Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Je pravda, že intradenní obchodování je riskantnější než poziční?


Doporučené příspěvky

Jsem pro, ale není jak to ověřit. Osobně obchoduji LIVE třetím rokem a přiznám se, že začátečníka poznám z prvního příspěvku (a není to nic proti nim, každý nějak začíná). Po pár měsících se většinou odmlčí, což znamená že buď obchodují úspěšně a nemají potřebu se o to dělit (což chápu) nebo jsou neúspěšní a opět nemají potřebu se o to dělit (což taky chápu).

Ale - pak je tu skupina pár "týpků" co mají na všechno odpověď, stovky příspěvků, rady na všechny strany a přitom je jasný, že prodělali kalhoty a všechno co píšou je teorie, v lepším případě papertrading.

Určitě diskuse např. s Honzou K by přínosná byla, tam je vidět práce a zkušenosti, což se o řadě jiných diskutujících prostě říct nedá ;-), ale znova - jak to odlišit? Nevím...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 32
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

xzajíc - já jsem měl v začátcích spoustu dotazů, ale čím dýl se zabývám tradingem, tím méně mám potřebu chodit na forum a to nejsem ani úspěšný, ani neúspěšný. Začátečník, mezi než se řadím i já časem pochopí (ikdyž se o tom pořád píše), že se nejdál dostane tím, že si sám najde odpověď na své dotazy ("poctivým sebevzděláváním")...jak bylo již zmíněno. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všechny zdravím.Já musím trošku s Vašima názorama na ID a poziční obchodování trošku nesouhlasit.Samozřejmě,každému sedí něco jiného,každý si najde svůj styl někde jinde,jeden ID a druhý poziční,jeden indy a druhy PA.Každý dělá,co umí a co mu sedí.Ale s názorem,že ID je lepší a dá se na něm více zhodnocovat,si myslím,že není úplně objektivní.
Osobně jsem obchodoval ID cca rok a půl.Mě se v tomhle prostředí nedařilo.Nebyl jsem schopný pomocí indi vytvořit nic,co by jen trochu zhodnocovalo.
Vše se zlomilo,když jsem začal obchodovat PA a to jen na 1H,4H a D1 grafech.Systém mám udělaný tak,abych v něm byl co nejméně a absolutně mi to vyhovuje.SL mám max do 30 bodů a PT si chodím pro 60 a při dělení pozice i více jak 120 bodů.Přičemž v obchodě jsem max 2 až 3 dny.Signálů mi chodí kolem 8 za měsíc na jednom instrumentu a obchoduji jich 6.A nemyslím si,že je to málo.
Nikomu neberu jeho obchodní styl,chci tím jen říct,že každé má své klady a protiklady a jedno nepřevyšuje druhé.
Tak se mějte a ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...