Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Programování v EasyLanguage


goody

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...

Ahoj,
možná bojuju až s příliš triviální záležitostí, ale i tak se zeptám. Řeším backtest strategie, která vstupuje market při překročení nějaké hodnoty, nikoliv na close nebo open dalšího baru. Ve zkrácené formě je kód k nahlédnutí níže. Ať použiji close/high/low vždy mi z backtestu vypadne vstup na close. Backtestování mám nastavené na ticková data. Mohu požádat o radu? Díky!

if high of neco > highlevel then begin
sellshort 1 contracts this bar;

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bohužel z nějakého prapodivného důvodu nemám právo editovat příspěvek, tak ještě malé upřesnění:
Pokud zapnu přes formát strategie na záložce "Calculation" Enable intrabar order generation and calculation, dostanu následně hlášku, že není možné/podporované generovat intrabar objednávky z multidat (data2).
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V podstatě máte podle mne dvě možnosti, jak se s tím vypořádat. Buďto chcete jít marketem ihned po překonání dané hranice bez ohledu na to, jestli je konec baru nebo ne - pak píšete intrabar order generation strategii (jukněte do helpu na intrabar persist proměnné a intrabar order generation). To už bývá oříšek, rozhodně potřebujete ticková data na testování a není to úplně triviální záležitost.

Nebo chcete jít na trh marketem na konci baru, v jehož rámci byla podmínka splněna, pak stačí změnit příkaz takto:

if high of neco > highlevel then sellshort 1 contracts next bar market;

Nezapomeňte vždy započítat do výsledků slippage podle symbolu, který obchodujete.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzo děkuji za odpověď. Strategie počítá čistě s market příkazem, na tom je postavená. Stopka ani limit by nedával v tomto případě smysl. Podle toho, co jsem pročítal na internetu jde o "mixování dat", která TS neumožňuje a tedy používáš-li data2 atd. TS vypne Intrabar objednávky. U MCH by údajně problém být neměl, ale nemám, nemohu ověřit.
Pokud by se nepoužívala data2, měla by fungovat logika níže. Teoretické je užití globálních proměných, ale ty musím nejdříve probádat.

[IntrabarOrderGeneration = Value]

With intrabar order generation "next bar" will be the next tick.

IOG = off;
next bar = next bar;
this bar = this bar;

IOG = on;
next bar = next tick;
this bar = this bar;

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, chtěl jsem se zeptat někoho zkušenějšího, zkouším testovací AOS a tradestation mi pořád vyhazuje hlášku, co jsem dal dolů do obrázku. Už opravdu nevím čím to může být. Ve strategii mám v inputs stop i target a vstupní příkaz mám: Buy next bar at Close Limit; ( vstup limitem je nutný ) Je to tím vstupním příkazem? Nebo v nastavení AOS v tom properties for all? ( tam jsem nastavil ze jen jeden kontrakt ), v tom properties for all jestli nějak nastavit to držení pozic přímo na tradestation? Nebo asi přidat nějaký řádek ve smyslu že když čeká limitní order, tak neřešit další ( to nevím jak ) Je to testovací AOS, který vstupuje tak 100x za den, tak jestli to není tím. Zkusil jsem ze strategie vyhodit stop a target a použít ten přímo z tradestation ale hláška je pořád stejná. Potřeboval bych to vyřešit pro další práci. Netušíte někdo prosím? mockrát díky i za nasměrování Dan

30069

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tohle bude asi problém v tom, že vstupní podmínka (to, že se umístí stop příkaz na trh), platí pouze jeden bar. Tj. v případě, že trh mezitím vyplnil část toho příkazu, tak automat má problém. Chce další bar příkaz zrušit, aby tam nebyl, ale neví, co má udělat s tím, že část příkazu už je filled. Zkrátka má rozpor s tím, že chce udělat cancel 4 kontrakty, ale ke zrušení mu tam koukají třeba jenom 2 kusy a 2 jsou už filled. EDIT - koukám, že jsem v rychlosti přehlédl, že v tomhle případě šlo o 1 kus. Rozpor bude asi v tom, že máte reálný fill, ale v grafu fill strategie nemá že? Jaký používáte graf? Zkuste následující nastavení v obrázku.

30132

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, mnohokrát díky za odpověď, jdu ihned vyzkoušet. Jedná se o strategii jen na long stranu v grafu Point & Figure. ( s těží chápu, jak tenhle graf funguje, jen jsem se jednou umáčkl a náhodou to začalo sypat úplně geniální čísla ) jde o to , že když nastane správná konstelace, tak se mi v grafu ukáže bod, kde to má nakoupit za limit, když následně cena ťukne, všechno šlape, já jsem v pozici, tak profit target to někdy ukáže, někdy ne, někdy ho ukáže správně, někdo ho to nastaví jen na 15 dolaru, i když mám nastaveno 20 a stoploss v grafu nevidím nikdy, i když se někdy vyplní a někdy ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Zdravím,

chtěl bych se zeptat někoho zkušenějšího, jak napsat nějakou podmínku, že chci, aby aos dělal jen jeden obchod denně. ( konstelace pro vstup je za session 5x, ale já chci, aby vstoupil jen tu první a zbytek dne nechal být ) Našel jsem v helpu "TotalTrades", ale nevím, jestli je to to správné, natož jak to použít. ( přímo v nastavení tradestation pro aos jsem nic nenašel )

mnohokrát díky za pomoc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...