používám AB + MCH pro vývoj strategií, finálně pak strategie běží v TS na mém serveru. Problém s kompatibilitou mezi TS a MCH není žádný. MCH je rozhodně podstatně lepší volba. Testování strategií je až 20x rychlejší než v TS.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

je to mozne :)
Obchodujem nazivo - tel. pokyny, ziadna platforma - obcas sice cena niekam utecie, kym sa prikaz zrealizuje, ale v podstate to ide.
HORSIE je, ze casto trafim smer, ale pri protipohybe v mnohych pripadoch vyletim na stotinach bodu, ci 1/2 bode. Naposledy braz. Arabica: nakup cca 365-366 na pokles (STOP 370), po 1-2 dnoch protipohyb na 370,50 / logicky von/ a vzapäti behom par dni strmy pokles na skoro 310...takze pri 2 tr. miesto zisku 11.000 starta cca 950 $.

Poradte (aj ostatni): AKO na to ... riskovat viac ? to bude potom vyse odporucanych max. 5%....dat STOP este nizsie ? Vyletim prislis skoro aj na mensom protipohybe....
Alebo: dat STOP velmi blizko a po vypadnuti znova kupit rovnaky kontrakt na ten isty smer ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Indyjones:
Najít úspěšnou strategii není jen tak a tohle vlákno je právě diskuze k článku který pojednává o specifickém hledání, zde pomocí genetických algoritmů, takových strategií.

Pro začátek např. jeden miniguláš jen na 9 stránek:
www.financnik.cz/forum/read.php?2,872,page=1
ale jak úspěšně najít ten článek [bold]od Tomáše[/bold] je mi záhadou pokud to není apríl:)
(jednu myš jsem měnil když jsem se chtěl doklikat na první historický článek, škoda jí - měla rolovací kolečko, ale také byla historická, asi moje strategie nebyla nejlepší):),
(td)tady k tomu článku to bylo jednoduchý:
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/akcie-komodity-forex-stavba-systemu.html
celý seriál článků:
www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/backtesting1.html
rozhovor:
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/mechanicke-strategie-rozhovor-Martin-Lembak-Strike.html
nebo
www.financnik.cz/forum/read.php?13,7768,page=1
a mnoho dalších apod.;).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...