Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Úspěch a mé okolí


Doporučené příspěvky

ja myslim ze to jake jsou reakce okoli zalezi na tom jaky jste clovek, tady vidite ze yamato nebo gizmo nemeli problem, ja jsem taky s nikym nemel problem... byl jsem pripraveny uz z drivejsiho cteni knih ze se ostatni vysmeji tak jsem jim nedal ani tu moznost, proste jsem zacal ty lidi ignorovat az zbyli pouze ti co mi drzi palce...

Jinak Tomasi, presne jste popsal proc 90% lidi nedosahne niceho v nicem... naprosto neutralni pravdive shrnuti (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 37
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Od splnění snu by člověka nemělo odradit to, že by se pohled na jeho osobu od "kamarádů" změnil, protože on přestal vyhovovat jim. Je dobré se zeptat sám sebe kdyby druzí měli tu možnost brali by takový "ohled" i na mě a nebo by si šli za svým bez mého názoru?
Tím, že se vzdám svého cíle ve prospěch druhého nikdy nepovede k ničemu dobrému a nikdy se nestaneme lepším člověkem v očích "kamarádů".
Právě dosažením našich snů získáme respekt nejenom lidí, kteří "vědí", ale hlavně sami před sebou.

Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bezva článek. Jak utíká život čím dál víc si uvědomuji, jak je jedno co si kdo o mě myslí. Bohužel jsem byl tvrdě vychováván v duchu: "co si o tom pomyslí ostatní!" a tyto škody způsobené rodiči se dlouho a bolestně odstraňují. Nepochybně ovlivnili i můj trading.

Myslím, že na tomto článku není ani tak podstatné - co na to okolí. Důležité je, že podobné "poruchy", jako měla zminěná paní z Holandska, máme ve větší či menší míře každý a je potřeba je objevit a poprat se s nimi.

Dnes mě při představě, že vydělám na odstěhování na kanáry nezajímá, co na to řekne okolí. Bojím se, že kvůli špatnému stavu rodičů a jejich stáří tam možná nikdy neodjedeme. Takže pokud můžete popadněte příležitost za pačesy a klidně se okolí postavte s otevřeným hledím. Ti co závidí vás stejně nemají jak obohatit a ti co vás mají rádi zůstanou. O tom nepochybuji.
Děkuji za článek,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mozno je postoj mojej rodiny dany aj tym, ze ma proste poznaju. Dlhe roky som sportoval, tam to tiez trvalo dlho kym som sa dostal na repre uroven, ale nakoniec som sa dostal. Lepil som RC modely, trvalo celu vecnost nez som to spackal, potom som par mesiacov lietal, a potom som to rozbil. A hned som zacal lepit dalsi... Proste mam povahu jak taky bulo, idem za svojim, kludne hlavou proti muru, a moc neriesim kedy to bude, a uz vobec nie ze ci sa to podari.


Ked som prvy krat povedal o tradingu sestre, len si povzdychla "no jo, zase sa do toho opres a zas ti to vyjde...". Ja sam sa sice tak nevnimam, ale taketo hodnotenie doda chut do prace :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No tak oni za to lidi ani moc nemůžou, že mají hned předsudky. Samozřejmě je to také o závisti atd., ale co si budeme povidat. Jsou tuny nachytávek..prakticky není člověk co se nenachytal (nebo, alespoň neznal člověka) na téma typu: ruleta, letadla a další "ochcávky", které z vás udělají boháči za jednu noc a samozřejmě když se více začtou do tématu tradingu tak jim musí být jasné, že toto skutečně možné je, bohužel se, ale dříve dotyční spálili...nebo znají někoho kdo se spálil a tak si to už prostě ani nepřečtou z vícero důvodů.
Asi nebudete souhlasit, ale já znám dost lidí co hnedka předhazují právě tyto důvody, proč tomu nevěří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uzasny clanek !! Diky za nej.
Doporucuji knihu Ctyri dohody. Kdyby clovek dokazal dodrzovat tyto jednoduche "dohody", citil by se dokonale svobodne a tento clanek by pak nemusl byt ani napsan:)
Stary recky filosof rikal svym zakum: nezalezi na tom ,co se vam stalo, ale zalezi na tom, co si myslite, ze se vam stalo (necituji presne, protoze si to nepamatuju slovo od slova). V tom je ohromna pravda.
Uplne stejne je to s nazorem okoli. Je to jejich svet a jejich nazory a maji na to pravo. Podstatne je to, jak jejich nazory ovlivni vas..nakolik si je pripoustite, co si o tom myslite vy - a nemusite vubec.
Ta zminovana kniha mi hodne zmenila zivotni nazory a postoje...
Na tradingu je nadherny prave to, jakou cestou se clovek vyda a co musi po ceste odhodit, ceho se zbavit (treba ega) a co musi prekonat. A i kdybych v tradingu neuspel, nikdy te cesty nebudu litovat, protoze me do zivota moc obohatila a posunula vpred...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes jsem na facebooku narazil na zajímavý odkaz a hned mě napadla souvislost s tímto článkem, tak si dovolím to sem přidat.

[ital]"Čím víc se řídíme sami sebou, tím rychleji odpadají nečistoty a nánosy nepravd, tím jasnější je náš pohled na život a tím hlubší moudrosti dosahujeme. Nesmíme se ale bát. Pokud chceme žít svůj život po svém a věřit své vlastní pravdě, musíme na to mít dostatečně odvahy, neboť čím víc se člověk přibližuje k pravdě a čím víc jí žije, tím víc vystupuje z davu a přitahuje pozornost těch, kteří obtěžkáni svým balastem závistivě přihlíží jeho vzestupu. Ti pak na něj hanebně křičí a ukazují, rozzuřeni myšlenkou, že se někdo opovažuje žít si drze svou vlastní, JINOU pravdu! Stejně jako malí psíci štěkají často na velké a ti je s elegancí ignorují, musí i ti, kteří hledají a žijí svou vzrůstající pravdu, ignorovat malé ukřičené duše, kteří se rozčilují nad rozměry, které je přesahují.

Člověk, který se řídí sám sebou a svým nejniternějším přesvědčením nehledě názorů a hlasů zvenčí, pak vždy pozná, kdy má mlčet a nechávat si svá poznání pro sebe, a kdy má naopak rázně zakročit a odvážně a beze strachu vyjádřit svou pravdu za účelem vyššího dobra.Věřte jenom tomu, co s vámi souzní. Myslete si jen to, s čím se chce ztožnit. A nebojte se říct ne ,pokud vám někdo předkládá něco, co nechcete, aby se stalo součástí vašich představ a vašeho života. Nikdy nezapomínejte, že vědecké, lékářské a jiné objevy a poznatky jsou také jen zčásti otesané skály, které čeká ještě dlouhá cesta a mnoho práce, než z nich vzdejde diamant Pravdy. Je možné, že vy se k tomu diamantu dostanete dřív . A proto: ŘIĎTE SE SAMI SEBOU!"[/ital] (Jan Menděl)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchoduji Market Profile už nějakou dobu. A docela úspěšně. Nevím, proč bych se s tím měl někomu v mém okolí svěřovat, když to opravdu vydělává. Je za tím spousta krve, potu i slz. Úspěch je nejlépe si v Česku nechat pro sebe. Stejně ho většinou nikdo nepochopí. A neobchoduji přece pro okolí, či nedej bože pro společnost, ale pouze a výhradně pro sebe-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"Úspěch je nejlépe si v Česku nechat pro sebe"

na strednom a vychodnom slovensku sa netreba chvalit ani bratislavskou SPZtkou :D

mam dojem ze iracionalna zavist je jaksi dana asi vsetkym slovanskym narodom, a v niektorych regionoch ludia zavidia uz na zaklade vlastnych predstav odtrhnutych od reality. Co bratislavak to milionar. Co bankar to miliardar. Smutne je ze na zaklade toho aj volia, ale iskricka nadeje sa skryva v danovych rajoch :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zajímavý článek,
myslím že úspěch by se neměl nikdo bát. Samozřejmě že přátelé, kterým řeknu jakou cestu jsem si vybral pro svůj úspěch si budou ťukat na čelo že jsem podivín a hazardér, ale nejspíš proto, že o tradingu nic neví a tiše závidí, že by to opravdu mohlo vyjít, jak se píše v článku. Asi ani neni třeba tajit náš zájem o trading, ať si každý myslí co chce. Až se dostaví úspěch opravdu jenom ti přátelé, kteří zůstanou byli ti opravdoví přátelé. A pokud si za vydělané peníze koupím nové auto a někdo se mě zeptá kde jsem na to vzal, když přece nevydělámám tolik, tak s klidem odpovím, že jsem několik let studoval grafy, trading a vše okolo místo každodenní návštěvy hospody, abych si zajistil takový život jaký jsem vždy chtěl. Každý má svobodnou volbu jak naloží se svými penězmi, tak proč by měl být někým odsuzován za úspěch?... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...