Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 12 věcí, kterým stále v tradingu nerozumím (1/3)


Doporučené příspěvky

Hezky clanek, nicmene bych rekl, ze to je proste cesta spousty traderu. Je to to same, jako kdyz clovek stravi dlouhe hodiny nad skladanim pocitace a premysli jestli vybrat tuto pamet nebo jinou jen proto, ze ma latenci o neco lepsi, ale je zase drazsi. Nebo ze tato graficka karta mela v benchmark testech o 2 body lepsi hodnoceni, atd. Nakonec stejne clovek zjisti, ze ho na celem pocitaci nejvic stve hlucny zdroj, protoze prece vsechny zdroje jsou tak nejak stejne a na vyberu nezalezi. Zkratka po case stejne clovek zjisti, ze to co bylo dulezite na zacatku, po case uz neni tak dulezite.
Mozna bych do tech bodu zaradil i diskuzi o tom, jestli jsou lepsi data xxx nebo yyy. To je obdobne jako diskuze ktery je lepsi broker.
Tesim se na pokracovani. Je to pekne nastavene zrcadlo.

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 40
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

yamato:

nebudu ti tvuj nazor, ale manipulace trhu je naprosto bezna vec. A kdyz vezmu zrovna to S&P, tak to treba proti objemu, ktery se pohybuje na forexu, ktery je hlavnim trhem velkych bank, je beckovy trh, takze je rozhodne snazsi pohnout S&P nez zemekouli. Vzdyt jsou to ucebnicove priklady, za kazdym vetsim pohybem stoji nekdo velky, ten ho rozjizdi. Pak se na ten pohyb zacne nabalovat banda amateru, kterym velky prodava svoje pozice se ziskem. Pak zacne otevirat pozice proti a amateri se zacnou bat o svoje penize a zacnou se pozic zbavovat proti objednavkam velkeho, ktery zase uzavira se ziskem. Takze trh se hne na jednu stranu s tim aby se pak vratil zpet.
Ale nez tady zbytecne polemizovat, tak je lepsi hledat cesty jak na tom vydelat a vydelat se na tom da, protoze trh ma rad rovnovahu a pokud nekam gapne, tak se da cekat vyplneni tohoto gapu. To jenom tak, aby se tady v tom polemizovani objevilo i neco rozumneho, co by si nekdo mohl vzit do sveho obchodovani.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

co sa tyka problematiky manipualcie trhom tak vsetkym odporucam knihu Reminiscences of a stock operator. Kniha ma 100 rokov ale nikde som zatial necital lepsi opis problematiky manipulacie s trhom. Som na 100% presvedceny ze podobne to funguje aj dnes (len zrejme rychlejsie)T.j. manipulovat trhom sa urcite da, ale urcite sa to podari velmi zriedka tak ako je to zamyslane. Urcite to dnes nezvladne ziadny hrac (ani GS) sam a zo vsetkeho najdolezitejsie - zmanipulovat trh je len 50% uspechu. Zvysnych 50% je vediet na zmanipulovanom trhu zarobit. To ze posuniem trh o 100 bodov vyssie nic neznamena ked v momente ked zacnem predavat posuniem trh 50 bodov pod povodnu uroven.
Takze aby som zhrnul:
1) manipulacia je extremne narocna operacia na cas a peniaze
2) musi sa spojit niekolko VELKYCH hracov aby to dokazali
3) v dnesnej dobe ked na trhu obchoduje milionkrat viac malych obchodnikov je to ovela tahsie ako kedysi (trh je ovela viac saturovany)
4) manipulacia trhom je nezakonna a z dovodu uvedenom v bode 2 je cela operacia potom extremne riskantna
5) aj ked sa nakoniec trh podari zmanipulovat, treba z neho vytiahnut zisk

Chcem iba upozornit na jednu vec, ktora bola uvedena vyssie. Kladiete zlu otazku. Nemali by ste sa pytat ci je mozne trh manipulovat, ale ako na tom zarobit ;) Mne je uplne jedno ci je trh manipulovany alebo nie. Ked v trhu rozoznate trend a vstupite na korekcii je pre vas dolezite ci niekto trh do trendu zmanipuloval alebo nie? Alebo vam zavola broker ze si zoberte svoje zmanipulovane peniaze a chodte s nimi k inemu brokerovi? :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hmmm, jsem zvědavý co vyleze z Tomáše v dalších bodech, zatím hodnocení 50:50, setkal jsem se s bodem 3) i u tzv. profíků v júesej - fond ve ztátě a obchodovali jak o život. Jinak ať si každý plká a dělá co chce, koneckonců i mnoho diskuzí na finančníku je taky o ničem (mj.třeba taky tady to téma manipulace trhu vs. malý obchodník)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za pěkný článek, musím říct, že od prvního dne co jsem se začal zajímat o burzu, tak to bylo na Finančníku, tedy tyto (jako výběr brokera a jaký počítač atd.) věci za mě naštěstí vyřešili jiní lidé, tak že já už jsem se mohl začít věnovat důležitější práci, jako třeba bactestům, studiu atd.. za to díky :-)
Občas když s někým mluvím o burze, tak se mi dostává řečí, že až to jednou skončí, nebo že všechny burzy krachujou a tak, (většinou od lidí co to slyšeli od kamarádova strejdy, protože on koupil akcie ČEZu, tak že vlastně je na stený lodi jako já :-), tak jim říkám, že až ta doba nastane, tak bude úplně jedno co kdo dělá, protože se to dotkne i jeho a to dost citelně, protože pak se tady budeme mlátit čepicema. Většinou to moc nechápou a myslí si, že jejich práce např. grafika v reklamní agentuře tady v tu dobu zajisté bude a bude potřebná.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S tou konspirací je ještě ten problém, že některé verze jsou často tak šílené, že ikdyby byly pravdivé, stejně jim uvěří jen minimální počet jedinců. Lidé raději budou věřit mediální masáži, co říká, že spadlo WTC No.7, ikdyž ještě půl hodiny stojí, než aby použili vlastní mozek a zjistili, že to, co se jeví jako úplně šílené, je vlastně úplně běžná praxe. Vůbec i v tradingu. Vidí reklamu "obchodujte na burze s +500 a dostanete vše zdarma a ještě peníze navíc" a je to pro ně mále svatá pravda. No jo, holt komu není, tomu není :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji všem za příspěvky k mému dotazu.

Přidal bych ještě jednu věc ohledně problémů začínajících, ale i zkušených traderů a to je neustále se na něco vymlouvat a házet vinu na něco nebo na někoho jiného. Je to v nás tak zakořeněno, že to bereme jako úplně normální věc. Přitom za vše co se nám stane si můžeme 100% jen my sami, pokud budeme neustále všechny své problémy a nezdary házet na někoho jiného, připravujeme se tak o možnost svobodně jednat a náš život bude řízen ostatními lidmi a okolnostmi.

Jedna věc převládající nad ostatníma, na kterou se většina lidí neustále vymlouvá, je nedostatek času. Já jsem to dělal také a velmi dlouho mi trvalo, než jsem svůj život přeorganizoval tak, abych si každý den dostal k tradingu aspoň na jednu hodinu, a to se zrovna nenudím, vstávám ve 4 ráno (nejsem ranní ptáče, ale co bych neudělal pro trading), chvíli cvičím, pak od 5 do 14 hodin jsem v práci, poté jdu do svého bytu, který rekonstruuji. Zde jsem do cca 7 hodin večer, kolem osmé se dostanu domů, v deset hodin již jdu spát. Než jdu spát snažím se stihnout věnovat své přítelkyni, dělat trading aspoň 60 minut a užít si trochu zábavy sledováním nějakého seriálu. Mezi tím ještě chodím dálkově na vysokou školu a studuji italštinu. Omlouvám se, pokud to vypadá jako vychloubání, to jsem neměl v úmyslu, chci jen ukázat, že i když člověk má denně velmi málo volné času, tak i přesto je možné si najít nějaký čas a každý den se věnovat tradingu. Jak se říká, pokud člověk chce, všechno jde udělat, jen je potřeba to opravdu chtít :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"...co říká, že spadlo WTC No.7, ikdyž ještě půl hodiny stojí, než aby použili vlastní mozek..."

no tak obzvlast na tento konspiracny "dokaz" som sa pozrel podrobne, nakolko mi ho kamarat hustil do hlavy furt a znova, a argumentoval presne tym istym "vlastnym mozgom". V originalnej reportazi, kde reporterka hovori o spadnutej budove, sa ani na sekundu nespomenulo, ze tou spadnutou budovou sa mysli WTC 7. Hovorila len o "spadnutych budovach a kope dymu a prachu". V tej dobe boli uz dvojicky dole, je teda celkom logicke ze o com hovorila. Ovsem zopar chorych paranoidnych hlav si to vysvetlilo po svojom, natocili o tom dokument a teraz sa tento pseudoargument vali zo vsetkych stran. Samotna reporterka povedala, ze z jej strany islo o brebt, resp. nepresnost, a ze teraz sa jej ludia "s vlastnym mozgom" vyhrazaju smrtou...
Nechapem jak jeden trader moze prebrat cudzie zavery bez toho, aby si co i len pozrel zabery, z ktorych vychadzaju...

Ale to s tradingom nesuvisi...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yamato: myslím, že zde na fóru pro diskusi na toto téma není prostor. Každopádně to, že něčemu nevěříte vy ještě neznamená, že to není pravda :) Mě se líbil technický výklad na toto téma nazvaný Blueprint for Truth, který mi na rozdíl od ostatních podobných pořadů přiblížil tento problém mně blízkým jazykem stavaře. Na rozdíl od "oficiálních zpráv" to má alespoň hlavu a patu :) Stop flame & Happy trading (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...