Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Trading a genetické algoritmy - otázky a odpovědi


Doporučené příspěvky

Indyjones:
Není mi jasné, proč preferuješ telefonické pokyny. Před mnoha lety jsem to taky tak dělal, ale když sedíš u počítače a vidíš on-line graf, to se vůbec nedá srovnat - rychlost, přesnost, pohodlí, a je to nakonec i levnější, tedy pokud netelefonuješ zadarmo. Vidím samá pozitiva, žádné negativum. Takže třeba i tato změna by ti mohla pomoci.
Mohu se zeptat, u jakého jsi brokera?

Jinak se SL je to těžké, to se prostě stane, že tě to vyhodí a pak to pokračuje tvým směrem. Neexistuje strategie, která by to odbourala. Při malém SL budeš ztrácet malé částky, ale často, při větším větší částky méně často a při žádném většinu obchodů ustojíš a jednou za čas přijdeš o účet. Záleží na každém, co si vybere.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 79
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den nebo večer Tomáši,

tak jsem dnes pro jistotu přečetl celou diskuzi. Našel jsem spoustu teoretických úvah, ale kupodivu se nikdo nezeptal na to, co se mi jeví jako nejdůležitější.

Ve svém článku píšete o velmi robustní strategii TomNes Boss, jejíž kód ale nechcete ukázat. A ten by mne zajímal nejvíce.

Ale mohl byste alespoň zveřejnit, ze který komponent se Vaše strategie skládá? Mám na mysli indikátory, oscilátory, paterny aj.

Vaše strategie je sice pro e-mini a já hledám strategii pro forex, kterém se zatím jedině věnuji, ale možná by tato informace pomohla mně i ostatním při tvorbě vlastní strategie. Doufám, že komponenty strategie úspěšně testovaná na více trzích by mohly vést k úspěchu i na mém forexu. Děkuji.

Jen pro informaci. Mám vlastní hodně propracovaný AOS pro forex. Je na MT4 a umí fakticky obchodovat vše, co může obchodovat MT4 (i když pro opce a futures by zřejmě vyžadoval určitou úpravu). Později ho chci převést pod MultiCharts. Jeho hlavní výhodou pro mne je to, že umí najednou obchodovat na 20 měnových párech (obecně symbolech), což mi umožňuje dosáhnout většího množství obchodů s menšími pozicemi a díky různým měnovým párům nezvyšovat tolik riziko, jako kdybych vše obchodoval na jednom m. páru. Jenže hlavní na AOS je strategie a to je můj problém. Strategie, se kterými jsem začal, jsem nakonec odložil pro jejich vysokou rizikovost a začínám vlastně znovu.

Lifon

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...