Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

ZTRÁTY - jak na ně


tomnes

Doporučené příspěvky

Dokonce me napadlo, ze nejlepsi vystupni strategie je nazor pritelkyne. Chlap moc premysli a vaha, snazi se porazit market, ukazat mu, ze je silnejsi a chytrejsi. Zenska jak vidi prachy "na stole", nevaha a bere [myslim to v dobrem = jak se rika, dobra hospodynka pro pirko pres plot skoci]. Jinak receno, chlap je hlava rodiny, zenska rozum rodiny :)

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 66
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...
  • 10 months later...

Toto vlákno už dlouho spí a zdá se, že ani vlákno o SL není nejčerstvější. Jako by ani nikoho moc nezajímali nějaké ,,ztráty,, Přitom je to mnohem důležitější téma než,, překřížení všech indikátorů dohromady,, Probírá se tu všechno možné od - co jsem se naučil v kasinu až po motivační citáty ale o praktickém obchodování se tu člověk moc nedočte. Zajímá to ještě někoho?

Můj pohled na ztráty: 1) Vynucené, což je jasné - špatný vstup, trh jde proti nám a aktivuje SL
2) Nevynucené - předčasný vstup, moc brzy zadaný příkaz, trh protne náš SL ale potom pokračuje naším směrem.
A právě na tomto předčasném vstupu se dá dost zapracovat a tím podstatně vylepšit celkovou výkonost OS
Vím, že je zde dost rozšířený názor, že důležitější než vstupy jsou výstupy. Souhlasím, ale možná někdy později, určitě ne v těžkých začátcích obchodování, kdy každý špatný vstup zhoršuje už tak malé šance nás začátečníků.

Byl bych rád za konkrétní příklady, třeba použítí dvou kontraktů a s jedním se snažit vstoupit na lepší ceně, atd.
Jen ne prosím nic neříkající obecné pravdy.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ladary:
:-) čemu říkáte nic neříkající obecné pravdy? to co vidíte na grafech vy, to vidí každý další. Dozadu vidí všichni, dopředu nikdo. Zese obecné, viďte? To co píšete si musíte SÁM NATRÉNOVAT, nejde jinak, tak jak jízdu na kole či držení příboru...protože to bude pro vás stále obecné. O praktickém obch. se i tu dočtete, ale asi jste to za "praktické obchodování" neměl či stále nemáte. Až čekáte tipy tak je i zde najdete, viz forex. Tipy do čeho a kdy jít si najděte na webu, je jich tam spousty. (adresy web jsem dával sem i já)
Už jsem tu x-krát nadhodil dle mého velmi účinné:
udělejte si někde cvičné portfolio a tam si sypte svoje tipy long/short, jedno jaký trh. Za peníze +/- které byste tam dal v reálu. Starejte se o to ztratit jen to nad čím nebudete brečet, zisk se naučte ždímat a pokud možno už neotočit do ztráty (i to se ale může stát)
Komu je tato škola k ničemu, kdo se není schopný či ochotný denně pár minut podívat kam se to sype, na stopkách vylézt a posunout profit takingy, ten to neudělá ani v reále. Což je většina.
Asi zase obecné, co? hm...

štěstí a výdrž vám
:-)) udělejte si to tak jednoduché jak jen to jde

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to miciko
asi jsem se špatně vyjádřil, nebo jste mě špatně pochopil což se stává. Já mám co se týče ,,mého,, obchodování ve všem jasno. Hotový OS, otestovaný i profitabilní a příští měsíc znovu začínám. Zdržuje mě jen to, že chci začít s více penězi (víc než s jedním kontraktem) Chtěl jsem jen trochu rozproudit debatu o ztrátách. Protože si myslím, že je to pro začátek obchodování jedna z nejdůležitějších věcí ale nikdo se tady o tom nebaví. Asi taky přestanu...

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ladary:
...ale baví a hodně. Až jste k tomu ještě nedošel pak hledejte, tuty najdete! Stoplossy (ztráty nejsou ale jenom o SL) tu máte promleté X-krát, další taky. A ono zajímavé se dá dovědět i mezi řádky, i když četba těch mezer mezi nimi chce víc než umět jen písmenka :-)
Svým ziskům i ztrátám holt musí každý porozumět sám, proč se mu zelení a hned poté zčervená...
dobré obchody vám (taky tuty vám půjdou když je ve všem jasno-kde je pak problém)?
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...

Rád bych přerušil víc než roční přestávku v tomto vláknu a pokusil se ho trošku oživit.

Zajímalo by mě, jestli by se někdo mohl podělit se svými psychologickými metodami, jak na ztráty. Už je to déle, ale když jsem četl Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů, tak jsem měl problém s tvrzením L.Williamse, že na každý obchod dopředu pohlíží jako ztrátový. To jsem nemohl pochopit, říkal jsem si, jak potom může vydělávat. Tuto taktiku mi osvětlil článek od Tomáše s tím neurotickým konfliktem. Teď jedu na demu a ty neurotické konflikty zažívám. Sice si na vědomé úrovni to chápu, ale podvědomí si asi myslí svoje a pak jsem vždycky při ztrátě zklamaný. Teď na demu mi to sice nedělá problémy v tom, že bych nevzal další signál (spíš je horší, když ten den už žádný signál nepřijde), ale mám docela obavy, že v reálu by mě to mohlo ochromit, tak na tom chci začít pracovat, ještě než přijde reál.

Asi se to zlomí s větší zkušeností, ale zajímalo by mě, jestli někdo máte nějaké konkrétní techniky. Konkrétně jak na to, abych myslel dopředu, že každý obchod bude ztrátový a neměl ty neurotické konflikty.

Tu část ztrát, která se týká SL, ochrany kapitálu, úspěšnosti, a tak chápu už i na podvědomé úrovni, takže s tím problém nemám :)

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ztráty se nejlépe zdolávají tak, že se snažíte je omezit na minimum a to minimo ještě se snažíte vystoupit nejhůř na nule. Pokud vám strategie naděluje moc ztrát a ještě občas jsou i dost veliké, pak neexistuje žádná psychologická metoda, která by vám pomohla. Snažte se vylepšit vlastní strategii. Doladit metodu vstupů a hledat způsob jak co nejrychleji a bezbolestně vystoupit v okamžiku, kdy se trh rozhodne jít proti vaší pozici. Dále určit metodu výstupů, aby vás v trhu udržela co nejdéle. Z počátku je ideální naučit ve vystupovat na TF na kterém vstupujete. Později budete experimentovat s výstupy na vyšším TF, ale SL musíte mít nejprve vždy na B/E.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...
  • 3 years later...

Sice velice staré vlákno, ale na tohle tohle téma mám prakticky ověřený poznatek (na forexu - MT4 platforma): takový automat nováčkovi nepomůže, protože nováček ví, že automat otevírá opačné pozice a asi se podvědomě snaží automatu pomoct nebo já nevím co, ale už neobchoduje tak, jako předtím, než byl automat nasazen.
Jiná věc je, kdyby o tom ten nováček nevěděl. :) Založit forex školu, nechat nováčky obchodovat na demu a na pozadí obchodovat souhlasně se ziskovými a proti ztrátovým, lol...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Upřímně řečeno nechápu, jak tuhletu problematiku někdo může brát tak, že ztráta = důsledek naší chyby (a tenhle názor jsem už tady a nejen tady četl x-krát). To si opravdu někdo myslí, že když by nechyboval, měl by 100% ziskových obchodů? Je to o pravděpodobnosti. Úspěšnost závisí na vzdálenosti PT od vstupu a ziskovost pak na RRR. A psychologii bych obecně nepřeceňoval. Jakmile máme vyzkoušeno, že máme opravdu "edge", psychika by měla být v pohodě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás,

našel jsem toto vlákno a rozhodl jsem se přispět svůj pohled. Obchoduji nějaký měsíc reálně a ztráty (ty reálné) nejsou určitě nic příjemného, ale zároveň jsou nezbytné.

Důležité jsou proto, abychom věděli co děláme špatně. Jak mám vědět jestli je můj přístup dobrý, když nevím jak vypadá špatný přístup ? Když mám zisk, mrknu na to rozeberu to a udělám si poznámky. Když mám ztrátu udělám detailní analýzu toho proč jsem měl ztrátu, když jsem předpokládal v této oblasti zisk. Je fakt že mám max 5-15 obchodů za měsíc. Kdyby jsem obchodoval intradenně, asi by jsem neměl takovou iniciativu rozboru každé ztráty do detailů, protože je počet obchodů v tomto případě větší. To byl můj pohled na ztráty z obchodního hlediska.

Můj pohled na ztráty z psychologického hlediska je naprosto jiný. Možná to bude znít neracionálně, ale ZTRÁTY MÁM RÁD !! UVÍTÁM JE STEJNĚ DOBŘE JAKO ZISKY.

Je tomu tak, protože jak jistě víte Česká republika má mnoho osobností, které jsou absolutním unikátem ve světě. V oblasti tradingu tomu není jinak. Mám tím na mysli společnost RSJ algo. trading, kterou založil Karel Janeček. Více detailů o společnosti RSJ najdete na internetu. Jen dodám, že společnost se definuje jako "tvůrce trhu" což znamená, že jsou ochotni nakupovat a prodávat téměř na jakékoliv ceně obchodovaného trhu. Obchodují na burzách London, Chicago,NY,Frankfurt. Obchodují velké množství různých trhů. Od těch nejvíce obchodovaných (většina z Vás) po ty méně obchodované.

Karel Janeček je velice úspěšný ve svém podnikání a založil FOND PROTI KORUPCI V ČR, který Karla Janečka stojí velmi velké peníze. Jak jistě víte ČR je bohužel extrémně prohnilá korupcí. Určité studie vysokých škol, provedly výzkumy a zjistilo se, koeficient korupce v naší zemi je srovnatelným s koeficientem Barmy (kde je občanská válka několik desetiletí). To je podle mě velice alarmující.

Můj pohled na ztráty z psychologického hlediska je jasný. VŽDY KDYŽ MÁM ZTRÁTU, JE VELKÁ PRAVDĚPODOBNOST, ŽE JSEM FINANČNĚ PŘISPĚL NA BOJ PROTI KORUPCI VE STÁTĚ VE KTERÉM ŽIJI.

Mám tím na mysli, když mám ztrátu v obchodovaném trhu, druhá strana má zisk. Je dosti pravděpodobné, že druhá strana je RSJ. Proto, když mám zisk jsem šťastný, že jsem něco vydělal, ale když mám ztrátu jsem stejně šťastný, protože jsem s velké pravděpodobnosti přispěl na něco čemu věřím a prostřednictvím burzy jsem přispěl na obnovu své země. Tím, že jsem vytvořil zisk RSJ, jsem jim napomohl vytvořit kapitál pro financování těchto aktivit. Vždyť to je nádherné.

Uvědomuji si, že je to diskutabilní a trochu nadnesené. Ale pevně věřím, že né vše, ale něco skončilo u RSJ =)

A když to vezmu z měsíčních ztrát tak jsou to nezanedbatelné částky. Pokud si je převedeme na Kč, mám vždy radost na konci měsíce, čím jsem mohl přispět. I když mám ztrátový měsíc, necítím frustraci, jelikož věřím, že určitá částka ze ztrát skončila tam, kde by jsem ji stejně rád a dobrovolně věnoval. Na boj proti něčemu s čím nesouhlasím(fond proti korupci) a na obnovu České republiky ve formě pozitivní evoluce(to je další program K.Janečka na podporu změny volebního systému)

S pozdravem




Link to comment
Sdílet pomocí služby

rusty517,

zaujímavá úvaha, aj keď pravdepodobnosť, že Vaša strata znamená zisk pre RSJ asi nie je veľká. Ale to je jedno; dôležité je, že máte spôsob, ktorým "bojujete" proti negativným vplyvom na Vašu myseľ, ktoré môžu straty vyvolať, a tak lepšie znášate prepady.

Ešte väčšou motiváciou uspieť Vám môže byť pomyslenie na to, že by ste mohli pomôcť financovať podobné aktivity priamo zo zisku. Čo Vy nato?

Nech sa Vám darí!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...