Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jaký notebook pro trading?


Doporučené příspěvky

Osobne používam [bold]ASUS U32U[/bold] a je to rozhodne top produkt na trhu čo sa týka pomeru ceny/kvality a bezkonkurenčnej výdrži. Len samozrejme odporúčam vymeniť HDD za SSD (v mojom prípade Samsung 830 128GB) a tiež som si doňho dal rovno 8GB pamäti, keďže 4GB mi je málo a ja som laptop kúpil vo verzii kde má iba 2GB, no inak je úplne zhodný, no cenovo bol cca o 100€ lacnejší oproti verzii s 4GB, pričom 8GB ramiek ma stálo iba 40€.
Používam ho už pár mesiacov a dosiaľ plná spokojnosť, takže môžem iba odporúčať. Jedine by som uvítal vyšší výkon, ktorého nie je málo, ale ani nadbytok(2*1,65GHz). No odmenou je obrovská výdrž (udávaná 10-12h), ktorá je pre mňa prvoradá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 51
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to krakra:

Dotaz sice není směřován na mě, ale dnes mám takový den bez práce, tak odpovím k těm 8GB RAM - 500MB mi zabere TOS, něco sebere Win, do toho třeba dělám v nějakém excelu a to třeba já osobně mám excely o velikosti 150MB, které v paměti dokážou při výpočtech zabrat 12GB RAM bez problémů atd atd.
Na holý intraday je možná 8GB RAM zbytečných, ale já osobně například používám v hlavním PC 24GB RAM a už jsem měl pár situací, kdy by se mi hodilo více :)
V notebooku bych pod 8GB RAM taky nešel - mám rád ve všem určitou rezervu :)

Jinak k SSD Diskům bych za sebe doporučil jít do kapicity 240GB i přestože Vám kapacitně stačí například 120GB - důvodem je menší opotřebování paměťových buněk a tedy delší životnost. Na základě referencí a zkušeností beru značku Intel, byť se na první pohled papírově nemusí jevit poměrem cena/rychlost tak dobře, jako jiné značky.

Good Luck všem :) Tom



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Súhlasím s tom_czr. Pri dnešných cenách RAMiek je zbytočné na nich šetriť. Obchodujem primárne z notebooku a mám v ňom tiež 8GB. Značnú časť pamäte mám vyhradenú pre RAMdisk, kde inštalujem komplet celú Sierru - platforma tak štartuje svižnejšie a aj práca s dátami je rýchlejšia. Zvyšok je určený pre Windows aj s rezervou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to krakra:

:) Nic ve zlém, každý ale musí kupovat techniku dle svých potřeb a představ ;) Čili napsat, že si někdo kupuje techniku jako kompenzaci špatných výsledků v tradingu je z mého pohledu nesprávné a neférové.
Naopak profi tradeři podle mých soukromých pozorování mají prostě lepší techniku, protože jim poskytuje pohodlí v tradingu a určitý pracovní komfort a mohou si dovolit takovou techniku pravidelně kupovat.
Vždyť právě Tomáš Nesnídal pořídil notebook s 8GB RAM a SSD diskem. Svým příspěvkem tedy naznačuješ, že si tím kompenzuje neúspěchy v tradingu? :D :)

Osobní dotaz na Krakra - Trápí tě lidi, kteří machrují, že jsou tradeři (ale my víme, že neúspěšní) a jediným důkazem je jejich monitor na stole navíc? Pokud ano, rozumím tvému příspěvku, ale i tak bychom měli být na finančníku více věcní a konstruktivní...

[bold]Trocha čísel k 1GB RAM[/bold]
To aby někteří technicky neznalí lidé nezkrachovali na tom, že jim na základě tvého příspěvku nebude stíhat počítač :) Opět je to můj subjektivní pohled, tedy pokud bude někdo fungovat na starých Win XP, nebo Win 98, pak mu třeba 1GB RAM může stačit a za toho předpokladu jsem ochoten s tebou souhlasit.
Jen Win7 s antivirem, firewallem a dalším security software, dropboxem, SnagIt pro screeny a otevřeným google chrome zabírá u mě v této chvíli 3.15GB, když k tomu přidám 0.5GB na spuštění ThinkOrSwim s pouhými několika grafy a pár věcech v Analyze pro monitorování otevřených pozic, tak jsem hned na 3.65GB -> takže mít 4GB RAM je pro mě kritické minimum a nerad bych, aby za problémy v mém tradingu mohla nedostatečná operační paměť počítače. To je šetření na nesprávném místě.
Už ve specifikaci Win7 je uvedeno, že naprosté minimum je 2GB RAM, pokud máte 64bit verzi! ;)
Takže minimum 4GB RAM beru, optimálně v notebooku 8GB RAM a více dle potřeby daného uživatele. Nechť si z čísel každý udělá vlastní závěr :)


to M_A_R_A:

Napiš do googlu RAMdisk a vyjede spousta odkazů a recenzí.
Osobně jsem kdysi dávnou zkoušel program Cenatek RAMDiskVE, ale jen tak ze zvědavosti. Vzhledem k tomu, že všude používám SSD disky (klasické jen jako záložní), tak se mi ani záležitost jako RAMdisk nechce řešit, SSD jsou dostatečně rychlé.

Good Luck všem! :) Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To tom_czr: Ano, na nějakém fóru možná tady někdo psal, že začíná tradovat a že začal tím, že si koupil x monitorů a super počítač, obecně techniku snad za 10 000 Euro, ten dotyčný se ptal jakou firmu si má kvůly tradingu založit.

Ano todle já nechápu, tvrdím že trading není vůbec o technice, o x monitorech a supermoderních procesorech atd.

Ale omlouvám se pokud loni bylo běžné mít v notebooku 4GB RAM, tak to dnes již může být 8 GB RAM.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K. to je mi jasne, napriklad asus ux-31a skvely notebook alebo teraz novinka vaio carbon, taktiez mac pro retina ale chyba im jedna vec. Dotykova obrazovka full HD. A to je to co chcem. A win 8 mi to umozni. vzhladom na lepsie skalovanie pisma budu mat aj 11 palcove tablety full hd rozlisenie. TO bude bajecne. Uz sa na to tesim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Já mám stejný názor jako krakra.
Vím jaké počítače používají v možná největší tradingové firmě u nás a někteří profíci tam mají vyloženě plečky. Používají se úplně standartní stroje, kde jediný rozdíl je vtom, že mají grafiky s 2-4 výstupy. Grafiky jsou zase úplně obyč pasiv.

tom_czr:
Promiň, ale ty používáš SSD disky a stejně si spouštíš programy z RAmdisku...????

A pokud ti Windows se Sierrou zabírají tolik místa v paměti, tak si je nech nainstalovat od někoho znalého. Já mám taky 8GB RAM (kvůli Autocadu a hrám) a nikdy jsem neměl obsazeno víc jak polovinu!
24GB RAM je už úplná zcestnost, ale asi je to cool....
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krakra i Patas mají názor podobný jako já. Vždy mne na sousedním vlákně, kde se ukazuje jaký má kdo trading-room fascinovala otázka, zda s těmi nádhernými sestavami o mnoha monitorech jde ruku v ruce i equity.

Mě tento článek donutil se podívat kolik vlastně mají ramky u mých počítačů a zjistil sem, že s 1 GB RAM asi moc cool nebudu. Na druhou stranu byla doba, kdy jsem dělal obchody i na Acer Aspire One (tom skutečně prvním) a ta distribuce zisků i ztrát byla úplně stejně poplatná mé kázni a psychice jako na jiných počítadlech.

Nezhazuji pokud si jiný trader pořídí nadupaný stroj, je to jen jeho věc, ale sám si na něj chci tradingem nejdříve vydělat.

Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...