Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Studujeme Price Action I


Doporučené příspěvky

Prosím vysvetliť vetu: Je třeba mít také na paměti, že samotný cenový pattern – obzvlášť na nízkém timeframe, není sám o sobě obchodní systém.

Myslí sa tým, to že OS musí mať nejaké pravidlá pre vstup/výstup, SL, MM, alebo to, že v grafe (na indikátoroch?) musím hľadať ešte niečo iné, keďže samotná formácia nestačí??

Pýtam sa preto, že momentálne testujem systém založený na zakresľovaní trendových čiar + jeden EMA a zdá sa mi, že to môže byť dostačujúce pre komplexný (a hlavne robustný) OS.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peter_M,
tohle je oblast, kde neexistuje jednoznačná odpověď, obzvlášť když nevím co přesně testujete.
Sám považuji v ID tradingu za velmi podstatný kontext - tj. kde se pattern odehrává a tak byla věta myšlena. Trendové čáry mohou do velké míry pomáhat kontext identifikovat, takže například obchodování patternu a trendových čar si dokáži představit jako OS (samozřejmě doplněný o výstupy, MM atd.).

Za robustní OS nepovažuji například obchodování "každého flipu" (tj. změna supportu na restanci) bez ohledu na to jak jsou trhy celkově nastaveny.
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak tedy prvni screen. jde o muj dnesni obchodni den. obchoduji velmi podobne jako petr, jen neobchoduji indexy a IMA - zatim, ale obchoduji ropu. obchoduji ji velmi logicky a proto musim jen 3x podtrhnout, ze neni robustni obchodovat kazdou S/R. sam jsem prosel stadiem, kdy jsem si do grafu nasekal tolik S/R, ze bych obchodoval kazdou chvili. drive nebo pozdeji by to cloveka znicilo. konkretne? do grafu jsem si pridal pulkulate a kulate S/R. zdalo se mi, ze mam nakoukano, ze u nich trh take zapasi kam nasledne pujde, ale mnohem casteji je to takovym zbusobem, ze pro me neni unosne prizpusobit si to na intradeni obchodovani. vim o nich, ale nechci je mit na ocich. cim vice car v grafu, tim hur. proto jsem tyto S/R odstranil. dosel jsem do stadia kdy "obchoduj mene, vydelas vice".. obchoduji primarne 500v s pomoci 1min pro analyzu volume. samozrejme, to nejdulezitejsi je pro me totez co pro petra - priprava pred vlastnim obchodovanim. prikladam 500v graf dnesniho dne, snad bude nekomu uzitecnym.

19867

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, souvisí to také s tématem a dost mi to vrtá hlavou, takže se Vás musím zeptat. Pokud jste někdo včera 28.6.obchodoval odpolední seanci trhu ES, asi jste si také všimly rychlého dlouhého pohybu (cca 10bodů) před koncem seance, který začal po proražení SR na úrovni 1314 bodů (na obrázku označený červeným obdélníkem). Trh se do té doby obchodoval vcelku pokojně a pokud vím, žádný fundament se v tu dobu nevyhlašoval. Takže mě zajímá, proč tu chvíli stratili obchodníci úplně chuť shortovat? Na obrázku (předem se omlouvám za amatérské zpracování) jsem vyznačil tři SR úrovně, které těsně před tím trh překonal celkem bez problémů . A mě by zajímalo, jestli to je právě ten důvod, proč v tu chvíli výrazně převládly býci?

19869

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to eka34

A mohl by jsi sem dát odkaz na ten report a čas kdy byl zveřejněn?
Také by mě zajímalo, jak se můžu včas dozvědět informace, které mají tak zásadní vliv na průběh marketu a v podstatě se mohou objevit kdykoli během jednání summitu?

V mé platformě GZT je funkce financial news, kde se zprávy objevují s vysokou frekvencí, takže prověřím, jestli mě tentokrát mohla včas informovat, protože ji jinak vůbec nepoužívám(běžně si totiž vystačím s ekonomickým kalendářem na forexfactory). Ale pokud bych tam nějakou zprávu tohohle charakteru uviděl, asi bych nedokázal odhadnou ani zhruba sílu, s kterou trhem pohne.

Ale už jen z hlediska PA jsem mohl tušit, že se trh obrací do většího pohybu long, protože rozdíl mezi úrovní posledního a předposledního low na 10-30min grafech, byl o poznání menší, než rozdíl předpředposledního a předposledního low. Nehledě na vcelku hladký průraz silnější SR v podobě trendové čáry sahající až do počátku raní seance .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny na finančníku. Toto je můj první příspěvek, ale dění zde sleduji už skoro 2 roky. Moc děkuji za velice zajímavý článek, který mě zase o něco více upevnil v mém směru. Během mého dvouletého studia různých obchodních systému a jejich testování jsem došel k maličko upravené formě FinWinu. Jelikož se konečně po dlouhé době statických testů vrhám na paper, chtěl jsem se s vámi podělit o svůj systém a tak získat i nějaké nové podněty pro další práci…. Obchoduji 3 minutový timeframe na FESX spolu s 30 minutovým, kde hledám S/R úrovně a teendové kanály. Tímto si určuji před začátkem oblastive kterých bych chtěl obchodovat. Obchoduji pouze proti trendové paterny a to 2x100 a 0-100, které musí být podpořeny proti trendovým paternem na grafu a zároveň divergencí na CCI. Vstupuji pak na FinWin patern. Tímto způsobem se mi daří filtrovat chop a také počet obchodů – tedy 1 obchod za cca 2 dny (obchoduji pouze od 9:00 do cca 12:00). Obchoduji 3 rozdílné varianty těchto paternů. Viz screenshoty Výstupy si plánuji dopředu podle S/r úrovní-pivotů, high, low …. Ale signál k výstupu mi dává CCI a jeho chování vůči cenovému grafu. 1-obchodvání v cenovém kanálu-tedy trh jde do strany a pohybuje se od jedné S/R k druhé 2- obchodvání protitrendových paternů proti trendu (zde ale obchoduji jen korekce), tato varianta je velice blízka skalpování, většinou se RRR pohybuje tak 1:1, jsou to rychlé obchody 3- protitrendové obchodování ve směru trendu – obchoduji na okrajích trendových kanálů, které pokračuji z minulých dní… Tento typ obchodu se neobjevuje moc často ale jsou u něj největší zisky. Snad příspěvek není příliš dlouhý. Pokud by byly nějaké dotazy rád zodpovím Přeju všem moc úspěchů…

19873

19874

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jenr:

pokud jde o tento typ událostí, tak jen sledovat politické dění na internetu. Že bude "summit" se obvykle aspoň nějaký ten den dopředu ví. Už nikdo ale neumí dopředu říct, zda něco přinese a kdy přesně jim rupne v kebuli a půjdou něco vyhlašovat. Pobavilo mně, když jsem viděl jak po pár dnech sešupu vystřelilo euro včera ve 4 ráno nahoru. Někteří litují, že kdyby byli vzhůru, tak by prý perfektně vydělali. No já myslím, že by měli děkovat forexovýmu bohu, že spali (samozřejmě s výjimkou těch guru, co něchali někde v trhu prodej bez s/l, protože s/l je přece jen pro sraby - jen vtipkuju, no flame).

Zdravím :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny "finančíky" ;) Chtěl bych poděkovat za článek, zrovna jsem přemýšlel co budu s tím tradingem dělat, protože tady na finančníku například ve vlákně "můj první obchod" čtu, příspěvky jako: "po roce jsem se pustil do live" a podobně, což mě osobně dost zaskočilo. Nedokážu si představit, že bych za čtvrt roku začal live obchodovat (už studuji asi tři čtvrtě roku). A tak jsem dorazil k otázce: CO vlastně dělám špatně, že není vidět dlouhodobý posun. Každý den tomu věnuji naprostou většinu volného času. Snažím se nějak proniknout do tajů PA. Zaujaly mě SR úrovně a k nim připnuté flipy, DT a DB, swingy... Moje snažení spočívá v tom, že při papertradingu vyznačuji SR úrovně a swingy. Obchoduji na minutovém grafu, SR úrovně pak ještě zakresluji na 30 min grafu a denním grafu (a snad se jimi i řídím). Snažím se naučit, načíst a tak nějak pochopit CORN, protože je tady pro začátečníky doporučovaná. Přiložil jsem obrázek jednoho z mích úspěšných dnů.

19878

Link to comment
Sdílet pomocí služby

(tak se mi asi podařilo odeslat příspěvek dříve, než jsem ho dopsal, omlouvám se...)

Můj účet, až půjdu obchodovat živě nejspíš nebude větší jak 5000 USD a tak mám na SL vyhraněné 3 ticky po 12,5 USD -> 37,5 USD. Chtěl jsem se zeptat, jestli s tak malým stop-lossem můžu vůbec v reálném účtu pracovat. Jestli to z pohledu odborníka není úplná hloupost.

A potom mám ještě jeden značný problém a to na vstupech. Vstupuji nyní už převážně limitním příkazem. Jak na je vidět na přiloženém obrázku, ve zprávě, co jsem nechtíc odeslal přidáním přílohy. Na tomto grafu je cena celkem přesná. Cena vždy přesně otestovala SR úroveň, na které jsem vstoupil a odrazila se mým směrem, ale to se, jak zjišťuji, stává opravdu jen zřídka. Nemáte na to nějakou radu kam dávat limitní příkazy pro vstup v takovýchto situacích? Moje myšlenky se v naprosté většině vyplní, ale dřív než se tak stane mě stihne vyhodit SL. A zvětšit SL mohu, ale tím zase silně naruším moje předpokládané RRR, které se snažím vyhnat alespoň na 1:2; ale spíše 1:3...

Učím se tak, že provozuji papertrading, vedu deník a po seanci čistý graf +RSI(14), volume a SMA(20) screenshotuji, vytisknu a po čase se na graf znovu nezaujatě dívám a snažím se vymyslet jak na to. Je to podle vás dobrá cesta?
Chtěl jsem někde sehnat intradenní grafy kukuřice, ale TNT má jen 14 dní na vypršení trial verze a má free jen denní grafy(pokud se nemýlím) a nějak se mi ty grafy nezdáli. Možná byla chyba ve mě, ale ať jsem se podíval na kterýkoliv graf, připadal mi prakticky totožný s jakýmkoli jiným.

Každá Vaše rada mě určitě moc posune vpřed, takže vám za ni budu moc vděčný. :-)

Hodně zdaru
Draco

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Draco: Z Tvého příspěvku vidím, že tíhneš spíš k PA než indikátorům typu RSI nebo MA. Já jsem na tom podobně a už před nějakým časem jsem tyto indikátory úplně vypustil, jediné co mi zůstalo je VOLUME, IM analýza na dalších dvou trzích a sledování dvou timeframe obvykle 1-2Min + 10 min graf. Dále co se týče SL 3 ticky, myslím, že to je zoufale málo. Já na trhu ES používám SL 6 tiků, tedy 1,5 bodu a pro můj styl obchodování je to zřejmě nejoptimálnější hodnota, chci ale podotknou, že mi cena zasáhne tento SL jen zřídka a obvykle je to známka toho, že něco není v pořádku, buď přeobchodování, přehlídnutí nějaké podstatné informace na monitorech, neočekávaný fundament atp.. Pokud cena vyrazí razantněji proti mě, obvykle pozici ukončím, ještě před tím než zasáhne plný SL. Ale často se mi stalo, če se podívala 4 tiky do mínusu, ale pak se vrátila na B/E a tam jsem pozici ukončil. To co obchoduji jsou také odrazy od SR úrovní především trendových čar na 10 min grafu. Přikládám můj páteční výčet obchodů z demo účtu, není to úplně nereálné číslo, takových dnů jsem měl během měsíce několik:

19880

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...