Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Pracujeme s platformou MultiCharts(1)


Doporučené příspěvky

Dobrý den,
máte prosím Vás někdo znalosti v programování v Easy Language?
Chtěla bych si otestovat jeden veřejně dostupný obch. systém kvůli studijním účelům.
Už mám i kód svůj napsanej, ale nevytváří mi v Multicharts žádné nákupní signály.

Děkuju za jakékoliv rady :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 45
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

erchis Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
> máte prosím Vás někdo znalosti v programování v
> Easy Language?
> Chtěla bych si otestovat jeden veřejně dostupný
> obch. systém kvůli studijním účelům.
> Už mám i kód svůj napsanej, ale nevytváří mi v
> Multicharts žádné nákupní signály.
>
> Děkuju za jakékoliv rady

Veřejný obchodní systém opravdu asi bude nejlepší pouze ke studijním účelům :-) Pokud chcete, mohu se na kód juknout, neslibuji opravu, jsem velice zaneprázdněný ale pokud to nebude kód o 1000+ řádcích, tak by se to mělo snad lehce dohledat. Hoďte ho např. jako přílohu nebo pokud chcete radši emailem, tak nevím jak, podle pravidel svůj email nemůžu sdělit...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odpověď.
Já jsem ho nakonec napsala a vypadá, že i funguje...tak ho sem dávám jen pro zajímavost:


{

Erchis Ariunjargal

May 2012

upgreated system: pozition closing is with more conditions and is followed by position opening

}


inputs:

capitalUSD ( 100000 ),

smalength ( 95 ),

emalength ( 75 ),

macdfastlength ( 75 ),

macdslowlength ( 95 ),

ccilength ( 35 );


vars:

stockAmount ( capitalUSD * 0.1 / High ), //0,1 is 10 % per trade of whole capital

smav ( 0 ),

emav ( 0 ),

macdv ( 0 ),

stLow ( Low ),

stHigh ( High ),

tar ( 0 ),

timer ( 0 ),

cciv ( 0 );


smav = Average(Close, smalength);

emav = XAverage(Close, emalength);

macdv = MACD(Close, macdfastlength , macdslowlength);

cciv = CCI(ccilength);



// open new positions



if MarketPosition = 0 then begin



if emav crosses over smav then begin

if macdv >= 0 and cciv >= 0 then begin


Buy ("Enter long") stockAmount Contracts Next Bar At Market;

end;

end;



if emav crosses under smav then begin

if macdv
SellShort ("Enter short") stockAmount Contracts Next Bar At Market;

end;

end;

end;



// manage open orders


if MarketPosition = 1 then begin // 1 - means long position opened
for timer = 0 to emalength - 1 begin
if stLow > Low[timer] then begin
stLow = Low[timer]; // stoploss on the swing low in emalength period
end;
end;
tar = Close + (Close - stLow);


Sell ("Exit LongPT") stockAmount/2 Contracts Next Bar At tar Limit;

Sell ("Exit LongStop") currentcontracts Contracts Next Bar At stLow Stop;


if emav crosses under smav and macdv
Sell ("Exit LongSig") currentcontracts Contracts Next Bar At Market;

SellShort ("Enter qShort") stockAmount Contracts Next Bar At Market;

end;


end;


if MarketPosition = -1 then begin // -1 - means short position opened
for timer = 0 to emalength - 1 begin
if stHigh stHigh = High[timer]; // stoploss on the swing high
end;
end;
tar = Close - (stHigh - Close);



BuyToCover ("Exit ShortPT") stockAmount/2 Contracts Next Bar At tar Limit;

BuyToCover ("Exit ShortStop") currentcontracts Contracts Next Bar At stHigh Stop;


if emav crosses over smav and macdv >= 0 and cciv >= 0 then begin

BuyToCover ("Exit ShortSig") currentcontracts Contracts Next Bar At Market;

Buy ("Enter qLong") stockAmount Contracts Next Bar At Market;

end;


end;

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsem jen začátečník a vše dělám teoreticky, proto taky veřejně dostupný systém. Píši totiž o obchodování pomocí technické analýzy bakalářskou práci.
Teď jsem se spíše dostala do potíží s downloadem dat do Multicharts, jsou tam některé např. GOOG už stáhnuté. Přišla jsem na to, jak stáhnout jiné akcie z Free Quotes - stačí napsat např. pro coca-colu "F:KO" v hlavním okně dole "Type a symbol", ale něšli by stáhnout také alespoň 3 komodity, které se dají obchodovat ve fio, tzn. např. CLM2 - ropa, KTN2 - kafe, GCN2 - zlato?

Jak je to u komodit s backtestováním, když chci backtestovat 10 let zpátky, a data pro futures komodit jsou jen v rámci pár měsíců? Tady jsem našla ceny samotné komodity: wikiposit.org/a?session_id=NIVQCBMWNHTXVSRRCDIASMFLHTPENK, ale jak je dostat do MC?

Děkuji předem za cenné rady :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak objevila jsem nějaký postup pro import jakýchkoliv ASCII dat, tj. např. s příponou .txt, do MultiCharts, ale dají se data ,např. NG01, z wikiposit.org/w?session_id=JQZXXCRCPTLAPLAWHZQXPKPCLQQNTF&filter=Finance/Futures/Energy/Natural%20Gas/, použít pro backtestování pro budoucí obchodování s NGM2 ve FIO?
Co znamená Front Contract, 2nd Contract, 3rd atd., když se data jmenují Natural Gas Front Contract, Natural Gas (NG02) 2nd Contract, atd.?

Děkuji

P.S. Omlouvám se za monolog, ale dávám to sem i pro ostatní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za kód, obchody se generují ale prosím neobchodujte podle toho :-) Co se týče importu do Multicharts, tak si pohrajte s importem ascii dat, tj. vytvořte si csv nebo txt soubor s příslušnými hodnotami (většinou datum,čas,O,H,L,C,V oddělené čárkou, středníkem, tabelátorem) a pak vesele backtestujte. Problém je ovšem v tom, zda těm datům věřit a na to vám rovnou odpovím, že s 99% pravděpodobností ne, zvlášť u futures, které mají 12 kontraktních měsíců (většina komodit). Pokud budete navíc backtestovat nějaké swingové strategie, které drží více dnů až týdny, budete mít zcela zásadní problém, jak otestovat rollovery, tj. musíte otevřenou pozici přerolovat do nového kontraktu. A jsme u terminologie. Symboly, které uvádíte, si značí každý většinou trochu jinak, tady z toho, co píšete mi přijde, že je to takto:

NGM2 = NYMEX Natural Gas (NG) + kontraktní měsíc červen (M) = aktuální nejlikvidnější a zároveň tzv. front contract (kontrakt, který má nejbližší datum expirace) a 2 bude zkratka roku 2012. 2nd contract atd. bude zřejmě v tomto případě znamenat další kontrakt směrem do budoucnosti, v případě plynu tedy NGN2.

Aby se vytvořila nějaká spojitá časová řada směrem do minulosti, tak data z jednotlivých kontraktních měsíců bývají spojena podle určitého klíče a je dobré vědět, jakého, tj. zda jsou data adjustovaná na aktuální kontrakt (pak ukazují směrem do minulosti stále nereálnější hodnoty) nebo nikoliv atd. Z těchto veřejných zdrojů vůbec netuším, jak to dělají, osobně si skládám data sám v Tradestation podle mých kritérií.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:) Děkuju.
Při načítání dat po spuštění optimalizace to píše např. vedle CL01..."no data" a potom vyhodí hlášku, zda chci pokračovat bez těch nenalezených instrumentů dál. Jinak akcie z FreeCharts si to normálně stáhne. A to CL01 mám uložené v Quote Manageru a lze i vykreslit v grafu. No třeba se najde někdo, kdo s tím měl podobnou zkušenost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím zkušenější uživatele MCH, chci požádat o radu. U takto jednoduchého kódu pro vstup + výstup mi strategie provádí výstupy na jiných hladinách než má. Nevím, jestli nemám nějaké nastavení v programu špatné, nebo kde je chyba. Mělo by dojít k výstupu při zisku nebo ztrátě = +-200$. Ale výstupy se mi různí. Používal jsem verzi prg. MCH 7.4 a teď jsem přešel na v. 8.0 (beta). Výsledek stejný. Zkouším vše zatím na časově omezené Demo verzi, která má být plně fční. Napadlo mě, jestli ten výpočet není záměrně špatný v Demu, ale nikde jsem se o omezení nedočetl. kód: // vstup v 15:33h // vystup - pevny SL nebo PT na +-200$ if Time = 1530 Then Buy next bar at Market; SetStopContract; SetStopLoss(200); SetProfitTarget(200); screen - strategie mi ukazuje výstup na +16,75 bodu = +335$ nevíte někdo ??? Díky moc za rady, R.

19551

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SUPER Honzo, to bylo ono... Nevím důvod (asi lidský faktor), ale měl jsem jinou hodnotu u: Price Scale.
Teď už mi to chodí jak má. Rozdíl ve výsledcích max. 2 ticky.
Díky moc za pomoc !
Kdybychom se potkali osobně, máte u mě dobré pití ;-).

Ještě dotaz - nevíte, jak vytvořit spojitý, kontinuální kontrakt např. pro ES, NQ s brokerem IB ??
Díky.
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Zdravím všechny, jsem asi půlroční začáteční a učím se používat tento program (MUltichart.MET Special edition), který má v nabídce AMP jako základní zdarma. Ze základů jsem nikde zatím nenašel, kterým způsobem se zadává SL. Nákup kontraktu, počet atd. a spostu jiného jsem pochopil, ale u SL si nejsem jistý. Přikládám screen a děkuju za odpověď Josef

32155

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...