Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Úspěch a mé okolí


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 37
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

...ještě mi to nedá, ale mám pocit, že můj problém může být spojen s tímto článkem. Ukazuje se, že nemám problém pracovat s malým účtem. Tento poslední jsem fundoval na nějakých 2700 dolarů loni v září a z něho v podstatě celou zimu žiju. V březnu jsem měl sice propad cca 12,5%, ale v předcházejících měsících jsem navyšoval bezproblémů kolem 50-ti% měsíčně.
Můj problém je v tom, že účet teměř kontinuálně roste téměř k 10 000 a pak sletí dolů. Pokud např na 9000 vyberu 3000 na živobytí nic se neděje, prostě to zas vydělám, ale jakmile vydělám přes 10K zaručeně něco podělám a to tak, že zásadně. Nakonec to byl důvod i toho ztrátového března, kdy jsem se do plusu dostal mnohokrát, abych vzápětí prodělával výrazné ztráty.
Jde tedy jednoznačně o nějaké sabotéry ve mě a mám co vylepšovat.
Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zbynek1 Napsal:
-------------------------------------------------------
> co chce. Až se dostaví úspěch opravdu jenom ti
> přátelé, kteří zůstanou byli ti opravdoví přátelé.

Hmmm...a co takto prislovie: "V nudzi poznas priatela".
Neviem, kde chodite na tieto skusenosti, ale prave uspesni a bohati ludia maju velky problem, ako rozoznat "pravych priatelov" od tych, ktori sa tvaria ako priatelia(a priatelky) len kvoli jeho postaveniu a peniazom.
A su prekvapeni, ked stratia postavenie alebo im skrachuje podnikanie, ze sa vsetci ku nim otocia chrbtom.
Dobre sa hovori v tomto prislovi: "Lepsie je,ked ti ludia zavidia, ako by ta mali lutovat."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel: ja mival podobny problem v pokeru. dlouho jsem disciplinovane vydelaval po dolarech a kdyz byl muj ucet vysoky, obcas mi hrablo, sel jsem na vyssi limity a driv nebo pozdeji zase prisel temer o vsechno. Nevim, zda se to da srovnavat s tradingem, mozna ano ("navysis sazky=pridas kontrakty"). Puvodem je podle me pocit, ze si reknes "mam penez hodne, uz o tolik nejde, tak to tam proste poslu/zkusim ten obchod, mohl by vyjit. Tedy v pocitu neohrozeni, ze uz o nic nejde a tedy ignoraci nekterych pravidel, ktera jsou jinak samozrejmosti (bez tohoto pocitu neporazitelnosti/ze o nic nejde).A samozrejme taky ztrata naproste soustredenosti na vsechny dulezite signaly. Moje rada je poucit se z chyb a obezretne pozorovat svoje pocity. Jakmile zpozorujes nutkani neco zanedbavat/riskovat/delat jinak, nez bys to delal s malym uctem, hned na to reagovat a rict si, ze musis byt prece konzistentni a delat to porad stejne, at mas na ucte 3 000 nebo 20 000, jinak se nikdy neposunes dal.
Snad ti muj nazor k necemu bude, tak at se dari B)

Braker

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...