Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní plán


stavodesign

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 106
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Vlasto,
jeste doplnim, ze sve studium intradennich komoditnich obchodu hodne opiram jen o divergence MACD Hist, a to jak vstupy, tak vystupy. Vstupuji jen na divergenci MACD Hist a grafu ceny, a to jak Bulish tak Bearish divergenci. Testuji Dow Jones $5. Vstupni SL mam posledni low / high na bulish / bearish divergenci [maximalne vsak $70] a obchoduji jen jeden kontrakt. Profit target mam fixne $220 nebo divergenci MACD Hist [co je drive]. Intradenni akcie obchoduji podle Triple Screenu, a to Impulzni system, ktery jsem popsal + vystupy, ktere jsem Vam popsal v odpovedi. Intradenni komodity zatim jen dle divergence MACD Hist. Chci vsak take testovat Impulzni system pro intradenni obchodovani komodit. Na akciich funguje dobre.

Preji Vam mnoho uspechu.

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíčko Libici, díky moc za doporučení... Přiznám se, že již delší dobu koketuji s myšlenkou začít opírat svoje výstupy na základě divergencí MACD Hist. Můsím to samozřejmně otestovat, ale to, že to s úspěchem používáš, mi dává velkou naději, že by to mohlo být využitelné i pro moje ID obchody... (chci to otestovat hlavně na mém oblíbeném YM). Takže díky moc za tip... Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vlasto,
doplnim, ze jsem skutecne na zacatku a nic nemam podlozeno nejakym dlouhodobejsim vysledkem. Proto nejsem schopen rici, jak divergence MACD pro urceni vystupniho bodu funguji [mluvim o intradennich komoditach]. Kazdopadne neni od veci, kdyz se tomuto zpusobu budete venovat a date pak vedet, jak v intradennich komoditach funguje???

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Konečně jsme zaparkovali karavan pod vrcholem Col d´Aubisgue, kam se Tour de France dostane zítra. Dnes je na Le Tour volný den a proto Vám opět mohu napsat něco povzbudivého.

Omlouvám se všem, kteří moje příspěvky chápou jako vulgární. Taktéž se omlouvám všem, které jsem snad jakkoliv jinak urazil, či se jich dotkl. Před všemi autory zveřejněných plánů, skutečně hluboce smekám a obdivuji je. Mým cílem nebylo někoho napadat, či hanobit jeho dílo. Já chci pouze a jedině vysvětlit svůj odlišný pohled na věc, jako všichni ostatní, co sem píšou.

Když si přečtu jakýkoliv obchodní plán, vždy mne ohromí svojí detailností. Zvlášť plány nováčků jsou v tomto směru zcela unikátní. Pokud jsou to rozumní lidé, jistě mi dají za pravdu, že vůbec neví, co od obchodování mají očekávat. V jejich hlavách je pouze jediná jasná představa a tou je útrata profitů. Nabuzeni absolvovaným kurzy, přečtenými manuály a nacpáni vědomostmi z internetu se připraví na svůj první obchod. Ale jak?

Vědomě, hned na počátku své cesty za vysněnými $, si zcela nelogicky naháží klacky pod nohy, pár napínáčků rozsypou kolem sebe, rozevřou před sebou několik nášlapných pastí a za svými zády vykopou jámu na mamuta. A to jen proto, že to někde vyčetli? Po vší této úmorné snaze, která bývá podpořena sterilním papírovým tréninkem, vykročí směrem k bazénu se žraloky. Velmi zábavné, ale nebezpečné řešení.

Tohle vědomé sebepoškozování, mi nedává žádný smysl. Klasickým příkladem jsou věty typu: na vstup čekám přes úvodní půlhodinu (klacek) - když se trh otočí nevstoupím okamžitě do protipozice (napínáček) - když udělám dvě ztráty po sobě, přestanu obchodovat (past) - nikdy nedržím pozice přes noc (mamutí jáma) ……atd. Proč nováček do svého plánu vepíše takové věty, když jejich dosah, není schopen sám posoudit? To nikdy nepochopím. Tvrdím, že to je to špatným, předem nepromyšleným přístupem k trhům! Začněte s čistým stolem.

V ringu máte maximálně několik desítek sekund na rozhodnutí. Nemáte čas si číst plán, nebo vyhodnocovat ve své paměti, zdali je situace právě teď vhodná pro aplikaci plánu. Z toho pramení má pochybnost o dodržování detailně propracovaných obchodních plánů. Osobně takového přístupu nejsem schopen. Pokud si opravdu šáhnete do svého svědomí a pravdivě si odpovíte na otázku, zdali dodržujete svůj plán, musíte si v každém případě odpovědět, že NE! Vy se pouze snažíte o jeho naplnění, ale ve všech případech zklamete. Je to přirozená lidská vlastnost, dělat neustále drobné chyby. Protože člověk není stroj.
(Kdo jsi bez viny, hoď kamenem!)

Uvědomte si prosím, že sebelepší plán, Vám nikdy nevydělá peníze. Proto je (zdůrazňuji podle mého názoru) zbytečné a zavádějící jej vůbec tvořit. Zdržuje Vás to v rozvoji! To co peníze vydělá, nebo prodělá, je pouze myšlenka. Vaše myšlenka ve Vašem mozku, který vyšle impuls do nervových vláken a Váš prst klikne na myš. Proto trénujte mozek, ale nikoliv sepisováním plánů, ale svým jedinečným pohledem na vývoj ceny a ničeho jiného! Mimochodem, v každé knize o obchodování je plánů fůra a bez námahy, tak proč něco svého vymýšlet, nebo definovat?

Pokud si chcete svůj pohled zkomplikovat nějakými indikátory, je to Vaše věc. Ale koukněte se večer na oblohu a hvězdy. Kdyby to bylo možné, koupil by si někdo z Vás, právě teď dům na támhleté malé hvězdičce? Věřím, že ne. Vždyť hledíte na dávnou minulost. Vy víte jak to tam vypadá právě teď? A víte Vy vůbec, zda-li tam ta hvězda ještě vůbec je? Řešením je, doletět se tam podívat. Podívat se detailně na současnost. Proto mě nikdy nepřestane fascinovat úvaha technické analýzy, že na základě chování ceny v minulosti, lze určit chování ceny v budoucnu. Všichni ti analytici, co mi kreslí domy na hvězdách, jsou velmi zábavní.

Řeknu to ještě jinak. Pusťte si CNBC, či jakýkoliv film o burzovním obchodování a pečlivě se dívejte, na co se obchodníci v ringu dívají. Analyzují snad nějaké indikátory, nebo hledí na Bloomberg on line Dates, či snad TNT? No nikoliv. Všichni hledí upřeně na tu černou tabuli, kde skáčou ceny. Mají vycvičený svůj žraločí, zabijácký instinkt a jenom ten vhodně aplikují. To jen Charlie Sheen alias Bud Fox v noci nespí a blbne.

Váš mozek musí být schopen ve zlomku vteřiny rozpoznat, co se děje právě teď a musí instinktivně konat. Ihned, okamžitě, bez váhání a bez přemýšlení! Proto dejte na chvilku stranou všechny manuály, plány a desatera a začněte se dívat na cenu. Na to co dělá teď, právě teď a nikdy jindy. Pokud se budete dívat dostatečně dlouho, což je u každého individuální (sekundy až roky), a s čistou hlavou, nezatíženou předsudky z manuálů a plánů, závislosti se objeví sami od sebe. Lehce jakoby odnikud. Cena začne mluvit. Zprvu nic neuslyšíte, pak bude jen lehce šeptat, ale časem začne řvát.

Zopakuji to ještě jednou. Koukejte se na cenu a na nic jiného. Cena Vám řekne CO máte přesně teď udělat, protože jedině ona, je vždy pravdivá a od ní se všechno odvíjí. Tak jako to říkají mě, ty čtyři věty, které jsem napsal v předchozím svém příspěvku, a které jsem schopen si pamatovat. Vím, že jim nerozumíte, stejně tak jako nerozumím já, těm Vašim větám.

A to je dobře.

Odpovědi:
PET – Vám se jmenovitě omlouvám, ale pokud mé příspěvky takto chápete, asi se nemáme o čem bavit.

vlastas – po několika letech ID v trhu YM prohlašuji, že největší pohyby ceny, jsou po zasedání FED a při ostatních katastrofách.

stavodesign – trefil jste to přesně! Jenom mi do oka padne vždy YM. SL a PT nepoužívám a vystačím si s příkazem MARKET.

Libic – skutečně obdivuji Vaše myšlenky a s většinou souhlasím. Bohužel nemám dar, aby mi ostatní rozuměli, tak jako Vám.
Nicméně pro mne, existuje pouze jediné, skutečně profesionální pravidlo:
ZACHOVEJ HODNOTU VLOŽENÉHO KAPITÁLU ZA KAŹDOU CENU.
SL nepoužívám, neboť se zajišťuji jinými nástroji a emoce na sebe nechávám působit, protože mám radost ze svého obchodování, a to v každém případě.
Podle Vašich měřítek jsem tedy nýmand, ale buďte si jist, že můj instinkt funguje skvěle.

Velmi se omlouvám Všem, pokud jsem svým názorem pohaněl Vámi tolik preferovanou TA nebo TNT.

1124fm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libici,
to by nebylo od věci, založit vlákno věnované Elderovým knihám a jeho myšlenkám. Podle mě je zde určitě víc takových co ho čtou. Já ted mám brigádu, tak mám na čtení jen víkendy... jde to pomalu ale jistě :) . Pak bych si chtěl obě knížky přečíst ještě jednou a to mnohem důkladněji a můžeme začít diskutovat!

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nezlobte se na mne 1124fm
, ale musím zareagovat !!!
Pro mne není obchodní plán to co si představujete vy , pro mne je to nástroj jak právě testovat onen mozek rychlím a automatickým úkonům !!!
Zajímalo by mne jak jste na začátku postupoval vy pane trader . Myslíte si že se například naučíte jezdit a dodržovat předpisy silničního provozu aniž by jste se je nejprve naučil , skutečně si myslíte že postačí jen tak se projet po ulici přej pár chodců způsobit nějakou tu nehodu a hurá už je ze mne profík za volantem ??? Tak o tom silně pochybuji tak to nefunguje . Takže určitá pravidla podle kterých řídím svůj obchod je podle mne naprostou nezbytností , nejsem genius a tak se musím učit stejně tak jako ostatní a věřím tomu že časem si osvojím obchodování stejně tak jako jsem se naučil řídit auto a impulzivně reagovat ne nečekané situace za volantem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To 1124fm:

Dobrý den, tohle je velmi zvláštní a hezký příspěvek. Rozhodně za něj díky - je to opět jiný pohled. Já sám jsem naporosto zanícený trader, miluji trading a nikdy bych ani na vteřinu nepomyslel obchodovat bez plánu. Nic méně, slyšel jsem a i četl o obchodnících, kteří skutečně dokáží profitovat způsobem, jakým zřejmě vy. Dokonce i můj oblíbený autor Mark Douglas, který měl za svou kariéru možnost pracovat se stovkami, možná i tisíci obchodníků píše, že se již několikrát setkal s podobnými případy traderů, kteří skutečně obchodují tímto způsobem. Můj názor na toto je, že obchodovat podobným přístupem je absolutní DAR. I Mark Douglas ve své knize popisuje, že pouze malý zlomek traderů, které kdy poznal, dokázali lety a lety obchodování dojít do stádia, kdy začali obchodovat jen a jen na základě intuice. Takovíto tradeři jsou ale velmi vzácní a pokud vy skutečně takto vyděláváte, pak upřímně gratuluji. Většina obchodníků takovýto dar nezískala a tak potřebují obchodní plán. Říká se, že mezi jedny z největších géniů patří například i Larry Williams. I ten ale obchoduje na základě jasného plánu - nikoliv intuice. Pár vyvolených zkrátka a dobře získá dar, o kterém se nám ostatním může pouze zdát. Ti, kteří takový dar nezískají, musí jít "složitějšími" cestami, jako jsou obchodní plány apod. Pro mě osobně, a pro mnoho dalších obchodní plány fungují - je to naše jediná cesta.
Jak jistě mnozí již vědí, mojí velkou láskou kromě komodit je film. Znám osobně mnoho režisérů a chodím do kina snad na každý film. Sleduji a čtu vše, co se snad jen o jiných režisérech dá. I v této oblasti jsem zjistil, že existují lidi s darem, jako nikdo jiný. Jsou režiséři, kteří vše do posledního detailu plánují, rozkreslují storyboardy, zkouší s herci.... A dosahují skvělé výsledky v podobě skvělých filmů. Pak ale existují režiséři, kteří zkrátka a dobře přijdou na plac, nemají připraveného prkticky nic a jen tak na základě intuice vytvoří přímo na místě doslova mistrovské dílo, postavené na daném momentu. Vytvoří dílo s naprostou samozřejmostí a nenuceností. Je to dar. Pro nás, kteří podobný dar nemáme, je zde pouze a jen plán. Ale i s takovým se dá vydělávat.
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den 1124fm,
v zadnem pripade nechci hodnotit zpusob Vaseho rozhodovani nebo zpusob Vaseho obchodovani. Pokud Vam takovy pristup funguje, pak proc ne. Pouzivate hlavne instinkt a nic jineho, coz si neumim vubec predstavit, ale pokud delate penize, pak OK.
Tvrdite, ze obchodujete leta a tak si trosku myslim, ze mate mnoho rozhodovacich procesu jiz v krvi a nevnimate je. Jinak receno, co je pro Vas jiz plne automaticke, neni a nemusi byt pro zacinajiciho obchodnika. Tyto plne automatizovane procesy by jste uz na papir nebo do planu asi nedal, bohuzel kazdy zacinajici obchodnik je teprve potrebuje dostat do svych automatickych procesu a neni nic lepsiho, nez kazdodenni opakovani ctenim techto procesu na papiru.
Vezmu-li v potaz popsany Impulzni system, nad kterym Bear jen kroutil hlavou, tak vsechny jeho mechanismy mam v hlave a funguji v me hlave zcela automaticky, bez zbytecneho premysleni. Problem je, ze jsem jej napsal do diskuse ja a mnozi jini jej teprve potrebuji odskouset, coz je otazka mnoha tydnu kazdodenniho sezeni u PC, aby jej take do sebe vstrebali a pouzivali plne automaticky. Stejne tak si myslim, ze je to u mnoha dalsich obchodniku, jejichz plany jsou jeste slozitejsi.
Ve veci pouzivani TA jsme si asi nerozumeli. Nikdy jsem nerekl, ze TA Vam 100% predurci vyvoj trhu. TA Vam dava pravdepodobnost dalsiho vyvoje trhu a v tom je hodne velky rozdil. Tato veta je zde na Financnikovi opakovana na mnoha mistech a neverim, ze zde nekdo obchoduje jen dle TA, bez jakehokoliv money managementu. Tedy diskutujme nad kombinaci TA a money managementu a nebudeme muset premyslet, jak dlouho k nam leti svetlo z te ci one planety.
Pisete, jak zabavny a sterilni je paper trading? Znate jinou formu pripravy na vstup mezi zraloky?? Je dobre zraloky poznat alespon papirove a vedet, co vse mi pri hrani se zraloky hrozi, nez skocit mezi zraloky a divit se, ze me sezrali jeste nez jsem otevrel oci.
Mam-li k Vam byt uprimny, pak svuj plan intredenniho obchodovani stocks dodrzuji velmi dusledne, protoze jakekoliv vyboceni mimo me vestinou stoji nemale penize. Pokud necekam na predem definovany pattern, pak mi verte nebo ne, zaplatim tu chybu ja a nikdo jiny. Prave pri intradennim obchodovani plati, ze kamenna disciplina je dulezitejsi nez desitky emotivnich pocitu. Resp. kamenna disciplina je mnohem a mnohem levnejsi. Prave proto, ze rozhodovani je otazka sekund a ne minut, nemam cas vyhodnocovat sve pocity a emoce a jedine, co musim vyhodnotit je spravny pattern a obchodovat jej pomoci predem jasne danych pravidel, ktera jsou: kolik nakoupim a kde vystoupim. Nemit tato pravidla predem definovana, pak mi verte, ze nez si spocitate objem penez, profit target a stop loss, trh uz bude davno nekde jinde.

Ze jste nymant jsem nerekl. Ale jsem rad, ze jste upustil od puvodniho zpusobu diskuse a napsal jste vice o svem zpusobu rozhodovani. Kazdy si na zaklade svych zkusenosti muze udelat obrazek sam. A zacatecnikum doporucim: az bude nekdo chtit skakat mezi zraloky zcela nepripraven, udelejte to az ve chvili, kdy Vam nebude na ztracenych penezich ale ani trosku zalezet, protoze ty penize uz nikdy neuvidite.

Mnoho uspechu vsem!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den 1124fm,

zřejmě rád provokujete svými názory a to se mě líbí. Nicméně si myslím, že jste přesně ta vyjímka, která potvrzuje pravidlo. Ještě jsme neslyšel o "velkém traderu", který by obchodoval bez plánu.

Zkoušel jsem něco hledat v diskusi a náhodou jsem narazil na Váš článek z 16. února 2005 viz.www.financnik.cz/forum/read.php?2,364,377#msg-377, kde jednomu traderovi doporučujete, aby odstranil emoce a používal SL bez vyjímek. Ve vašem příspěvku naopak tvrdíte, že emoce na sebe necháváte působit a SL nepoužíváte. Chápu, že člověk se mění a s tím i jeho pohled na věc. Mohl byste nám, prosím napsat, jak dlouho obchodujete bez SL a co Vás přimělo změnit styl Vašeho obchodování.

Děkuji

Jakub

P.S. Upřímně Vám gratuluji, pokud opravdu obchodujete na základě instinktu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Vlasto,
mate nejake poznatky s MACD Hist? Ja mohu rici, ze vstupy dle divergence MACD Hist zatim funguji velmi dobre. Entry SL davam 10 pts pod / nad vstup a profit target 25 pts. SL neposouvam, ale cekam na dosazeni vystupni urovne a pak vystupuji prikazem market.

Vystupy na divergencich MACD Hist se zatim nezdaji byt ty prave.

Mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíčko Libic, neumím zatím řící, zda umím správně vyhodnocovat výstupy na základě divergence MACD Hist Mně se zatím zdá, že to není to pravé ořechové... Obchoduji hlavně ID a pokud nedojde k exekuci mého PT učím se správně vystoupit a vytáhnout z trhu max....a z toho důvodu se snažím přijít na ten správný "signál".... :)) a to kdy...? Může to fungovat v pomalejších trzích, ale v těch "akčních" to asi nebude ono... Ještě budu tak 14 dní testovat a určitě dám vědět mé zkušennosti... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Vlasto,
ano potvrzuji, take mi vystupy na divergenci MACD Hist [intradenni mini dow jones] zatim moc nevstupuji. No, ale uvidime, co prinese cas... Jen doplnim, ze divergence potrebuji trosku praxe a vyzaduji nejaky cas k tomu, aby je clovek "nakoukal". Ja jsem mel s divergencema strasne problemy a v pocatku jsem je vubec nechapal.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Omlouvam se, jeste jednou a spravne:

Dobry den Vlasto,
ano potvrzuji, take mi vystupy na divergenci MACD Hist [intradenni mini dow jones] zatim moc nefunguji. No, ale uvidime, co prinese cas... Jen doplnim, ze divergence potrebuji trosku praxe a vyzaduji nejaky cas k tomu, aby je clovek "nakoukal". Ja jsem mel s divergencema strasne problemy a v pocatku jsem je vubec nechapal.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...