Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Studujeme Price Action I


Doporučené příspěvky


Jenre, děkuji. Tíhnu spíše k cenovým patternům, protože jsem nad tím tak nějak přemýšlel a došel jsem k závěru, že je úplně jedno co se budu učit, protože všechno má něco do sebe a ve všem stejně budu muset najít nějaký spojitosti a tak mi cenový graf přišel jako nejlepší možná cesta, navíc asi i "nejjednodušší".

Sleduji zatím vyloženě jen grafy z jedné komodity - teď zrovna ZCU2. Jak tak pozoruji je asi dobré otevřít si ještě jiný graf s podobným průběhem. Na to se budu muset podívat a trochu prostudovat... :-) Asi nestačí otevřít jen jiný kontraktní měsíc té samé komodity co...

S tím stop-lossem jsem to trochu čekal, ale co jsem koukal na Váš výčet obchodů, tak máte pro mě "stravitelné" ztráty. Ty obchody jste ukončoval právě na market příkaz, nebo až na SL? Pro mě by 1,5 bodu znamenalo 75 USD. byli by to 2% účtu, takže taky asi nic dramatického, ale jsem spíš opatrnější lžíce v šuplíku...

Ještě jednou moc děkuji.
Draco
Link to comment
Sdílet pomocí služby

>>> Sleduji zatím vyloženě jen grafy z jedné komodity - teď zrovna ZCU2. Jak tak pozoruji je asi dobré otevřít si ještě jiný graf s podobným průběhem. Na to se budu muset podívat a trochu prostudovat... :-) Asi nestačí otevřít jen jiný kontraktní měsíc té samé komodity co...

ale staci :), otevri si "vsechny" ZC, ktery se obchodujou a muzes porovnavat
podobnym zpusobem lze jit na ZS+ZM, ZW (ale ta se moc neobchoduje) - vice viz vlakno interm. analyza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Draco:

Příkazy zadávám limitním příkazem v DOMu, takže i ukončení pozice. Má to pár výhod, třeba tu, že je vidět přesně, kde je právě nákupní a prodejní cena a zda je ještě podle razance úbytku nebo nárustu nákupních/prodejních nabídek ještě šance na lepší cenu. Limitní příkaz mi taky někdy zajistí i o něco lepší cenu, pokud se zrovna sklouzne o něco dál, než očekávám. Jinak příkaz nezadávám přesně na S/R úroveň, ale proto aby bylo zajištěné plnění, zadávám ho jeden tik nad/pod S/R.

Nevím jak u trhů ZC, ale k trhu ES mám otevřené ještě DAX a FESX a hlavně DAX mi už mnohokrát výrazně napověděl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji Detroite, Zen-Fire jsem taky kdysi používal, možná se k němu vrátím. (sice opravdu nerad reinstaluji Windows, ale asi to za to stát bude.) Já zatím používám platformu BestDirect (dostal jsem se k němu přes jednoho, podle místního fórka nepříliš dobrého brokera). Jsou tam data 10 dní zpět intradenní. mě by se hodilo jít víc do hloubky, ale postupně ukládám screeny, ze kterých se učím. Mrknu, jestli má Zen-Fire možnosti hlubší historie.

//omlouvám se, už asi dost odbočujeme od samotného tématu.. :-(

Každopádně Vám děkuju moc za tip.
Draco

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zen Fire ma data intradenni 5 let zpatky v tom demo account, pokud si to clovek plati tak mozna i vice.
Co se tyce preinstalovani Windows, myslim ze to je hlavne kvuli registrum, ale nevim to najisto. Vlastne jsem to ani moc nezkousel bez preinstalovani, jen jsem bral za samozrejme ze to bez toho nepujde. Ono totiz preinstalovani je malickost pokud clovek zna technologie typu disk imaging nebo virtualizace. Hlavni je ale zmenit MAC adresu, bez toho to nejde na beton.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit
OK. Až budem mať čas, skúsim zistiť viac.
Je pravda, že na začiatku neistej cesty sa skoro každý snaží znížiť výdaje na čo najmenšiu mieru. Hold, všetci hovoria, že 95% "traderov" neuspeje.
Optimisti (a tých je tu mraky) hovoria, že veria alebo dokonca vedia (?), že oni sú tých 5%.
Pesimisti, tí ani nezačnú s tradingom.
No a rozumní vedia, že treba rátať so všetkým.
Nech sa darí.
Vlado

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...