Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Život tradera v Andalusii #1


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 38
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

tomasi,
myslim, ze je Spanelsko/Andalusie hodne dobra volba ... to je presne to, co jsem mel na mysli v diskuzi ohledne Kanarskejch ostrovu ... "nemelo by se zapominat na kontinentalni Spanelsko".
Mozna trochu info ohledne zdravotniho pojisteni> dole na jihu zije velky mnozstvi cizincu a bohatejch spanelu, takze je tam i velka koncentrace soukromych zdrav. zarizeni ... na vysoke urovni a i cenove dostupny je "Sanitas"

www.sanitas.es/sanitas/seguros/es/particulares/medicosycentros/cuadro-medico-sanitas/busqueda-guia-medica/cuadro-medico/malaga/estepona/e/s

uzivejte nocni zivot v Marbella a preju pekny vylety

happy trading
pajus
P.S. bacha na kruhaky ... vnejsi pruh je VZDY JEN na okamzitej vyjezd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes:
Tomáši my chceme bydlet ve velmi blízkém okolí Malagy, nemáme rádi když musíme za "civilizací" dojíždět daleko, partnerka se už druhým rokem intenzivně učí španělštinu (ja jsem na tom hůř, já jen intenzivně traduju) a ted v létě pojedeme na velký průzkum a vybereme konkrétní místo. Po cestě jsem si domluvil návštěvu i se svým známým (taky day-trader), který už si i koupil barák asi 3/4 hodky na východ od Malagy. On tam už žije řadu let, tak mi pomůže se rozkoukat. Pokud budete mít zájem, tak se můžem někdy domluvit a skočit na kus řeči. Já budu určitě rád, když budu mít ze začátku na blízku několik tradingem spřízněných duší.


Azash: a proč netradovat z kavárny?? pokud se jedná o arbitráže, kontrolu AOSů, opcí, swingových obchodů, nevidím v tom jedinej problém, leda by kavárna omezovala připojení jen na určitej port (typicky htttp 80ka), provozovat day trading v kavárně je extrémní situace, ale dokážu si představit, že bych mohl v nouzovém režimu zobchodovat den i takhle (pokud by nevypadával net), zažil jsem i horší podmínky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, přesně takto to občas dělám. Nevidím v tom nic magickýho. Podmínky v kavárně jsou stejné, jako doma. Stejný notebook, vlastní internetové připojení skrze mobilní internet (samozřejmě nejdu na místo, kde není signál). Člověku, který žije pár metrů od pláže, to dává smysl perfektní. Nedělám to tak každý den, ale občas ano.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes: Bavime se o diskrecnim intraday nebo AOS? Podminky stejne jako doma nejsou, doma jste v soukromi, v kavarne na verejnosti a muze se objevit mnohem vic rusivych vlivu. Nechce se mi verit, ze by vasi performance tradovani na verejnem miste nijak neovlivnilo, na druhou stranu vas neznam a mozna jste skutecne tak skillful a dosahl jste zen stavu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Azash,

myslím, že máme zřejmě asi hlavně rozdílné vnímání pojmu "kavárna". Tady ve Španělsku jít v 15:30 do kavárny znamená, že je právě vrcholná siesta a většinou jsem v této době v kavárně úplně sám. Kavárna se většinou začíná plnit až po 18 hodině.
Obchodovat v nějaké přeplněné kavárně bych asi nemohl. I když třeba ve Starbucks nebo Coffe Heaven v Praze jsem takto párkrát taky obchodoval. Myslím tím diskréční intraday obchodování.
Co se týče rutinných kontrol AOS, arbitráží, opcí nebo spreadů - to jsou věci, které dělám úplně běžně kdekoliv. Od Starbucks, od restaurací až po připojení přes svůj iPhone. Letos jsem tímto stylem bez problémů cestoval 3 měsíce po Asii a nepřišel jsem o jediný obchod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

přijde mi, že z toho někteří děláte šílenou svátost. To jste v takovém tranzu, že vás rozptyluje hovořící člověk vedle u stolu? Mně na tom moc nesejde, kde obchoduju a jestli mi někdo kouká přes rameno. Už jsem obchodoval v kavárnách, barech, na přednáškách a i na Srí Lance na pláži..

take it easy ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja bych taky nerad obchodoval nekde venku.. Obchodoval jsem uz na vice mistech, ale vzdycky v klidu nekde vevnitr. Takze temhle komentarum vcelku rozumim. Ne, ze by to neslo, ale rozhodne bych se necitil tak v pohode jako doma. A nez abych obchodoval nekde v baru, to uz bych si radsi dal volno uplne, prece jenom jde o dost penez.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obdchodování v kavárně.
Záleží na tom jak se člověk umí odpojit a jak moc má už natrénováno. Příklad extrém - nějaká menší konference oboru, na začátku se střídali starší účastníci a básnili jak zakládali oborové sdružení a jak byli všichni tehdy mladší a akčnější. Tedy část určená pro rozjímavé jedince. Otevřel jsem notebook, odpojil jsem se od okolí a vydělal 150 USD a zase to zavřel, protože mě začal rozčilovat pohled kolegy z práce, kterého začalo zajímat co to dělám.
Lze to, ale pro mě je to méně pohodlné, protože je to lepší s druhým monitorem, kde si píši poznámky a mám i základní body plánu pro kontrolu s odpovědmí ano/ne + základní patterny, nuance mám v detailu a už také v hlavě.
Normální intradenní obchodování EUbundů nebo ZN dluhopisů. Nižší SL, ale i PT, ale celkově jsem u toho klidnější než u indexů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...