Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Program MultiCharts: špičkový analytický, backestový a obchodní software


Doporučené příspěvky

to vla55:

Na tvou otázku nemohu jednoznačně odpovědět. Vysvětlení následuje níže.

Na jednotlivé WFA je využíván MT, jen výsledky z MT se ukládají do excelu a excel ukazuje a vybírá vhodný cluster dle požadovaných parametrů. Inspirováno myšlenkou Tomášova excelu z kurzu, který ale není funkční, takže jsem si to sestavil sám tak, aby to počítalo správně + zautomatizování spouštění WFA v MT s uložením výsledků do excelu a spuštěním dalšího WFA.

Délka komplet cluster analýzy hlavně záleží na populaci, generacích, množství variant z nichž se optimalizuje v MT, délce testovaného období, timeframe a to je věc individuálních potřeb a postojů každého tradera.
Někomu stačí populace 300 a 300 generací, jde mu hlavně o robustnost, takže by to tak jako tak mělo vycházet VS někdo musí nechat jet jednu WFA tři dny nonstop a optimalizovat vše do extrému x počet WFA.

T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 53
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Ahoj, Nainstaloval jsem si Multicharts.NET.SE na PC a vše proběhlo bez problému. Program funguje, data stahuje. To samé jsem udělal na notebook, a i když se připojím, nestahují se mi data. Připojení live zen-fire. Zkoušel jsem odpojit antivir i firewall jestli mě to někde neblokují a nepomohlo to. Přihlašovací údaje jsem kontroloval několikrát. Zkoušel jsem i Multicharts trial a na PC bez problému a na nt nefunguje. Nemohl by mě někdo poradit, kde by mohla být chyba? Přikládám log QuoteManager

25673

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzo dík,
V přihlašovacích údajích to nebylo. Ty jsem kontroloval ze všeho nejdřív. Problém byl v tom, že v Multicharts a QuoteManager se nastavuje připojení zvlášť a právě v QM jsem měl nastaveno místo zen-fire live, zen-fire sim. Takže MCH se bez problému připojil ale nestahovali se mi data.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
  • 1 year later...

×
×
  • Vytvořit...