Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jsou spready tak bezpečné, jak se říká?


xzajic

Doporučené příspěvky

Chlapi, HELP.

Otevřel jsem před měsícem první live IC a k tomu ještě v průběhu měsíce dva spready. Včera jsem s brokerem (MB Trading) řešil to, že mi v jejich platformě nějak pomíchaly vypsaný a nakoupený striky a nemohl jsem včera uzavřít strike - 145c / + 147c na SPY, když byl v tý době SPY kolem 144,20. Řikal jsem si OK, nechám to expirovat. Ať se děje, co se děje.

Dneska otevřu účet a nestačim se divit. Mám tam - no podívejte se do přílohy. Vypsal jsem pouze 4 kreditní spready. Nic víc. Může mi to někdo vysvětlit, co se stalo? Doufám, že nemyslí vážně těch - 14k na SPY!!

Když jsem se před otevřením účtu ptal brokera, co kdyby došlo k exekuci u spreadu na SPY, tak mi psal, že nedojde k přiřazení akcií na SPY, pouze se finančně vykreje ztráta z vypsaného strike.

Může mi někdo zkušenější říct, k čemu došlo?

Díky,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 41
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Přeji dobrý den,

exli Vám jednu vypsanou call-ku, protože měla malou časovku a byla dividenda (přes 1 USD). Takže na účtu máte 100 ks SPY v shortu (a ještě Vám strhnou dividendu).
Stock SPY odkupte + odprodejde call 141, s dividendou nic nenaděláte ...

Nebo - pokud předpokládáte, že SPY neklesne pod 141 - to nechte plavat, Vaše call 141 vyexpiruje v penězích, na účtu Vám přistane 100 ks SPY za 141 a tak bude short zlikvidován "automaticky".

Tak to asi myslel broker (pokud tedy přímo nekecal ... někdy bývá na hotline opravdu výkvět) ... jen trochu pozapoměl, že SPY může jít pod 141 a pak by k eliminaci nedošlo.

Osobně bych doporučoval zlikvidovat vše (teď tam asi budou i nějaké ITM put ... ?), na aktuální cenu bych se nespoléhal. A příště sledovat termíny dividendy.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tady je historie dividendy na SPY : www.nasdaq.com/symbol/spy/dividend-history

Dá se tak předpokládat, kdy bude další a Google pomůže s upřesněním. Vždy jsem si to napsal jako poznámku do grafu, od té doby, co neobchoduji stranu call, tak to nesleduji.

Pro opčního obchodníka z toho vyplývá nárůst rizika, že budou jeho opce uplatněny - v případě, že je opce ATM/ITM a její časová hodnota je minimální (tj. těsně před expirací).
Pak to znamená většinou náklad navíc ... placení dividendy.

kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky. Mrknu se na to.

A ještě dvě věci. Přišel mi od nich email s předmětem: "Reg T Call- Exceeded Overnight buying power". Je mi jasný, že to je tím, že mě exnuli a jsem ve "ztrátě" přes 14k a tak velký účet nemám. Předpokládám, že po uplatnění nakoupené call na 141 z toho pro mě nebudou vyplývat žádné povinnosti. Je to tak? Navíc jsem si včera zablokoval přístup do účtu (jsem si nevzpoměl na správnou variantu hesla :) ) a vzhledem k tomu, že je víkend a svátky, tak se pár dní na účet vůbec nedostanu.

A za druhý - k těm spreadům. Žil jsem v tom, že když otevřu kreditní spread např. těch - 140c / + 141c, tak že nemůže dojít k exekuci vypsané opce, protože je součástí spreadu. Očividně jsem se mýlil, že?

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

nejste "ve ztrátě ... USD" ... - máte na účtu v shortu 100 ks SPY a k tomu musí být změněn stav Vašeho cash účtu - tj. tam Vám naběhlo 14.5k USD. Problém je s celkovým stavem - pro stock v shortu některý broker bere dost velký margin.

V pondělí se v USA obchoduje ve zkráceném režimu, takže stav uvidíte/vyřešíte problém s přihlášením (?).

U TOS jsem podobný problém (exnutí vypsané call) řešil několikrát (od 1 opce do několika desítek) - ale vždy jsem zlikvidoval stock během několika desítek minut po otevření, takže nevím, jak by dopadlo, pokud bych nereagoval (od TOS přijde během dopoledne upozornění na exnutí). Zřejmě by broker pozici stock sám uzavřel (asi to bude ve smlouvě ?).

Spread je jen konstrukce obchodníka. Pokud nechcete být uplatněn v žádném případě, musíte obchodovat jen opce, které uplatnění během života opce neumožňují (třeba SPX/RUT/...).

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak to teda dopadlo:

cca před hodinou jsem přes skype zavolal brokerovi a odblokoval si účet. Zjistil jsem, že mám v shortu 100 kusů SPY a žádnou jinou pozici. Tak jsem to ihned uzavřel (nyní bez jakékoliv pozice) a podíval se na stav účtu...... a zmatek. Pod "Approx. Buying Power" mám cca o 800USD méně, mám tam mini profit 11USD a pod "TOTALS" a "Account Value" mám cca o 50USD víc, což se mi zdá jako blbost. Koukám na to a zkoušim "refreshovat", ale beze změny. Pokud tam mají např. denní zpoždění, tak napíšu zejtra, kolik mě to stálo.

K tomu mi ještě dneska poslali "ticket", kde mi píšou: "This is to inform you that your software data is about to expire due to cash balance has fallen below the required amount to cover monthly data fees. Please bring up free cash by selling or submitting funds by the end of the month." - vzhledem k tomu, že jsem uzavřel pozici, tak to již není aktuální, že?

Navíc když si zkusim stáhnout jejich výpisy, tak se v tom nějak ztrácím, nevyznám a zatím nejsem schopen zjistit "net result" z jednotlivých spreadů, které jsem vypsal. Používáte někdo MB Trading? Vyznáte se v těch výpisech? Jak zjistím, kolik jsem inkasoval/ztratil z kreditních spreadů?

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Chlapi, měl bych dvě otázky:

a) ta jednodušší a pro vás možná i hloupá, ale kde se dají sehnat settlement values pro SPY, SPX, XSP? Na stránkách CBOE je ne a ne najít a google nepomohl.

b) mám již poměrně jasno, co chci obchodovat live a položil jsem si otázku: "Co by se mi nejhoršího mohlo stát?" Vzhledem k tý situaci u mého prvního live opčního obchodu, který jsem tu s vámi řešil, je odpověď jasná "Exercise mé vypsané opce". Proto bych rád našel nějaký vhodný trh s evropským typem opcí, kde nehrozí přiřazení akcií, ale pouze vypořádání cash při expiraci, i když je mnou vypsaná opce hluboko ITM. Někde jsem tu četl, že SPX a XSP nejsou dobré pro vypisování kvůli výši inkasovaného prémia. Proto se chci zeptat, co je na tom pravdy a jaký trh byste mi doporučili? BT mám udělanej na SPY, tak bych rád na S&P, aby ten BT nebyl úplně mimo.

Díííííky,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Při rozumné strategii je předčasné přiřazení vždy plus a při expiraci zhruba na nula od nuly pošla, protože občas se to do pondělí pohne proti a občas pro tebe.
Nejhorší je přece u vypisování spreadů plná ztráta, případně u naked vypisování PUTech krach podkladu.
Pokud vypisuješ a dojde k přiřazení při expiraci, tak podle mě máš extrémně agresivní plán, kdy necháš cenu dojít až ke strike opci. Nic proti, prostě si popiš pravidla jak obchoduješ a obchoduj tam, kde to máš vyzkoušené a popiš si i chování při expiraci. V podstatě jsem v roce 2012 prošel asi podobnou cestu jako ty, kdy jsem se pomocí chyb dostal k OP, který už začíná mít hlavu a patu a generuje ztráty, které sice pořád mrzí, ale vědomí, že jsem je čekal a že jsou v normě mě pomáhá jet pořád po vytyčené linii a ještě se u toho bavit. Jinak než chybami a učením se z nich bych se k tomu nedostal. Prostě řiď riziko, neriskuj na jeden obchod víc než 3% a ber to krok po kroku. SPY bych se nebál, lepší opční volume a menší bid/ask spread asi na trhu nenajdeš.

Koncem týdne jsem třeba zavíral na PT spread -68 +70 s expirací JAN18 na QQQ a ani za den a půl jsem neprodal tu CALLku na 70 ani za MKT...to by se na SPY nestalo. Potom jsem si ale uvědomil, že má stejně hodnou 0.01, takže by to bylo tak na komise, takže jsem koupil tu vypsanou a ochrannou nechám "vyhnít". Proč to říkám, situaci jsem si přidal do OP a příště už to budu rovnou řešit jen koupí vypsané nohy a mám zase o krůček robustnější OP.

Hodně štěstí :)
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...