Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Pracujeme s platformou MultiCharts(1)


Doporučené příspěvky

To trigon,

opat dakujem za rady. Skutocne je to velmi zvlastne. Najma ta burza CBL. Nikdy som tu nevidel, no v platforme priamo od Open E Cry tam tento nazov figuruje. Podla Tvojho navodu z prveho prispevku som vyhladal prave symbol ZL (data z OEC) ale v Multicharts bola uvedena burza CME (aj v symbol mappingu je CME). Asi mi neostava nic, len napisat o radu do OEC a Multicharts.
Kazdopadne este raz diky moc za rady!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 45
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Dobrý den Tomáši,
trial verzi MultiChart v.7 jsem si nainstaloval a teď studuji jeho možnosti. Musím konstatovat, že mně ohromily jeho vlastnosti tak sem rozhodl o jeho nákupu. Jsem přesvědčen. že u ziskových ochodních systémů výrazně posiluje
profitabilitu a je i výborný nástroj pro vývoj a ladění stavajících i vyvíjených OS a AOS. Kontaktoval jsem výrobce a dostal
jsem nabídku 10% slevy a další typy na zvýhodnění nákupu.
Můj problém: Propojení na účet u Interactiv Brokers přes API podle tvého návodu bez problému. Nemohu však najít informace jak a kde nastavit MultiChart na obchodování FOREXU. Za kažou pomoc nebo informaci jak řešit tento problém
budu vděčný.

montek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S programem MultiCharts mám hodně špatné zkušenosti. Na zkoušku jsem nainstaloval jsem jejich free verzi (MT Discretionary Trader). Účet mám u Mirusu, data Zen-Fire, připojení bez problémů. Ale jinak je to hrůza. Něco tak nestabilního už jsem dlouho nezažil. Už několikrát se mi stalo, že při zadání příkazu (a je jedno, jestli je příkaz Market nebo Limit/Stop) program zamrzne, musím natvrdo restartovat a než vše znovu naběhne, je trh již někde jinde a není možné reagovat. Někdy mám pocit, že stačí stisknout pravé tlačítko a je zle. Když jsem se snažil u techické podpory zjistit, co dělám špatně, jen mi vždy doporučili, abych program restartoval, takže bez výsledku. Přestávám experimentovat a pokorně se vracím k NinjaTrader. Doufám, že toto aspoň někomu pomůže vyhnout se případným ztrátám a frustraci...
MH

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den Tomáši,
podle dokumentace (uživatelské příručky) je zapotřebí k nastavení platformy pro obchodování seznam symbolů (Symbol List) údajně ke stažení z webu brokera. Na webu Interactive Brokers jsem však marně hledal možnost jak Symbol List stahnout. Za radu předem děkuji.
montek
To mirhrd: Mám nainstalovány všechny produkty MultiCharts na dvou různých počítačích ale žádné příznaky nestability jsem nezaregistroval.Autor článku Tomáš který na MultiChartu obchoduje už přes rok se také o nestabilitě nezmiňuje. Nestabilita mohla být zaviněna hardwerem (MultiCharts je velmi naročný na hardwer) ale i stavem OS (na př. stavem registrů nebo připojení k internetu).
montek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Počítač mám v pořádku a hardwarově silný, systém je aktualizovaný a běží bez problémů. Já nechci v žádném případě shazovat kvalitu MultiCharts, ale pravda je taková, že chyby, které se mi staly, již několik dnů studují jejich vývojáři a pořád nepřišlo žádné vyjádření.
Jen pro zajímavost - vstoupil jsem do obchodu s jedním kontraktem přes příkaz Limit, současně byly nastaveny Bracket Orders pro umístění SL a PT a také BE strategie. Když byl příkaz vyplněn, MT se pokusil nastavit SL a PT pro dva kontrakty, což server u brokera odmítl. Zůstal jsem v trhu bez ochrany, navíc se v grafu nedal obchod ani uzavřít (v grafu ani v oknu DOM nebylo vidět, že bych byl v trhu, pouze v Přehledu účtů jsem viděl otevřenou pozici). Jednou se mi to podařilo ukončit přes Přehled účtů, podruhé nereagovalo nic, ani po restartu programu, musel jsem restartovat počítač. Už jsem vytáčel číslo na Emergency do Mirusu, naštěstí to po naběhnutí fungovalo, i trh šel mým směrem, takže jsem nepřišel o peníze, ale těch 12 minut bylo sakramentsky dlouhých.
Kontaktoval jsem jejich support, poslali mi nějakou aktualizaci plus přidání jednoho řádku do registru, zkusil jsem to potřetí, v tomto případě opět 1 kontrakt, systém se zase pokusil nastavit SL a PT pro 2 kontrakty, opět bez ochrany. Zůstal však platný příkaz pro BE, který byl vyplněn (v grafu ani v tomto případě nebylo vidět, že bych byl v obchodu). Cena se pak vrátila zpět na nastavenou BE+1 úroveň, ovšem namísto toho, aby byl obchod ukončen, program udělal reverz a já byl najednou v trhu úplně jinak, než jsem chtěl.
Pokud Vám všem MultiCharts funguje bez problémů, závidím Vám, ale já už jsem dost skeptický...
MH

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirhrd,

s DT verzí MCH zkušenosti nemám. Já používám full verzi, celkem na 4 počítačích, WIN32 bit i WIN64 bit, také jsem doposud nezaregistroval žádnou nestabilitu - a to používám software už druhý rok a za tu dobu jsem pracoval s verzemi 5.0, 5.5, 6.0 a nyní poslední 7.0. Nepamatuji jediné zamrznutí, nebo nějaký pád, apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravim,
stiahol som si platformu multicharts DT aby som vyskusal ju a zaroven som sa aj registroval na demu na stranke zen-fire.com

Tu je navod ako postupovat pri napajani MC na zen fire data.
www.zen-fire.com/pages/demo/mcinstall.html

Myslim ze som urobil presne to iste ale ked dam connect na zen fire data, tak to koliesko mi svieti na zlto a ne a ne pripojit ma, stale len pise CONNECTING

Ma s tym niekto skusenosti?
dik

P.S. to iste meno a heslo vygenerovane na zen fire demo datach mi na NT funguje. ale na MC nie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na stránce www.multicharts.com/brokers/ (podporovaní brokeři vidím toto:
- These order types are tracked by the broker
- These order types are tracked by MultiCharts, and sent when appropriate
No a u Interactive brokers (jako i u všech ostatních brokerů!!!) je TakeProfit a StopLoss žlutej. To znamenená, rozumím li tomu správně, že mi to nesepne stopku pokud jsem offline?
I "obyčejná" trader Workstation (TWS) se umí postarat o to, abych, když mám vypnutej počítač, tak můžu nastavit order tak, aby mě to při ručité ceně vyhodilo z pozice SAMO, bez toho abych byl připojene (a modlil se ...)
Tak se chci zeptat vás zkušenějších, jak to s tím takeprofit a stoplossem je. Že není podporovanej trailing stop to se mi zdá logické, to ani v TWS není podporovaný pokud vím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím !

pracuji s tímto programem nějaký měsíc a musím říct, že je naprosto bezkonkurenční ! (alespon pro mě) ovšem mám problém z kterým si nevím poradit, prosím tedy o radu zkušenějšího uživatele. Mám nastavené data od brokera OPEN E CRY. vše jede v pořádku jsem připojen a jedou mě real data. Problem je v tom, že mě nejedou všechny trhy, které tento broker poskytuje. Například si chci zobrazit trh FGBL,FGBS z evropské burzy a jediné co mě to napíše je, že musím nejprve vytvořit tuto burzu. Když se podívám na seznam burz v MCH vidímže tam EUREX je jasně definovaný, to stejné u u burzy na t-Bonds.. Zkoušel jsem přidat trh, jak manuálně tak automaticky, datafeed mám jasně nastavený open e cry. Jiné trhy jako 6B mě jedou naprosto v pohodě. Díky za jakoukoliv radu:)..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

×
×
  • Vytvořit...