Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jaký notebook pro trading?


Doporučené příspěvky

Ak je niekto z fachu, tak je často maximalista - ITečkár skladá predimenzované počítače, cyklista kupuje drahšie bicykle a pod. Je to asi prirodzené, aj keď nie vždy potrebné. Čo sa týka RAM pamätí, tak tie sú dnes už veľmi lacné a nemá zmysel sa hádať, čo je a čo nie je potrebné. 4GB sú dnes takmer v každom notebooku v základe, o rok to bude vyššie číslo. Je ale určite zbytočné nakúpiť tony profi vybavenia, keď som v úplných začiatkoch.

Patas, ešte aj dnes, keď už sú SSD samy o sebe dostatočne rýchle, má zmysel používať RAMdisk - minimálne ako ochranu toho disku pred zbytočným zapisovaním dočasných súborov - predĺžite tak ich životnosť a možno predídete nechcenej strate dát. Časom, keď kvalita a rýchlosť SSD pôjde ešte hore, tak sa asi zmysel RAMdiskov vytratí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 51
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

K paměti a hardwarovým nárokům - podle mého názoru na samotný trading, pokud nepoužíváte nějaké šílené indikátory, máte otevřeno mraky grafů a strategií, vám stačí cokoliv, co zvládne v podstatě minimální systémové požadavky a co nezpůsobí zpoždění v přijímání dat a vykonávání příkazů. Radikálně jiná situace ale nastává v případě, že potřebujete testovat a zpracovávat velké množství dat. Pokud pracujete s platformou, která má sama o sobě omezení ve využívání pamětí a výkonu procesorů (jako např. Tradestation), tak vám 8GB a více RAM nebo šestijádro moc navíc nepomůže, pokud ale sáhnete např. po Multicharts, pak platí čím více RAM a čím rychlejší procesor, tím lépe. Alespoň pro mě je naprostou samozřejmostí mít 32GB RAM, při dnešních cenách RAM to není ani nijak závratně finančně náročné. Při testování využívám několik let tickových dat a to zabere a pak je každý giga RAM navíc znát.

Kolem a dokola - podle mě stará "plečka" na trading stačí, ale zvážíte-li, že ztráta způsobená tím, že vám plečka odejde do věčných lovišť nebo jí bude trvat věčnost, než zrovna zareaguje když to nejvíc potřebujete, je zodpovědnější mít něco novějšího, vždyť dneska máte naprosto dostačující NB konfigurace kolem 10 - 15 tisíc, to je kolikrát dva tři stopy. Každý business něco stojí a vyžaduje nějaké investice. Není třeba to přehánět, ale na druhou stranu mít 8 let starý stroj a žít s tím, že mě v tradingu omezuje nebo přináší zbytečná rizika navíc, to je podle mne hovadina.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Jednotlačítková myš je jen pověra. Používám Mac už mnoho let a jednotlačítkovou myšl jsem nikdy neměl. Funguje s takovou myší, jako zapojíš do USB portu.

Jinak např. majitelka naší účetní kanceláře si koupila MacBook Air, na který ji ajťák nainstalovat Windows7, bootuje jí to rovnou do Windows a ona je velmi spokojená s počítačem Apple a OSX nikdy ani neviděla.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ták a konečně jsem se rozhoupal a koupil si nový notebook.

Skoro celý rok jsem hledal tu nejlepší možnou kombinaci pro trading.

Dlouhou dobu jsem chtěl MACBOOK air.

Letos na MONEYEXPO jsem se přihlásil do soutěže o nový tablet.

Demo výdělek 520 dolarů/15 min. obchodování mi zaručil absolutní prvenství u TRADESTATIONu a dostal jsem iPad II.

Po cca měsíci používání mi bylo jasný, že přes Apple cesta nevede(k běžnému užívání 100% spokojenost),

ale chtěl jsem něco kde nebudu muset řešit iTunes a Apple store a pod.

Pak jsem někde našel Toshiba Portége. Zajel jsem se na něj podívat do obchodu.

Vzhled hodně lacině vypadajícího notebooku rozhodl za své.

No a za pár dní se tu na Finančníku objevil SAMSUNG series 9.

A bylo rozhodnuto, prodal jsem iPad a za cenu 26.000Kč jsem koupil stejný stroj jak má Tomáš.

Zatím ho mám cca 14 dní a jsem s ním maximálně spokojený.

Ventilátor absolutně neslyším. Baterie vydrží cca 8hodin. Display je excelentní. Rychlost SSD neskutečná. Vzhled a zpracování na jedničku. Cena přijatelná.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Ahoj Kwido,

Samsung series 9 mi zatím frčí bez jediného problému.

Mám ho tedy 5 měsíců, ale i tak jsem nadmíru spokojen.

Koupil jsem ho u českého internetového prodejce. Nemůžu ti dát link přímo na ně. Bych porušil pravidla fora.

Jen ti mohu říct, že to najdeš tak, ža si najedeš na největší český vyhledávač.

Tam si zadáš nejlevnější a vyskočí ti cena 24.110Kč a můžeš si ho koupit.

Je jen jeden e-shop, který ho nabízí za tuhle cenu. Byl jsem s nimi nadmíru spokojen.

Byl jsem si ho vyzvednout osobně a obchod+lidi vypadali důvěryhodně.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...