Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní plán


stavodesign

Doporučené příspěvky

Jsem rád, že se tu objevil příspěvek pro poziční obchodování. Ale jsem asi natvrdlý, omlouvám se beginnere. Můžeš mi prosím podrobněji vysvětlit bod 1 a), h)? Např. 3 údery na resistanci, nastupuješ 1 tick pod resistancí. Long nebo short? Když long, tak by měl být vstup nad resistancí (proražení resistance), nebo pod low cenu pro short (odražení od resistance). Díky za příspěvek a za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 106
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

medo :),
možná to mám podle někoho divně napsané, ale já se v tom vyznám :)
k tvým otázkám:

dám ti názorný příklad (vymyslím si): v pondělí je v corn trhu low 201,25, v úterý je low taky 201,25, ve středu je čárka někde mimo třeba low 203,25 a ve čtvrtek je high 201,25 - tudíž pokud mám kousek volné cesty před sebou zadám příkaz na nákup 1 kontraktu kukuřice za cenu 201,5 (neboli 1 tick nad supportem) (pokud by ale čtvrteční cena byla jiná - low by bylo oněch 201,25 prodával bych jeden kontrakt ne za 201 ale za 200,75 - za prvé o jeden tick pod resistancí, jenže to by bylo za kulatou cenu a tak ještě další tick dolů = 200,75) - já obchoduji jen na odražení od S/R. dále S/R body hledám v celém životě kontraktu, ne jen v posledních pár týdnech/měsících.

Snad jsem to popsal srozumitelně.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer ,

Když dovolíte , připojím pár řádků také já .
Nevím zda to co teď tady napíši se dá považovat za obchodní plán , ale pro mne jsou to určité základy podle kterých obchoduji na trhu s Cukrem – zatím papírově . Nebudu zde rozepisovat to že na Supportu vstupuji do trhu tak nebo jinak to si myslím je zbytečné . Pokud však někoho bude zajímat i takový detail rád se rozepíši . Také musím říct že tento říkejme tomu třeba plán stále upravuji podle přibývajících zkušeností a nových poznatků . Zkušenější prosím o kritiku .

Děkuji REN

***************************************************************************


SUGAR- CUKR POZIČNÍ OBCHODOVÁNÍ

Specifikace : zkratka : SB
burza : CSCE
obchodní měsíce : F , H , K , N , U , X
min.pohyb 1/100 , 11,20 plný bod 1120
…………………………………………………………………………………………………..

Obchodovat na základě : 1) Support / Resistance S5 / R5
2) RSI divergence
3) Sledovat Retracement úrovně 0 , 50 , 100
4) trendové čáry
považovat za : Resistance - 5 stejných úderů na HIGH , Support - 5 stejných úderů na LOW
( není podmínkou)
…………………………………………………………………………………………………..

Stop-loss

Stop-loss umístit hned po exekuci do pozice : Sell = 5 tick nad vstup
Buy = 5 tick pod vstup
Posouvat po 5 tick nikdy méně
5 tick = 56 dolarů
…………………………………………………………………………………………………..
Profit Target

Za PT považovat dosažení 20 ticků = 224 dolarů
…………………………………………………………………………………………………
Výstup z pozice

Na - Stop-loss
Na -S/R
Na -PT
Používat trendové čáry
…………………………………………………………………………………………………..
***************************************************************************

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libici,
chtěl bych Vás požádat, jestli by jste zde neuvedl Váš způsob vystupování z obchodů, jakým způsobem ho provádíte, jak zjišťujete profit target atd... myslím, že by mi to hodně pomohlo a nejen mě zorientovat se v této problematice. Já totiž ani pořádně nevím jak na to. Budu rád za každou pomoc, myslel jsem si totiž že problém s posouváním SL a výstupy z trhu mám vyřešený a vy jste mě teď dal do pochybností... a rád bych se z nich dostal :). Proto budu rád za jakoukoli pomoc ohledně výstupů.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

nejsem zkušený, tak jenom můj postřeh.

"Resistance - 5 stejných úderů na HIGH , Support - 5 stejných úderů na LOW ( není podmínkou)" - co znamená není podmínkou? Možná jsem Vás nepochopil správně, ale pro mě je to část Vašeho plánu, která dává prostor pro neuvážená rozhodnutí. Můžete to, prosím, lépe vysvětlit.

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Beginnere,
predem Vas prosim, nepovazujte moji radu za alarmujici. CZELA JISTE SE I NADALE DRZTE VASEHO PLANU A NIC NEMENTE. Moje rada byla myslena z dlouhodobeho pohledu, kde si myslim, ze bude vhodne, kdyz zacnete klast duraz take na studium vystupu a urcovani profit targetu. Takove studium neni na tyden a vyzada si mnohem vice casu nez studium vstupu do trhu. O svych vstupech premyslite a venujete jim dostatek casu, co je velmi dobre. Z meho pohledu jsem nazoru, ze bude dobre, kdyz zacnete take venovat vice casu rizeni sve pozice.

Zkusim Vam to priblizit jeste jinak:
Rizeni pozice je v podstate to same, co rizeni vozidla. Vase vstupy do obchodu jsou rozjezdy v aute. Rozjizdet se muzete na mnoha mistech, napr. z kopce, do kopce, na rovine, na krizovatce apod. Rozjizdeni pozic je to same. Uzivate nekolik formaci na rozjezd, zvladate je dobre a venujete tomu dostatek studia. To vse je skvele.
Ve chvili, kdy nasednete do pozice, prestanete ridit svoji pozici a nechate na trhu, co Vam nadeli. Je to stejne, jako kdyz nasednete do vozidla a ridite k prvni zatacce nebo krizovatce. Spolehate na fixni umistovani exit prikazu, aniz by jste venoval pozornost situaci na trhu, tedy casto vytezite z pozice mnohem mene, nez by jste mohl. Nezpochybuji, ze stavajici system neni profitabilni, prave naopak, profit Vam nadeluje. Myslim si take, ze kdyz "pujdete vice s trhem", tak vytezite z pozice mnohem vice.

Sam se jiz delsi dobu chystam uvest nejake priklady urceni profit targetu a rizeni pozice, avsak vzdy kdyz neco napisu, tak mam sam problem pochopit co jsem napsal, takze to radeji ani neposlu ke zverejneni. Je to stejne, jako kdybych mel popsat prujezd krizovatkou o jedne hlavni, trech vedlejsich, tramvaji a semaforu. Kdyz studuji napr. Eldera, tak on musel celou situaci na trhu popsat do dvou knih, kazda vice jak 200 stran. Kazda jeho kapitola ma svuj velky vyznam a drive nebo pozdeji si zacnete uvedomovat moznosti vyuziti myslenek, ktere ve sve knize rozepisuje. Proto take plati, ze mnoho zacatecniku se v jeho knihach ztrati i pres to, ze jsou psany "zacatecnickou" anglictinou. O trzich premyslim doslova a do pismene cele dny a nektere jeho myslenky zacinam chapat az po dlouhe dobe.

Pokud jste dnes spokojeny se systemem vystupu, ktere pouzivate, pak nic nemente. Psal jste, ze chcete slyset nazory druhych at jsou jakekoliv. Proto jsem take svuj nazor pripojil. Verim, ze s pribyvajicimi zkusenostmi budete objevovat nove moznosti Vaseho systemu. Sam treba budete chtit hledat nove a nove moznosti vystupu a rizeni pozice.

Ja osobne si myslim, ze vhodne jsou predevsim S/R urovne, trend lines nebo divergence na oscilatorech [avsak co obchodnik, to jiny nazor]. Kdyz vstupujete do long pozice, muzete se podivat na S/R urovne pred Vami a pouzit trend lines k urceni, kdy se graf ceny muze odrazit od nejake S/R urovne pred Vami a vystoupit tak na urcenem profit targetu nebo overeni, ze trh pujde i nadale Vasim smerem a kryt danou pozici stop lossem na supportech pod Vasi pozici nebo na trend line, ktera tvori support stoupajiciho kanalu Vasi long pozice. Stejne tak muzete vyuzit Resistanci stoupajiciho kanalu Vasi long pozice pro urceni profit targetu a vystoupit na miste, kde cena dosahne Resistance stoupajiciho kanalu Vasi long pozice a soucasne vodorovne resistance. Muzete pouzit S/R urovne, trend lines a divergence na oscilatoru, aby jste rozpoznal, ktera resistance je koncecna pro Vasi long pozici a vystoupil tak na dane resistanci a necekal, az se trh odrazi proti Vam. Muzete vyuzit horni a dolni trend line stoupajiciho kanalu Vasi long pozice a triangly, ktere se tvori uvnitr stoupajiciho kanalu k rozpoznani dalsiho vyvoje Vasi long pozice.

Variant je mnoho a studium techto variant je mnohem narocnejsi nez studim vstupu do trhu. Ja osobne se tomuto venuji hodne a studiu rizeni pozice venuji stejny cas, jako studiu vstupu do pozice. Berte muj prispevek jen a pouze jako muj osobni nazor, kterym jsem v zadnem pripade nechtel nejak nabourat Vas obchodni system nebo Vasi duveru ve Vas system.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Rendo,
proc nezkusite posouvat trailing SL po supportech tvorenych pod grafem ceny pri Vasi long pozici a resistancich nad grafem ceny tvorenych pri short pozici? S/R urovne dobre chapete, kdyz dle nich vstupujete, takze pro Vas nebude problem dle nich ridit Vasi nastoupenou pozici. Jsem presvedceny, ze tato forma umistovani trailing SL bude pro Vas efektivnejsi nez posouvani po fixnich 5 ticich [doufam, ze jsem Vas pochopil spravne]. V podstate budete vyuzivat jen jenden chart pattern.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Jakube ,




Proč mám uvedené "Resistance - 5 stejných úderů na HIGH , Support - 5 stejných úderů na LOW ( není podmínkou)"
Tak jsem si pro svůj klid označil úroveň kterou již považuji za S/R , v praxi to znamená že , pokud se trh zastaví třeba jen třikrát na stejné hodnotě nepovažuji to za S/R pokud se objeví 5 a více úderů na stejné hodnotě již to považuji za slušnou S/R úroveň a teprve potom se soustředím na vstup / výstup . Proč není podmínkou , právě proto že, se nesoustředím jen na těch 5 úderů , ale všechno pod 5 je pro mne nestabilní S/R ( nebo to prostě nepovažuji za dobrou S/R úroveň . Pomáhá mi to při obchodování protože aspoň se nesnažím urvat každý dolar z trhu , ale čekám na jasný signál . Berte to pouze prosím jako můj názor na danou problematiku . Doufám že jsem to napsal tak nějak srozumitelně a že se v tom budete lépe orientovat , pokud ne klidně napište a něco s tím provedeme


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíčko Libici, musím se přiznat, že se na tvůj další příspěvěk vždycky těším.....i když se musím přiznat, že mi někdy dělá menší problémy "pochopit" přesný význam tvé myšlenky... Moje velká slabina je správně vystoupit, což se snažím samozřejmně neustále vylepšovat a posouvat dopředu.. Velmi mi by pomohlo, pokud by jsi "pustil do placu" pár způsobů na základě čeho a jak stanovuješ svůj PT pro nejčastěji obchodované trhy.... (grains, soft možná meats)... Díky moc.... Já bohužel zatím nemám stanoven přesný PT (vždy to stanovuji na základě postaveného SL). Jen pro informaci, obchoduji z 90% ID a správně postavený PT je pro mně stěžejní... Díky moc.... Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Dobrý den Libici ,


Vy jste mne pochopil správně , ale já si nějak nedovedu představit to posouvání SL v praxi . (posouvat trailing SL po supportech tvořených pod grafem ceny ) vím že je to jednoduché jen si to nějak nedovedu srovnat v hlavě . Asi mne mate to ( pod grafem ceny ) . Omlouvám se pokud je moje otázka hloupá .
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libici,
děkuji za Vaši odpověď. Teď už to chápu mnohem víc. O mém systému nezačnu pochybovat, ani ho neopustím, to se nebojte :) dalo mi totiž práci se k němu dopracovat a je dobře profitabilní a zachytává minimum špatných signálů.

Ale zároveň jste mne vaším příspěvkem posunul o něco dál, začnu se zebývat jak říkáte ,,řízením pozice,,. Bral jsem to asi moc začátečnicky - fixní posun SL a hotovo! Ale jak říkáte, tak to stačit nebude, proto na tom začnu pracovat a uvidí se jaké budou výsledky.

Knihy od Eldera taky čtu - Trading for a living jsem už přečetl a dnes jsem začal Come into my trading room. Musím říct, že jsou opravdu skvělé!! Nejspíš je ale budu číst asi několikrát abych lépe a přesněji pochopil Elderovi myšlenky. Dost se mi líbí triple screen trading system - který chci nějak zařadit časem do mého systému. A stejně tak je to i s indikátory, které jsem úplně předtím zavrhl. Ale po přečtení první knihy uvažuji o jejich zapojení do systému. Poprvé jsem se také dozvěděl o divergencích indikátoru a cen (jsem přece beginner :) ) a musím říct, že mě to docela zaujalo. Rád bych používal MACD hist na týdenní grafy a na denní se mi líbí SSTO. Neřídíl bych se čistě podle nich, jen bych nešel proti nim a do toho doplnit triple screen a mohlo by to být zajímavé... času na vylepšování strategie mám spoustu, než se pustím do reálného obchodování. Už se těším až to vše zkombinuji a poupravuji a otestuji :). Ani bych neřekl, že mě někdy bude nějaká práce/učení tak moc bavit - komodity se mi opravdu hodně líbí a udělám vše pro to abych v nich uspěl, ale čas ukáže :).

Přeji všem hodně úspěchů!

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Vlasto,
diky za odpoved. Priznam se, ze vetsinu sveho studia venuji pozicnimu obchodovani, kde si myslim, ze plati trosku jina pravidla vystupu z pozice nez u intradenniho obchodovani. Rikam to, ze intradenne se venuji akciim. Pri intradennim obchodovani akcii [a myslim, ze u intradenniho obchodovani komodit plati to same] je trh tak rychly, ze nemam cas premyslet o umisteni profit targetu, nemam cas snazit se o art of trading. Jednoduse receno, pri intradennim obchodovani akcii pouzivam EMA 22 channel a jeho horni a dolni line pro vystup z obchodu. Pokud jsem long a graf se dostane k horni line channelu, pak sleduji MACD Hist, kde hledam potvrzeni trendu. Kdyz MACD Hist netvori bearish divergenci a graf projde zkrz line, pak pouzivam tuto horni line pro umisteni ochranneho exit prikazu [stop loss]. Kdyz MACD Hist tvori u horni line bearish divergenci, pak vystupuji hned. Pokud se cena pri horni line zastavi a ma tendenci neprojit zkrze dale do bull trendu, pak take vystupuji hned i pres to, ze MACD Hist nevytvoril bearish divergenci. To same plati pro short pozice a spodni line EMA 22 channelu. Nevim, jestli to bude fungovat u intradenniho obchodovani komodit???? Nemam tuseni...
Intradenni obchodovani komodit studuji kratce, takze nemohu rici nejake dobre doporuceni.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Rendo,
pokud jde graf ceny na sever, pak tvori resistance, a to na cenove urovni, kde byly v minulosti, nebo zcela nove. Pokud tuto resistanci prorazi dale na sever, pak se z ni stava support daneho bull trendu a prave pod tento support bych umistil ochranny exit prikaz, pricemz bych cekal, zda-li cena utvori behem bull trendu dalsi takovou formaci. Pokud by nekde dale cena vytvorila novou resistanci, od ktere by se odrazila dolu, vystoupil bych. To co jsem popsal je velmi jednoduche a samozrejme lze delat i jina kouzla s S/R urovnemi. Napsal jsem to srozumitelne?

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Beginnere,
jsem rad, ze jsme si porozumeli a je skvele, ze studujete Eldera. Nazvy jeho knih vystihuji jejich obsah doslova. Kazdym dnem objevuji nova kouzla, ktera tvorim na zaklade jeho myslenek. Nejen ze Vam da desitky informaci, mnoho systemovych navodu a uceleny obchodni system, ale take Vas nauci, jak sam objevovat nove a nove moznosti a jak tyto zarazovat do sveho systemu. Z meho pohledu nema Financnik + Elder zadnou chybu. Pri cteni Eldera jsem byl rad za celkovy zaklad z Financnika, cimz se mi Elder cetl a studoval mnohem lepe. Muzeme si take zalozit nejake vlakno a tam o jeho myslenkach diskutovat.

Mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...