Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Lekce z výsledků začínajícího tradera


Doporučené příspěvky

to Filda:

Myslím, že postupujete dobře, když na začátek používate fixní PT. Je to ale opravdu jen první malý krůček, protože fixní PT "ignoruje" skutečnou situaci na trhu. To je ale na začátku méně důležité. Důležitější je, abyste psychicky dovedl správně vstupovat a vystupovat z obchodů i když výsledky jsou samozřejmě omezené díky neflexibilitě.

Poté co zvládnete tento krok je určitě dobré začít rozlišovat typy trhů (jaká je volatilita, volume, jde trh do strany? na jaké úrovni z pozice High, Low se nachází?...atd). Toto samozřejmě předpokládá, že už budete mít za sebou mnoho hodin obchodování a sledování trhu. Pak budete schopen flexibilně upravovat jak SL tak i PT podle aktuální situace na trhu. Tj. například v menší volatilitě nebo v situaci kdy jde trh více do strany chodit pro menší PT....atd.

Na toto téma napsal Tomáš i Petr mnoho článků. Doporučuji nejenom několikrát pročíst, ale také vybrat to na co se nejdříve zaměříte a tento jeden malý segment se snažit dobrousit k "dokonalosti" :-) Postupně se tak budete posouvat dál....tedy samozřejmě za cenu neskutečné vůle, trpělivosti a hlavně odolnosti.

Držím pěsti :-)

Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 35
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

2 Filda:

Tak to pak ano. Ale to je uplne jiny problem nez preobchodovani z duvodu ktere k tomuto zpravidla vedou. (Nedodrzeni planu, vstup "na pocit", reverzovani pozic, strach ze mi neco utece atd. atd.)
Kazdopadne i tak by ti plan nemel davat moc sanci preobchodovavat z duvodu diskrecniho vyberu obchodu. Bud ho beru na zaklade pravidel, nebo neco nehraje. Kdyz mas tech obchodu moc a navic jsou "spatne", no tak musis v planu neco zmenit. A dal uz to vsichni zname... :)

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 DaveF:

mne dost pomohl jeden obchod na den a risk max. 1% (dokonce se budu snažit navýšit účet co nejvíce, ideální bych to viděl s riskem 0,5% na jeden obchod, píše to Tomáš i Petr dost často, pro začátek co nejméně).
RRR je jak píše Petr, vhodné směrovat v počátku na cca 1:2.
Stačí rychlá kulkulace a ikdyž budu mít úspěšnost cca 40%, budu stále v plusu a o to jde.

S/R úrovně jsem nejdříve čmáral skoro všude, ale opět to píše Petr - zaměřte se na vyšší timeframe, takže zkuste třeba hodinový graf s historií aspoň 15 dní a tam už jsou celkem zřetelné základní úrovně, které pro začátek bohatě stačí. Je to o nakoukání, ale je dobré se zakreslováním S/R úrovní začít co nejdříve (aspoň můj názor) a sledovat co trhy dělají když se v zónách nacházejí, případně jestli se naplánované patterny projevují v těchto zónách.

A pro začátek obchodujte jen v demu, dokud nedosáhnete stabilního zisku.

Tohle dokáže usnadnit start ve světě tradingu o hodně. Hodně úspěchu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Honzin,

Ano ja akurat dnes pracujem na tzv. 0. Variante mojho systemu, kde tiez len 1 obchod denne, risk mam sice o dost vacsi - 2,1 % (jedna sa o hypoteticku maximalnu stratu, priemerna strata cca 1,5% - pre trh TF, ale kedze ste pravdepodobne citali moj predosly prispevok, tak vsetky tieto varianty prerabam aj na trh NQ, na ktorom chcem zacat - tam bude hypoteticky maximalny risk 1,6%, predpokladam priemerny tak 1,3% - kedze niekedy podla planu budem umiestnovat SL nad/pod H/L vstupneho swingu, cize moze byt aj mensi)

Co sa tyka RRR a WINrate, RRR v priemere 1,5 - som si vedomy toho, ze to nie je vela, ale pri co len o trochu vacsom RRR WINrate rapidne klesa - pri 1 : 1,5 je 50% (podotykam ze sa jedna len o jeden pattern systemu - v podstate ten najslabsi - ale najmnenej subjektivnejsi, preto som ho zvolil na zaciatok). Pri ostatnych ,,silnejsich patternoch,, zachycutavajucich vacsie pohyby - zaciatky trendu (nie vzdy, samozrejme), vyvazujem celkove RRR systemu na nejakych 1 : 2 (najvacsie RRR dava vystup 123Mplay, aj ked teda nepouzivam CCI, tak v podstate vystup na druhej reverznej sviecke - nieco taketo jednoduche dava pri jednom patterne priemerne RRR 1 : 2,8).

Este by som sa zastavil u toho RRR 1 : 1,5 a faktu, ako klesa WINrate pri zvysovani RRR. Prisiel som k zaveru, ze ak sa snazime RRR zvysovat len takto ,,slepo,, (fixny PT), tak naozaj je velmi tazke dostat napriklad RRR 1 : 2 pri WINrate dajme tomu 50% - myslim si, ze je to kvoli fixnemu targetu - predsa len, fixny target vychadza len zo statistiky. Fixny target ignoruje momentalnu volatilitu v trhu v momente vstupu. A to je prave ten problem si myslim. Jednoznacne sa da dosahovat aj 1 : 2 aj pri dajme tomu 55% - ale to uz sa musi target umiestnovat do logickych zon - HOD/LOD (toto som samozrejme testoval, ale neoslovilo ma to), SR urovne (pre mna maximalne subjektivne, este ma to neoslovilo) alebo napriklad pivoty (taktiez som testoval, ale nie velmi hlbkovo - len tak strucne - este sa k tomu vratim).

Tymto chcem povedat to, ze ano, zaciatocnik by urcite nemal obchodovat RRR 1 : 1, ale myslim si ze ani 1 : 2,5 apod. (to je uz naozaj extremne luxusne RRR). Co sa tyka tak okolo 1 : 2 - to je pre mna diskutabilne - podla mojho nazoru by zaciatocnik, ktory nema ziadne skusenosti a cit pre trhy ( je predsa rozdiel mat cit v otvorenom grafe expirovaneho kontraktneho mesiaca, ako mat cit pre trh v realnom case s realnymi peniazmi) by mal zo zaciatku pouzivat fixny target, a ako som napisal vyssie - s fixnymi targetmi je dost obtiazne dostat nejake rozumne RRR a zaroven taky WINrate, aby ho to naozaj ,,nezlozilo,,. Preto sa ja domnievam, ze zo zaciatku staci aj RRR 1 : 1,5. To je samozrejme len moj nazor a vazim si kazdy iny - 100 traderov, 100 roznych ciest v tradingu. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Honzin:

Jsem na tom podobne jako ty, drive jsem tlacil trhy kyzenym smerem ocima, pritom jsem nemel ani poradny plan a supporty nebo resistance mi byly ukradene. Dnes se soustredim prevazne na zakreslovani SR zon a neobchoduju pokud se k nim trh nepriblizi. Stale mi ale neni moc jasny koncept zakreslovani S/R zon podle volume, chtel jsem se zeptat jestli zakreslujes jen podle PA, nebo i volume. Vim ze Petr ma na to cely kurs a rad bych si ho i zaplatil, ale bohuzel ziju dlouhodobe v zahranici a nemuzu se zadnych kursu v CR zucastnit.

Predem dik.

P.S. Obchoduju tez NQ a sleduju ES a YM pro divergence.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 detroit:

S/R si zakresluji jen podle PA, nejvíce 30 min graf a koukám alespoň 10 dní zpátky.
S/R využívám krátce (za což se dneska skoro stydím, když vidím, jaký je to přínos :) ).
Hodně je zakreslování S/R u mne pocitově z kvanta a kvanta nakoukaných grafů (alespoň můj pocit), dříve jsem S/R tolik nevnímal (neviděl možná?) jako dnes.
A taky podobně jako ty, pokud se trh k zóně nedostane, neberu obchod, případně jen velmi jasná divergence v ostatních trzích.
Dostal jsem hodně dobrou radu oprostit se od syndromu tzv. 100% vykreslení patternů, ale spíše se orientovat na celkovou charakteristiku trhu, takže např. long jdu i kolikrát, že nemusí být na tick přesně vykreslený DB nebo 2B atd., spíše je nutné používat větší SL než jsem používal dříve, pokud možno SL co pokryje celé rozpětí zóny (někdy i více..).

No a právě na Petrův kurz ohledně PA jdu, dost mne to chytlo a zajímá, konečně v trzích plánuji a mám chladnější hlavu.

Hodně úspěchu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Novacik vidi S/R vsade, alebo sa snazi zakreslit ich blizko aktualnej cene, aby mali co obchodovat. 30 min tf je najpouzivanejsi ramec na S/R a novacik potom zakresluje kazde odmietnutie ceny ,alebo pocka na este jeden test/odmietnutie a potom ma graf plny ciar z Jap seanse.

30 min nie je ziadne dogma, 4h, fibo, h/l s pohybom su silne urovne, treba prepnut na vacsie ramce a nie kukat na 1 min.
Pre zaujimavost prikladam moje S/R 4 H za posledne obdobie: 1355.50, 1375.00 1360.50, 1267.25, 1417.00, 1320.25, 1388.50 vsetko ES

Detroit: dle volume, oblasti z vysokym volume pritahuju cenu a brzdia/ mozne odmietnutie
oblasti bez volume, mozne odmietnutie, ale ci sa tak stane? sam vyhladavam oblasti bez volume, ale chcem tam vidiet viac, nie len nizke volume, najblizsia uroven bez volume je na 1409.25, je tam aj WPP, tam som chcel dnes shortovat, ale bolo to na open/trade a to je moc riskantne, dalsia oblast bez volume je na 1395.75, mam tam aj fibo, pojdem tam asi long, alebo short, uvidime.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

už nějaký čas obchoduji spíše pozičně Forex, ale po přečtení tohoto a několika předchozích článků mě zaujala možnost [bold] obchodování ETF[/bold] . Velice rád bych zkusil obchodování nižších TF v odpoledních hodinách našeho času (kdy forex už bohužel není tolik volatilní). Jsem v tomto ohledu nováček a i po pročtení webu a ebooku "Výběr trhu" mám pořád trochu nejasno a proto bych rád poprosil o radu.

Chtěl bych začít s účtem řádově od [bold] 5 - 10 000 USD (při 1% risku by mi SLsy vycházely tedy 50 - 100 USD)[/bold] . Jediný broker, který mi v tomto ohledu dokáže nabídnout rozumné komise, je dle výsledků mého googlování Interactive Brokers, kde jsou komise již od 1 USD. Tam ovšem narážím na dříve zmiňované "pattern day trader" pravidlo (minimálně 25 000 USD na účtě, aby člověk mohl obchodovat akcie). Tohle pravidlo se týká pouze brokerů, kteří jsou členy FINRA (zřejmě všichni američtí plus pár neamerických), a lze najít tedy neamerického brokera, u kterého lze ETF obchodovat i s nižším účtem (Saxo Bank, Fidelity, Questtrade). U těchto pak ale narážím na poměrně vysoké komise, které se většinou pohybují okolo 10 USD, což je podle mého názoru při 50 USD SLsech likvidační.

Rád bych se proto zeptal, zda-li existuje nějaké rozumné řešení, jak s podobně malým účtem obchodovat i s přiměřenými komisemi. Jde mi hlavně o to obchodovat odpoledne na malých TF, přednostně akcie a indexy (např. SPY se mi opravdu líbí) s [bold] minimální tick value (z důvodu používání různě velkých SLsů při zachování přesně 1% risku)[/bold]

Děkuji za každou odpověď. Jiří :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja zakresluju podle 240min, 60, 30 a nekdy na 15 to pak jeste prohlizim jestli to dava smysl, a vetsinou se kupodivu trefim, ale nejsem si v tom proste jisty. Nemam na to zadna mechanicka pravidla a to se mi moc nelibi, pak je to hodne diskrecni a na to ze jsem zacatecnik, bych se diskrecnosti mel spis vyhybat. Rozhodne nezakresluju jen blizko aktualni ceny, mam vzdy cca 12 urovni, 6 na kazdou stranu, a vetsinou od sebe tak 30-40 ticku. Nejtezsi mi to prislo pred cca tydnem, cena byla tak vysoko jak uz dlouho ne, a kdyz jsem zakreslil zony na zaklade nekolik mesicu stare PA, moc uz to nesedelo. Navic mi doted neni jasne jak je to s back adjusted data, aby byly spravne pospojovane kontraktni mesice, mam NT7 a proste spoleham na to, ze to ukazuje spravne :-) Nevi nekdo jak to je, jestli je od Zen-Fire ten graf spravne kontinualne poskladanej, aby se daly SR zony kreslit podle dat z predchoziho kontrakt. mesice?
Dale mi neni jasne jak clovek urci velikost zony. Mam ji danou zatim konstantne nekolik ticku stejne u vsech zon, ale opet jsem si vsiml ze petr zakresluje zony ruzne "tluste".
S tou volume analyzou to je prave pro me zahada, nekdo rika tam kde je volume nizka, nekdo tam kde je nejvyssi, a pak se clovek podiva jak to ma petr zakreslene na blogu a je to pokazde jinak. Kez by se dala treba koupit nahravka toho kursu, byl bych ochotny za ni dat stejnou sumu jako stoji kurs samotny, kdyz se ho nemuzu ucastnit. Nebo kdyby treba Petr sepsal knihu, urcite by se prodavala dobre :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SPDRs sledující index S&P 500 (zkratka SPY)
DIAMONDS Trust sledující Dow Jones Industrial Average (zkratka DIA)
PowerShares QQQ sledující index Nasdaq 100 (zkratka QQQQ)
MidCap SPDRs sledující S&P MidCap 400 (zkratka MDY)
iShares Russell 2000 Index Fund sledující index Russell 2000 (zkratka IWM)
www.financnik.cz/komodity/financnik/trhy-podrobneji-etfs.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...