Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

ZTRÁTY - jak na ně


tomnes

Doporučené příspěvky

Braker-opět díky, právě že nemám úplně mechanickej system, navíc neberu všechny signáli tak jak jdou za sebou, takže to nejde až tak otestovat a zjistit max drawdown, jen zpětně podle řady obchodů co dělám na demu, kde vlastně obchoduju tak jak by to bylo na živo, při zaměstnání, takže podle času který na to je, někdy třeba týden nenajdu vstup, nebo není čas, někdy mám třeba 6 vstupů týdně, proto jak píšeš hledám inspiraci, která by mi sedla :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 66
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

nohavica: v takovem pripade bych ti doporucoval najit obchodni pristup, ktery budes schopny historicky otestovat a obchodovat konzistentne. Pokud nezvladas intraday kvuli zamestnani, zkus neco jineho, na co si pravidelne cas vzdy najdes. Takhle se nemas od ceho odrazit, treba 1 tyden kdy zrovna mas cas bude ztratovy a ten dalsi, ktery uz si cas nenajdes, bude zrovna extra ziskovy.. a protoze to nemas jak historicky otestovat, ani nebudes vedet, jestli jsou to ztraty podle planu nebo kvuli chybam, nebudes moct analyzovat a na psychice to uz vubec neprida..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nohavica,

obchodovat intraday při zaměstnání je docela drsný, podle mě vhodnější by bylo swingové obchodování, to si žádá tak půlhodinu denně. Každopádně risk 1% účtu na obchod je pro začátečníka rozumný (sám riskuju 1,8%). Myslím, že člověk by měl být schopný unést 10 ztrát v řadě (s výjimkou systémů s nízkým RRR a vysokou úspěšností, tam ten "kritický" počet může být nižší). Po těch 10 ztrátách to asi chce nějakou analýzu... (případně i psychoanalýzu :) )

Jinak já jsem dlouhodobě a konzistentně toho názoru, že diskréční přístup nemá moc smysl backtestovat (zato papertradovat ano) - ale je mi jasné, že se mnou mnozí nebudou souhlasit...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_swing-Já s tebou s tím backtestem souhlasím, vycházím z S/r úrovní a ty jak jsem zjistil zpětně nezakreslím stejně, takže jediná cesta jak píšeš papeer a vyhodnocovat na něm, ono na tom 4h zase toho času tolik třeba není, čekám na předem daný oblasti, takže stačí průběžně sledovat, aby byl člověk v obraze, ale sedět u toho pořád nemusím, tu psychoanalýzu už bych dal klidně hned, občas mi z toho pěkně hrabe :-), každopádně dík za názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ok, s takovym obchodnim pristupem bych se nebranil to rozjet rovnou live, pripadne nejdriv ten paper. S rozumnym MM zjistis vcas, ze to neni ok. Doporucuju teda vyclenit nejakou cast kapitalu (20%?) a kdyz ji vycerpas, jit analyzovat chyby. Pripadne jak uz jsi psal, stop daný mesic pri ztrate nejakeho %

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...