Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Více práce, lepší soustředěnost, lepší výsledky: Vypněte zprávy


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 47
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Naprosto souhlasim s clankem a mam stejnou zkusenost!
Asi pred 10ti mesici jsme s manzelkou prestali zpravy a po kratke dobe vlastne TV sledovat. Je to plne humusu a negativity. K nicemu to v zivote nepotrebujem. Naopak ! Citime se bajecne. Navic, kdyz si vezmete jak v tv s informacema manipulujou, tak je to tragedie. Nedavno jsme se prestehovali do noveho baracku. Zvazovali jsme koupit si novou TV. Ale po asi 14 dni premysleni, jaky model si vybrat, jsme si rekli, ze to stejne nesledujeme (krome pohadek, romantiky a komedii:) ), tak proc za to vyhazovat penize...
Co potrebuju vedet, to si zjistim:) Podle meho nazoru je strasne spatne, ze jsme si strasne zvykli prijimat (i diky Tv) informace a proste je prevzit aniz bychom se presvedcili o realite. A mnohdy ani neni jak.
To si radeji prectu knizku. Doporucuju treba Ctyri dohody..vlastne se to tohoto tematu taky tyka !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

taky patřím k těm, kteří TV nesledují nějaký ten čas (kromě MS a podobných významných událostí :)) Za tu dobu jsem si hodne odvykl na reklamou prerusovane divani a kdyz nekde jede nejaka reklama, tak me vzdycky hodne rusi.

Jinak zamysleni ktere dochazi ke stejnym zaverum je treba v tomto setkani Tomase Hajzlera a Petra Mary: blog.peoplecomm.cz/clanek/snidane-c-13-o-inspiraci

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Klasický příklad - shodou okolností jsem včera po přečtení článku jel metrem a zahlédl jsem v MF Dnes, kterou si četl vedle sedící cestující, asi 10 cm vysoký titulek "Těžcí opilci řádí na českých silnicích". Měl jsem co dělat, abych se nerozesmál nahlas. (Podotýkám, že denně dojíždím do práce přes 70km.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Tome,

rád bych se Tě zeptal, jaký ekonomický portál sleduješ?
Nebo pokud může někdo doporučit?

Jinak televizi nemám v bytě již několik let a vůbec mi nechybí. Na zprávy kouknu tak jednou za týden, abych
věděl, co se děje ve světě, ale nenechávám se tím nijak ovlivnit.
Média na nás určitě působí negativně, vidím to kolem sebe a také z toho nejsem vůbec nadšený.
Jsem téhož názoru omezit sledovanost frustrujících a depresivních zpráv. Vždyť nic jiného než vraždy, korupce a katastrofy v té televizi stejně není.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Súhlasím s autorom tohto článku a ja sám som obmedzil správy skoro o 80%. Rád by som tu pripojil svoj postreh, že keď v správach a hlavne v ekonomických prognózach vychádza, že EURUSD pôjde hore a veľa analitikov to odporúča, tak realita je opačná. Priznám sa, že v ten deň sa mi aj ťažko obchoduje a robím veľa chýb lebo napr. metóda mi dáva signál na nákup a odporúčania analytikov sú proti a vtedy začína u mňa silný boj počúvnuť metódu, ktorú mám otestovanú alebo počúvať "analytikov". V ten deň si hovorím, že vôbec mi nebolo treba pozerať správy a riadiť sa iba "sedliackym rozumom". Čiže podľa mňa aj seriózne ekonomické správy môžu byť niekedy prekážkou tradingu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasim. Zpravy nesleduji pres 20 let, politika mne nezajima. Nekonecne serialy je ztratou casu, navic asi malo lidi chape, ze v podstate "ziji" cizi fiktivni zivot, misto aby zili svuj na plno s davkou dobrodruzstvi. Ten klid, spokojenost, pohodu, a radost beru uz jako samozrejmost, i kdyz si obcas uvedomim, ze bych nemela. Dulezite info, viz napr. blokace a stavka v Praze, se dozvim pres sms od rodiny nebo od ostatnich. TV sice mam, ale zapinam ji jen na konkretni porad, pohadky, historicke/tanecni filmy apod. Bulvar v casopisech ani v TV mi nic nerika. A diky internetu, pokud mne nejaka dulezita aktualni vec zaujme, se da vzdycky zpetne dohledat.

Na TV bych se divala v pripade, kdyby vznikl novy kanal treba se jmenem Finance & burza, kde by se stridaly burzovni zpravy s vyukovymi porady o tradingu, o financich, s minimem reklam a to jen z oblasti financi. TV kanal by bezel paralelne v internetovem vysilani, s 7denni dobou archivnich zaznamu... :)

Angelika



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomas,
clanok je to pekny a pravdivy. Ja len nemozem pochopit ako je mozne, ze ste na to prisli "az teraz". Ako ste sa vobec mohli dostat k obchodovaniu, pokial ste pravidelne sledovali spravy? Ako ste mohli na tradingu pravidelne zarabat, pokial ste pravidelne sledovali spravy? Bol som presvedceny ze sikovny clovek ako Vy predsa uz na podstatu spravodajstva musel prist uz davno.
Ospravedlnujem sa, nechcem sa do Vas navazat ani Vas urazat, len som chcel vyjadrit moje prekvapenie. Kazdopadne, je pre Vas lepsie prist k tomuto zaveru neskoro, nez nikdy.
Nech sa Vam dari!
Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doba ziskavani informaci je uz pryc, nyni je doba FILTROVANI informaci, a tak to mam i s TV. Uz davno vim ze vetsina poradu v TV je vymyvani mozku , detem prikazuji po pohadkach vypinat reklamy , nebo alespon zvuk u reklamy, na detech clovek vidi , jak jsou doslova zhypnotizovane televizi. Doma mam 2 televize, ale vyrazne filtruji na co se divam, a treba ji nezapnu cely tyden. Nekdy ji pouzivam jako nocni osvetleni, abych videl na klavesnici notebooku :-) nebo abych nerusil spici manzelku.
Jeste mam zvyk si dopredu stahnout z internetu nejaky celovecerni film, a 60 min. film zkouknu za 10 min. , a vim ze me nebude otravovat zadna reklama....
muj osobni nazor je ze vetsinou , ale ne vzdy ! , televize je zrac casu a vyvolava v nas negativni emoce

bb

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...