Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní plán


stavodesign

Doporučené příspěvky

Dobrý večer ,

Malý dotaz k p.Tomášovi , také sestavuji a ladím svůj plán a tak jsem byl nadšený že byl někdo jako Michal a Vlasta tak hodný a poodhalil zde něco málo z tajemství šéfkuchaře . Ale později když se zde objevil článek od 1124fm a jeho tvrdý dopad na mé nadšení a potom ta vaše věta( Ani já bych nebyl schopen z výše zmíněných plánů obchodovat) mne přišpendlila k podlaze . Naprosto respektuji názor vás obou , jen bych vás rád požádal zda by jste své pohnutky mohli více specifikovat .
A teď proč dotaz konkrétně k p.Tomášovi – chtěl bych vás požádat zda by jste mohl poopravit výše zmíněné obchodní plány tak jak by například vyhovovali vám konkrétně , samozřejmě při zachování jejich jednoduchosti .

Předem velice děkuji a přeji hezký večer REN.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 106
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rendo,

není co poopravovat na plánech. Ve své reakci jsem to již vysvětlil a i ukázal ukázku - je třeba být specifičtější. Jak jste viděl na našem kurzu. Nestačí specifikovat že vstupuji na 5 min grafu dle formace double top. Je třeba specifikovat i další podrobnosti - např. close musí směřovat dolů a být níže než open úsečky a navíc nesmí mít bar větší rozpětí než 150 USD, apod. Ale skutečně si z toho teď nedělejte starosti. Je důležité, že vůbec každý s nějakým plánem začíná a každý si musí sám pomalu přícházet na to, jak plán dolaďovat a co bude potřebovat a zda-li je s ním schopen obchodovat v rychlém prostředí trhů apod.
Podívejte, řeknu vám to ještě takhle. Jak o mně už mnozí z vás víte, má druhá vášeň kromě komodit je film. Ve svém volném času píšu scénáře. Vždy, když vymýšlím nějakou scénu, je to jako s obchodním plánem. Na začátku ta scéna vypadá hrozně, na plátně by vůbec nefungovala, a asi bych se jí nidky neopovážil natočit. Čím více ale o scéně přemýšlím a pracuji na ní, tím více se z ní stává scéna "použitelná". Musím si ale sám projít procesem, kdy začnu sám cítit nakolik scéna začíná být použitelná pro film nebo ne.
Žádný učený z nebe nespad a s obchodními plány je to podobné, jako se psaním scén. Kdyby byl toto na místo finančního serveru server určený pro scénáristy, pak by zde autoři místo ukázek systému ukazovali své rozepsané scény. Je jasné, že zkušení scénáristi by nováčkům říkali "toto na plátně moc fungovat nebude - chce to více dopracovat". Důvody proč bych nemohl dle plánu obchodovat jsem již vysvětlil - není to nic tragického, jen jak říkám, chce to více dospecifikovat, tak, aby jste měl v reálném obchodování co nejméně prostor přemýšlet a mohl jen reagovat. Ale to vše přijde samo časem.
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pozdrav za oceán pro Libice
a zároveň souhlas s vašim názorem.Je opravdu dobré,že se zde začínají objevovat konkrétní obchodní plány.Vždyť téma "obchodní plán" se táhne jako červená nit v každé debatě o obchodování.Málokdo si zpočátku dokáže představit,co se za tím vlastně skrývá.Když však tady uvidí xy plánů,udělá si představu,možná si některý vybere,možná z některého vezme kousek,nebo je všechny odmítne.Získá však zkušenost-dobrou nebo špatnou.A při vzdělávání platí,že i negativní zkušenost je dobrá zkušenost.
Otázka obsáhlosti plánu zřejmě nehraje roli,poněvadž se většinou jedná max. o desítky údajů.Ve srovnání s tímto se stíhací pilot nebo špičkový sportovec musí rozhodnout ve stressových podmínkách mezi tisíci variantami. Kapacita mozku je však obrovská a zvládne to.Chce to však trening podle vypracovaného schematu.A to schema pro obchodování je "obchodní plán".Proto ať je jich zde zveřejněno co nejvíce,ať je z čeho vybírat. josef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsem rád, že mé otázky ve Vás vyvolaly smíšené pocity a trochu rozproudily diskusi. Přesně o to mi šlo, trochu Vás nadzdvihnout.

Zamyslete se prosím ještě jednou nad funkčností, nebo chcete-li dodržováním těchto „literárních děl“.
Mé přesvědčení je, že jsou k ničemu.
stavodesign a vlastas mlčí, což znamená souhlas.
Jakub založil novou diskusi, kde propírá dalšího „otesánka“.
Mr. Libic požaduje můj obchodní plán.

Přiznám se, že nic takového nemám a nikdy jsem se ničím takovým nezatěžoval.
Pouze ceny High, Low a Close na mne denně křičí, tímto způsobem:

Plej přísně na ultimu s Fibonaccim v zádech.
10 ber jen když kříž je víc než tři.
3 a 5 ber jen max. z min. fousu.
Doly na $ jsou zde 1/2,25 – X/3,00 – 2/2,25.

Svůj pohled na Chiméru obchodního plánu bych rád sepsal.
Ptám se, zdali o to bude zájem?

Nicméně jsou prázdniny a já denně obcuji se starou dámou - Le Tour, tak to asi bude chvilku trvat.

1124fm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1124fm, Mě se zdá, že nevím co Tím chtěl básník říct. Zatím tady od Vás nebylo ke čtení nic moc konstruktivního na to aby jste shazoval systémy, které někomu fungují a ten má snahu se podělit s ostatními. Jestli máte něco s čím se CHCETE podělit s ostatními - napište to, ostvětlete svůj systém, sdělte jaké máte výsledky, nechte to ostatní otestovat.
Pokud se nechcete podělit nebo nemáte s čím se podělit, nevím proč kritizujete až na hranici vulgárnosti.
To co jste popsal je bez dalšího vysvětlení k ničemu. (td)

PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím komoditní obchodníky, jsem moc rád, že se zde velmi konstruktivně debatuje nad tématem obchodní plán... Všech příspěvků si velmi vážím a jsem přesvědčen, že nás všechny posunují dopředu a to je hlavním smyslem nejen tohoto vlákna... Obchodní plám, který jsem zde ve zkratce popsal, je opravdu jen jakýmsi základem či jak Tomáš trefně popsal scénářem, který se neustále upravuje k obrazu svému...
Samozřejmě, že kdyby si někdo vzal uvedené obchodní plány a začal podle nich obchodovat, tak zjistí, že to prostě nejde, protože v uvedených obchodních plánech chybí spousta dalších důležitých věcí a drobností, kterých si všímá obchodník až během obchodní seance.... Nicméně nebylo mým úmyslem napsat dokonalý obchodní plán, který když se bude přesně dodržovat, bude přinášet zaručeně jistý zisk.....
Pokusím se napsat ještě nějaké drobnosti, které jsem vypozoroval během obchodování YM (snad mi zkušení obchodníci prominou, když z jejich pohledu to budou úplně blbosti...
1. do obchodu vstupuji vždy až po tkz. "startovací" minutě, který se objevuje ráno místního času (7:20-7:45). Obchodníci z US se právě vyspali a začnou houfně vstupovat do trhu a někteří chtějí prodávat a někteří nakupovat... Výsledkem je "obchodní minuta", která "udělá" cca 10-20pt a pak se trh zase vrátí na normální pohyb... Začínám obchodovat cca 10 min po tomto zmatku... (to je pro mně zahájení trhu)
2. největší pohyby na YM jsou při překonání high či low předcházející obchodního dne
3. téměř každou obchodní seanci je jeden "hlavní" trend, kdy trhu udělá cca 30-50 pt
4. nad/pod double top/bottom zadávám příkazy na úrovni min 8 pt (ochrana proti falešnému proražení), zadávám formou buy/sell ..... stop
5. v letních měsících je YM přece jen o něco "línější", můj nečastější PT v současné době jest 12 pt od vstupu (2kontrakty)
6. velké pohyby na jonesíku jsou často až v závěru obchodního dne, ale většinou už beze mne (někdy kolem 14.30 místního času pro mně konec...:))
Prosím, bere to jen jako můj pohled na ID YM.... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
tím obchodním plánem/systémem ( nebo jak tomu chcete říkat ) jsem nemínil žádný seznam, který bych si měl před každým obchodem "odškrtat". Jsou to spíš jednoduché zásady, které bych měl dodržovat zcela automaticky. Narozdíl od Vás si myslím, že zde uvedený plán je naopak velice jednoduchý a mnoho věcí v něm není konkretizováno. To ani nebylo cílem mého "příspěvku" - chtěl jsem spíš ukázat věci o kterých to chce při obchodech uvažovat. Člověk, který už nějakou dobu obchoduje tak má svoje vlastní zásady zažité a vlastně o nich ani nemusí přemýšlet, ale pro nás začátečníky je lepší si to " hodit na papír " a občas si zkontrolovat jestli se těchto zásad držím.
Píšete že nemáte plán - nevěřím - to by znamenalo že si vyberete první trh který vám padne do oka, tam nakoupíte/prodáte podle toho "jak to přijde" a pak někdy trochu později vystoupíte. Už jen to, že má člověk vstupní strategii, určený PT, pozici kam stavý SL je poldle mého názoru obchodní plán/systém. Plán není žádný seznam úkonů, ale pár zásad, které při obchodování dodržuji. Jste mnohem zkušenější než já, tak se můžete o své poznatky podělit - někomu mohou pomoci.

S pozdravem
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den 1124fm,
nekdo sepise svuj plan do romanu a nekdo do basnicky o jedne sloce. I takovy je svet obchodovani na burze. Uz jste se nekdy zamyslel nad tim, ze kazdy clovek je jedinecny a kazdy clovek vnima zcela jinym zpusobem? Vnimani, zpusob prijmu a zpracovani informaci, ktere mate Vy jsou zcela odlisne od kazdeho jineho cloveka. Premyslel jste o tom nekdy? Prave proto je zcela zbytecne odsuzovat neco, cemu nerozumite jen proto, ze to neni napsane "Vasim zpusobem vnimani". Vy mate svuj plan v hlave, coz je v poradku, avsak ne kazdy takto "funguje" a ne kazdy si svuj plan sepise do basnicky.
Verim, ze autori planu maji sve plany v hlave stejne jako Vy. Verim, ze je mozne nektere body specifikovat detailneji [Tomas take jasne uvedl, kterych bodu se to muze tykat]. Pri obchodovani na burze plati pravidlo c. 1 = VZDY POUZIVEJ STOP LOSS a pravidlo c. 2 = VZDY MEJ POD KONTROLOU SVE EMOCE. Mohu Vas ujistit, ze to je znamkou profi obchodnika, at se Vam to libi nebo ne.
Tedy, pojdme se domluvit, ze se budeme chovat jako profi obchodnici a budeme sve emoce drzet na uzde. Ja osobne si delam obrazek o zkusenostech obchodniku podle tohoto pravidla. Podle tohoto pravidla Vam urcim s extremne vysokou presnosti, o jakeho obchodnika se jedna. Tedy ocenuji vyse uvedene majitele obchodnich planu, ze si zachovali chladnou hlavu a v klidu premysleli nez reagovali a nemam pocit, ze mlceli jen proto, ze "jste trefil do cerneho". O tom to urcite nebylo.

Mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky do diskuse přihodím svou trošku do mlýna :) zatím jsou zde jen ID strategie, tak neuškodí moje poziční, docela mě zajímají vaše názory (hlavně kritika, vychvalování je sice fajn, ale moc se z toho člověk nepřiučí :) )
Chtěl bych hlavně dodat, že tento obchodní plán je vyzkoušený hlavně na corn (kde funguje opravdu skvěle) a udělal jsem s ním zatím jen pár obchodů v sugar (kde to taky ujde :) ) ... tato strategie je totiž dělaná (zatím) jen na corn a sugar.

1) vstup

a) 3 shodné údery = minimální počet kontraktů

b) 4+ shodných úderů = maximální počet kontraktů

c) zakulacené dno - vstoupit po signálu otočení trendu - close cena musí být výrazně nad open,
alespoň o vdálenost jako je velikost poloviny dané čárky, vstup 1 tick nad high

d) zakulacený vrch - vstoupit po signálu otočení trendu - close cena musí být výrazně nad open,
alespoň o vzdálenost jako je velikost poloviny dané čárky, vstup 1 tick pod low

e) dvojíté dno - vstoupit po signálu otočení trendu - close cena musí být výrazně nad open, alespoň
o vzdálenost jako je velikost poloviny dané čárky, vstup 1 tick nad high

f) dvojitý vrchol - vstoupit po signálu otočení trendu - close cena musí být výrazně nad open, alespoň
o vzdálenost jako je velikost poloviny dané čárky, vstup 1 tick pod low

g) velmi blízké S/R úrovně max. 1 bod (corn) / 0,05 bodu (sugar) vzdálené:
vstup nad nejvyšší z nich (long) / pod nejnižší z nich (short)

h) vstupovat VŽDY 1 tick pod resistancí / 1 tick nad supportem

i) vstupovat na nezaokrouhlených číslech, ale třeba 1 tick mimo (long + 1 tick, short - 1 tick)

j) příkaz ponechat v trhu 2 dny (den zadání + den po něm), poté jej zrušit pokud neproběhne exekuce

2) vstupní SL a) Corn - $250 (5 bodů) / Sugar - $224 (0,20 bodu)

b) SL umístit $50 za VELMI pevnou S/R bariéru (alespoň shodných 6 úderů)

3) posun SL profit $0 - $149 = počáteční SL
profit $150 - $499 = SL (70% z profitu)
profit $500 - $999 = SL (80% z profitu)
profit $1000 - $1999 = SL (90% z profitu)
profit $2000 - $xxxx = SL (95% z profitu)

po gapu dát SL 1 tick pod (long) /nad (short) něj a pak pokračovat již pomocí % z profitu

neposouvat SL na kulatá čísla (300, 288, 6,70…), ale 1 tick mimo - při long pod číslo / při short nad číslo
pokud k pozici přikoupím další kontrakty - udržovat stejné SL všech kontraktů dohromady

4) výstup vystupovat pouze pomocí posouvaného SL

5) neobchodovat a) když jsou čárky v CORN $250 A DELŠÍ

b) 1 den po době kdy v trhu byla přílíš velká cenová rozpětí viz 5a

c) zrušit nákupní příkaz, pokud se ještě před vstupem do pozice objeví velká čárka (viz 5a)
jdoucí v protisměru plánované pozice

d) nevstupovat po gapu !!! - jediná výjimka jsou formace, tam vstupovat i po gapech

e) vždy určit RRR a nejít pod poměr zisk/risk 1:1, pokud možno lepší

f) NEJÍT short v corn pod 200 body, pokud trh nebyl nedávno o dost níž a není tam skvělá šance
na obchod, jinak se držet dál!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky do diskuse přihodím svou trošku do mlýna :) zatím jsou zde jen ID strategie, tak neuškodí moje poziční, docela mě zajímají vaše názory (hlavně kritika, vychvalování je sice fajn, ale moc se z toho člověk nepřiučí :) )
Chtěl bych hlavně dodat, že tento obchodní plán je vyzkoušený hlavně na corn (kde funguje opravdu skvěle) a udělal jsem s ním zatím jen pár obchodů v sugar (kde to taky ujde :) ) ... tato strategie je totiž dělaná (zatím) jen na corn a sugar, v jiných trzích by to asi chtělo trošku upravit definice S/R úrovní (už by třeba nemusely být dokonale shodné) atd. ale to by byly už jen drobnosti.

1) vstup_________________________________________________________________________________________

a) 3 shodné údery = minimální počet kontraktů

b) 4+ shodných úderů = maximální počet kontraktů

c) zakulacené dno - vstoupit po signálu otočení trendu - close cena musí být výrazně nad open,
alespoň o vdálenost jako je velikost poloviny dané čárky, vstup 1 tick nad high

d) zakulacený vrch - vstoupit po signálu otočení trendu - close cena musí být výrazně nad open,
alespoň o vzdálenost jako je velikost poloviny dané čárky, vstup 1 tick pod low

e) dvojíté dno - vstoupit po signálu otočení trendu - close cena musí být výrazně nad open, alespoň
o vzdálenost jako je velikost poloviny dané čárky, vstup 1 tick nad high

f) dvojitý vrchol - vstoupit po signálu otočení trendu - close cena musí být výrazně nad open, alespoň
o vzdálenost jako je velikost poloviny dané čárky, vstup 1 tick pod low

g) velmi blízké S/R úrovně max. 1 bod (corn) / 0,05 bodu (sugar) vzdálené:
vstup nad nejvyšší z nich (long) / pod nejnižší z nich (short)

h) vstupovat VŽDY 1 tick pod resistancí / 1 tick nad supportem

i) vstupovat na nezaokrouhlených číslech, ale třeba 1 tick mimo (long + 1 tick, short - 1 tick)

j) příkaz ponechat v trhu 2 dny (den zadání + den po něm), poté jej zrušit pokud neproběhne exekuce

2) vstupní SL___________________________________________________________________________________

a) Corn - $250 (5 bodů) / Sugar - $224 (0,20 bodu)

b) SL umístit $50 za VELMI pevnou S/R bariéru (alespoň shodných 6 úderů)

3) posun SL____________________________________________________________________________________

profit $0 - $149 = počáteční SL
profit $150 - $499 = SL (70% z profitu)
profit $500 - $999 = SL (80% z profitu)
profit $1000 - $1999 = SL (90% z profitu)
profit $2000 - $xxxx = SL (95% z profitu)

po gapu dát SL 1 tick pod (long) /nad (short) něj a pak pokračovat již pomocí % z profitu

neposouvat SL na kulatá čísla (300, 288, 6,70…), ale 1 tick mimo - při long pod číslo / při short nad číslo

pokud k pozici přikoupím další kontrakty - udržovat stejné SL všech kontraktů dohromady

4) výstup______________________________________________________________________________________

vystupovat pouze pomocí posouvaného SL

5) neobchodovat________________________________________________________________________________

a) když jsou čárky v CORN $250 A DELŠÍ

b) 1 den po době kdy v trhu byla přílíš velká cenová rozpětí viz 5a

c) zrušit nákupní příkaz, pokud se ještě před vstupem do pozice objeví velká čárka (viz 5a)
jdoucí v protisměru plánované pozice

d) nevstupovat po gapu !!! - jediná výjimka jsou formace, tam vstupovat i po gapech

e) vždy určit RRR a nejít pod poměr zisk/risk 1:1, pokud možno lepší

f) NEJÍT short v corn pod 200 body, pokud trh nebyl nedávno o dost níž a není tam skvělá šance
na obchod, jinak se držet dál!!!
[bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Beginnere,
precetl jsem si Vas obchodni plan, kde je popsano kdy a jak vstupovat velmi rozsahle, avsak vystupy jsou dle meho velmi malo zpracovany. Vas zpusob umistovani trailing stopu je zpracovan jen do posunu na procentualni uroven jiz utvoreneho profitu, coz si myslim, ze je pro zacatecnika a ne pro profesionala. Vim, ze jsme spolu o teto variante mluvili a myslim si, ze nyni je to slabina Vaseho systemu. Venujte vice sveho casu urcovani profit targetu a potencialu nastoupene pozice.
Muzete pouzit treba nektere z techto variant:
1] vyuzijte S/R urovne pro umisteni trailing stop loss a exit prikazu
2] vyuzijte trend lines pro umisteni trailing stop loss a exit prikazu
3] vyuzijte EMA 22 Channel [jeho dolni a horni line] pro umisteni trailing stop loss a exit prikazu

Jakakoliv fixni nebo nelogicka forma umistovani trailing stop lossu je vzdy ztratou pro dobry obchodni system. Tyto zpusoby umistovani trailing stop lossu jsou dobrym startem pro zacatecnika [a sam je zacatecnikum vzdy doporucuji], avsak Vy uz nejste zacatecnik. Analyze trhu [vstupum] venujete cca 80% sveho obchodniho planu a financni strance Vaseho systemu [vystupum] venujete pouchych cca 20%. Tim je Vas system ve velkem rozporu a neni schopen nadelit ty zisky, ktere ma ve svem potencialu. Nejeden profesionalni obchodnik rika, ze vestinu sveho casu venuje studiu a tvorbe profit targetu, tvorbe maximalniho financniho potencialu z nastoupene pozice. Chapu, ze jste treba doposud hledal jak a kdy vstupovat do pozice. Pokud Vam mohu poradit, zacnete vice studovat kdy a jak z pozice vystoupit a zvysit tak [treba i nekolikanasobne] financni potencial kazde Vasi nastoupene pozice.

Urceni vystupnich bodu je mnohem narocnejsi nez urceni vstupnich bodu. Investice do studia vystupnich bodu se Vam velmi zhodnoti.

Mnoho uspechu!!

Libic


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...