Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trading bitcoinů (BTC)


mo2t

Doporučené příspěvky

vse tady: litecoin.org/
druha nejvetsi kryptomena

ma proti bitcoinu 2 vyhody:
1) algoritmus je navrzen tak, aby bylo o dost slozitejsi a drazsi pro tezbu LTC navrhovat jednorazove ultra-rychle cipy (ASIC) - takze i s grafickou kartou je porad mozne LTC tezit (u bitcoinu se to uz davno nevyplati)
2) rychlejsi potvrzovani transakci by design

aktualni kurz vuci USD:
btc-e.com/exchange/ltc_usd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 110
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všetkých záujemcov o bitcoin. Nevedel by mi niekto z vás zodpovedať moju dilemu, či sa dajú bitcoiny cez Mt.Gox obchodovať aj nakrátko, teda short, a akým spôsobom? Ospravedlňujem sa za banálnu otázku, ale v bitcoinoch sa ešte príliž neorientujem. Ďakujem vopred za akúkoľvek odpoveď, ktorá ma pohne z mŕtveho bodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Akademik: dají stejně jako jaký koli jiný produkt. Od kohokoli si půjč bitcoiny, převeď si je k Mt.Goxu, prodej. Až usoudíš že je správná doba, kup, vrátíš. Rozdíl je Tvůj zisk/ztráta.

Cvičný nákup na 580, abych věděl že platforma funguje. Funguje.

Rekapitulace 2013:
z cca 10 šel bitcoin na cca 25 násobek, z něj na 20 % (10 - 250 - 50).
Z 50 na skoro 1250 = cca 25 násobek, z něj ale jen již na korekci o poznání menší, cca 2x, jen o necelých 40 % (50 - 1242 - 455), což ukazuje zmenšenou volatilitu... předzvěst další exponenciály? Pokud by se schéma opakovalo, tak je další meta 25 x 455 = 11375 :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
jak jde vidět, popularita Bitcoinu neustále roste a tak vznikla i první [bold]česká burza[/bold] digitálních měn [ital] [bold] bitstock.cz[/bold] [/ital]
Tato burza je celkem čerstvá, proto i likvidita není kdoví jakká, ovšem velmi krásně se tam dá reagovat na nabídky, které často bývají velmi podhodnocené oproti normálním kurzům, navíc vše jde přes české koruny. Doporučuji všem traderům shlédnout, určitě stojí za to nějaké obchody tam zkusit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mo2t Napsal:
-------------------------------------------------------
> Akademik: dají stejně jako jaký koli jiný produkt.
> Od kohokoli si půjč bitcoiny, převeď si je k
> Mt.Goxu, prodej. Až usoudíš že je správná doba,
> kup, vrátíš. Rozdíl je Tvůj zisk/ztráta.
>

Tuhle odpoved myslis jako fakt vazne? :)) Pri shortu hrozi teoreticky neomezena ztrata (pokud nejsou jasne nastavena pravidla pro margin call), kterou inkasuje dluznik, pripadne veritel, pokud je hloupej. Uz vidim toho blazna, co mu ty bitcoiny pujci. Pripadne az se budou chtit soudit o to, kdo ma inkasovat ty pripadne desetitisice dolaru ztraty...

Jedina moznost by bylo implementovat standardni shorting primo na mt. gox, vcetne marginoveho uctu a pravidel pro margin call, nic takoveho zatim ale mt. gox nepodporuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sals3r0 Napsal:
-------------------------------------------------------
>
> ..... Pri shortu hrozi teoreticky neomezena ztrata ...
>
>

Tohle není tak úplně pravda. Ztráta při shortu je zcela přesně omezená - můžeš ztratit maximálně tolik, kolik byla cena bitcoinů v okamžiku vstupu do shortu ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hugos Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tohle není tak úplně pravda. Ztráta při shortu je
> zcela přesně omezená - můžeš ztratit maximálně
> tolik, kolik byla cena bitcoinů v okamžiku vstupu
> do shortu
>

To sis popletl s Long pozicí, u shortu nejde určit jak velká bude a může být teoreticky neomezená.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny.
Moje zkušenost je asi taková. Do bitcoin vstoupil jako absolutní laik a "neználek" v době, kdy cena běhala okolo 70USD (po Kypru). V nadšení jsem obchodoval a ztrácel desetinky btc. Pak jsem začal studovat trading, grafy, softík a číst mraky informačních a analytických webů. Pak to nějak začalo fungovat. Moc mi pomohl SierraChart a pro "chytrosti" jsem občas zašel na web btctrading.wordpress.com/. Taky jsem vyzkoušel těžbu, jiné coin (ltc,ppc,ftc). A musím říct, že jsem na tom všem zatím docela dost vydělal.Řádově stovky procent.
Vyjádřit se ale k tomu, zda to je seriozní platforma, nebo jen hra, dnes už neumím. Protichůdných informací je opravdu moc a tak já to beru jako okamžitou příležitost a moc neřeším co bude za půl roku. A že to může fofrem skončit je asi pravda. Proto jsem se soustředil na short trading a na tuhle "zábavu" vložil jen omezený vklad (peníze o které potencionalně můžu přijít). Co je ale věčné ? I ty obrazy od Picassa musí někdo uznávat aby se daly prodat. Pokud všichni nabydeme dojmu, že to jsou mazanice, tak se majitelé půjdou s obrázky klouzat.
PS: moc se mi tu líbí to * Kdo chce, hledá způsoby, kdo ne, hledá důvody. *.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

sals3r0: dotaz zněl zda se dají BTC na MtGox shortovat. Moje odpověď byla že ano a jak.

Na moneymanagement shortování se tazatal neptal, ale určitě je fajn žes ho na to upozornil. Obávám se že věřitel nebude sledovat jeho pozce a margin call nebude následovat. Předcházet by mělo zajištění půjčky vůči tomu, kdo si bitcoiny půjčí. Ad MtGox - souhlas. Ačkoli... třeba už nějaká burza co půjčuje bitcoiny se zajištěním formou marginu možná bude?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mo2t Napsal:
-------------------------------------------------------
> sals3r0: dotaz zněl zda se dají BTC na MtGox
> shortovat. Moje odpověď byla že ano a jak.

Nevim no, mne by takova odpoved ("pujc si od nekoho bitcoiny, pak je kup levneji a vrat mu je") teda neuspokojila, uz jen proto, ze v ni v podstate MtGox vubec nefiguruje :) Proste je to sice mozne, ale nesmyslne a nepouzitelne "reseni"...

>
> Na moneymanagement shortování se tazatal neptal,
> ale určitě je fajn žes ho na to upozornil. Obávám
> se že věřitel nebude sledovat jeho pozce a margin
> call nebude následovat. Předcházet by mělo
> zajištění půjčky vůči tomu, kdo si bitcoiny půjčí.
> Ad MtGox - souhlas. Ačkoli... třeba už nějaká
> burza co půjčuje bitcoiny se zajištěním formou
> marginu možná bude?

Zda se, ze uz to umi Kraken (www.kraken.com), ale jeste jsem neoveril / nezkusil...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar

1)
Chtěl jsem se zeptat kde je prosím možnost obchodovat přímo na grafu?jako u forexu?Kdo to poskytuje nejlépe zdarma?
Je to BITSTAMP nebo BTCe?
Jde mě o možnost zadávat příkaz nákupu za market či přehledně zadat limit a zase opačným limitem uzavřít?
Jde to vůbec do grafů?nebo musím zadávat ručně?
BTCe a BITSTAMP jsou oba na burze říkám to správně?
2)
Ted pozor chci vsadit třeba dolar na bod (pip)jak to udělám?(jako na euru na forexu)
Amount to buy:...tady je množství,ale já chci vsadit na pohyb bodů ..tedy třeba 1 dolar na jeden bod long a když stoupne o 100 bodů mám 100 USD.
Kde to je možné?U koho?

Děkuji vám kolegové za odpověd :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...