Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Dotaz začátečníka: jak na optimální exekuce?


Doporučené příspěvky

Jsem ten kdo se ptal a komu bylo odpovězeno......... Děkuji děkuji děkuji........Petru P. za pěknou odpověď a všem co sem přidali své názory, vědomosti a emoce :o) ATR mi nikdy nebyl pochuti, ale na základě vašich referencí zkusím otestovat. Pavel K.: Protitrendové formace (DT/B a 123) obchoduji s přidaným Flipem který se utváří na 2. vrcholu. Obchoduji na time frame 2min. přikládám dva grafy kde jsem zobchodoval 123 s flipem jednou úspěšně a podruhé jsem zkončil na SL. Omlouvám se za překlepy které jsou v popiskách grafů. Píšu je hned po ukončení obchodu a tak nemam čas se k nim vracet a opravovat chyby jelikož se snažím sledovat trhy. Pokud tě napadne nějaká rada tak budu velmi vděční za každé slovo které napíšeš. majkll: Tvoje myšlenka je velmi moudrá, podívám se na ní (tu)

17153

17154

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doplnění:
Pavel K. :
zběžně jsem se podíval na grafy a i když použiji timeframe 1min tak mi na trhu YM vychází velmi velké vzdálenosti mezi vrcholem 2 a 3. Což znamená že podle tvého popisu bych měl mít SL většinou kolem 10 až 15tc (50-75$) na málo volatilních trzích a 20 - 30tc(100-150$) na volatilitě jako byla třeba dnes což je na trh YM velmi hodně. Vím že obchoduješ na TF ale i tam musí být situace velmi podobná. Jak řešíš nutnost poměrně velkých SL? Jaké máš RRR? Čekáš na zasežení SL nebo vystupuješ dříve?
Vím že asi před rokem jsem chtěl formaci 123 začít obchodovat s tím že SL budu mít nad vrcholem 3 a vstup na vrcholu 2 ale nutnost velmi velkých SL mě tenkrát od toho odradila.
Děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Plně souhlasím s Romanem06: 123 je nejlepší otvírat na 3, s tím, že přesný vstup časuji na nižším TF. Polovinu pozice zavírám v případě že nedojde k proražení (nebo falešnému proražení) 2: v tu chvíli mám tedy menší výdělek, ze kterého "financuji" případné selhání 123. Velmi často se totiž stává, že se následně vytvoří M pattern a pak se teprve definitivně prorazí 2 a já směřuji ke svému cíli... Samozřejmě není 123 jako 123 a mám několik doplňujících kritérií, který by měla splňovat - to se musí prostě nasledovat. Nepoužívám žádné indikátory (jen Stoch, ke kterému pouze přihlížím) ani EMA a poslední dobou jsem odboural i S/R úrovně - byly pro mě příliš matoucí. Prostě: musím vědět PROČ chci obchod otevřít, KDE ho chci otevřít a KAM ho cílovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ono zalezi, jak na 123 koukate, vetsinu tech, co obchoduju ja, byste u bodu 3 vzit nestihli, protoze obchoduju vesmes takove, kdy dojde k rychlemu odmitnuti urovne. Proto velka vetsina mych 123 neni ani videt na minutovem grafu, protoze obchoduju podle toho, jak se hybe cena i v ramci svicky.. Fid, v tvych obchodech je tezko radit, protoze ja se snazim zamerovat na z principu uplne jiny pattern nez ty. I kdyz je to take 123. V pripade, kdy by jeste doslo k flipu od bodu 2, uz to pro me neni to, co ja hledam.. Nevim, jestli to pisu uplne srozumitelne. Obcas davam me vstupy do aktualniho deni, tak se tam muzes nekdy kouknout. Ale abys dany vstup videl, musel by sis trh projet na replay. Ale muj pristup je uz dost diskrecni, i kdyz jsem si myslel, ze nikdy nebude.. :) Pokud bys chtel nejakou inspiraci, tak nejvic ji najdes ve vlakne o Joe Rossovi s prispevky od Jim36. Od nej jsem se nechal dost inspirovat, i kdyz muj styl je nakonec o dost jiny. Pokud by ses chtel inspirovat mym pristupem, na jednom z tvych screenu jsem vyznacil muj setup. Neni to nic sloziteho, jen jde o to u toho premyslet. Co se SL tyce, i ted se na TF vetsinou vzdy dostanu pod 10 ticků. Někdy se povede SL i 5 ticků, to už je pak velice slušné potencionální RRR, ale já vystupuju na RRR max. kolem 1:4, radši mám vyšší %win. PS se už postará o zbytek..

17155

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prečítal som niekoľko príspevkov na tému ATR a SL a pridávam niekoľko svojich postrehov. Od určitej doby je pre mňa ATR veľmi dôležitým indikátorom pre stanovenie SL a PT trhu, ktorý v súčasnosti obchodujem - FGBL. Stanovenie SL iba podľa veľkosti jedného ATR je možné, no raz je zbytočne veľký, raz o chlp menší, však to poznáte. Hľadal som trochu dynamickejšie reagovanie na aktuálnu volatilitu, a preto som skúsil 3 linky ATR cez seba (hodnotu 10, menšiu 5 a väčšiu 14). Analógia existuje pri viacerých indikátoroch, pri ATR som sa s tým zatiaľ nestretol. Takýmto nastavením je možné získať zaujímavý (grafický) obraz o " vývoji" ATR. Do úvahy beriem ATR od určitej minimálnej hodnoty do prípustnej maximálnej (dôležité z pohľadu MM). Za základ beriem vždy najvyššiu hodnotu ATR z uvedených troch.

Pre výpočet SL platí : SL=ATR(max) + 2 ticky.
Jeden tick je kvôli sklzu, druhý ako "bezpečnostná poistka".

Ďalej platí: PT(fix)=2 x SL.
Skutočný PT je tým niekde okolo 2,5 x SL.

Pri nižších hodnotách ATR je PT ok, no pri "hraničných" vysokých hodnotách ATR je možné z veľkosti PT zľaviť (v duchu (Elder?): "zisky treba brať, kým sú na stole"). Mám preto spracovanú malú tabuľku pre rýchle stanovenie hodnôt SL, PT, pričom PT mám v 3 úrovniach "agresivity".

Na záver je treba povedať, že je vždy dôležité, čo človek obchoduje, s akým obchodným plánom, na akom timeframe. Viaceré hodnoty som nenapísal, to však nie je dôležité. Každý si musí odladiť parametre sám na svoj individuálny prístup. Inak povedané - každý máme svoju domácu úlohu. Ako myšlienka to však môže mnohých inšpirovať.

peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ATR s vyšším číslem než 1 počítá exponenciálně průměr na svíčku od té předchozí za to určené svíčkové období. Takže to jenom hlásí možný předpoklad na následující svíčce.

Jestli by nebylo vhodnější sledovat ATR spíše na vyšším timeframe, nebo alespoň na takovém timeframe za jak dlouho chci nejdéle v trhu vybrat zisk? Přitom může být ATR prťavý a cena na jeho měřeném timeframe jet podle pravítka tvrdě do kopce nebo tvrdě z kopce. Já si nechávám, na replayi, kreslit ATR(1) na 1M. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PavelK:
Děkuji za rady, upřímě o trendové variantě 123 jsem jestě neslyšel a bohužel mě něco podbného ani nenapadlo :(
Je to skvělá myšlenka. Hned jí proženu grafama a uvidíme co mi to dá ;)
A ATR jsem také již přidal do grafů. Postupně budu sledovat a vyhodnocovat.
Na zmíněná vlákna které jsi doporučoval se určitě budu průběžně dívat (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Fid: Nemůžu si pomoct, ale stop 8 ticku mě přijde opravdu malý v tomto období a musel by jste mít vstup který jde hned jen vaším směrem. Nebo časovat vstupy na jemnějším TF. Navic po takle razantím pohybu se dá čekat aspoň malý pullback. Já pro načasovnání používám tick/ volume grafy plus EMA u kterého vstupuji se slevou, případně nad něj umisťuji SL. Né každý den je stejně volatilní a proto né každý den fungují stejné hodnoty.

17170

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...