Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Jaká je optimální frekvence obchodů v intradenním obchodování?


Doporučené příspěvky

Domnivam se, ze dobrovolne limitovani se cimkoli, je nesmysl. (To plati nejen v tradingu.) Kazdy den je jiny, kazdy index je jiny, ne kazdy trader pouziva stejny timeframe a ne kazdy indikator dava stejne signaly. Tedy jakekoli obecne platne pravidlo, jako 'koncim kdyz vyhraju stovku', nebo 'neudelam vic nez jeden trade denne' je skutecne hloupe pravidlo. Myslim si, ze prave tato urcena 'pravidla', jsou duvodem neuspechu predevsim zacatecniku, protoze je to nenuti logicky myslet a prizpusobovat se rytmu trhu. Proto ztraci. Kazdy z nas uz asi mnohokrat litoval, ze se okrad dosazenim planovaneho PT, ze hral kdyz nemel, (aby splnil plan), atd. Kazdy z nas by si mel predevsim uvedomit kolik ma penez a na co staci psychicky. A tomu prizpusobit styl obchodovani.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 32
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Ahoj,
já nemám stanovený počet obchodů. Beru pouze takové příležitosti, u kterých jsem si jistý, že jsou podle mého plánu a u kterých cítím, že trh je v souznění se mnou. Někdy se stane, že za den neudělám ani jeden obchod a i to je v pořádku. Říkat nějaké číslo jako odpověď na otázku, kolik je ideální počet obchodů, je naprostý nesmysl.
Ideální počet obchodů je takový, se kterým se cítím dobře. U někoho to je třeba jeden obchod denně na 1 minutovém grafu a u někoho to je 1000 obchodů denně na 50 trzích.
Toť můj názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pribinacek
Nemáte pravdu. Pokud se učíte obchodovat, což je zde problém velké většiny tohoto fora pak dělat tisíc obchodů je cesta jak rychle vymazat účet. Naopak při malé frekvenci získáváte cenné zkušenosti v live a účet vydrží dlouho. Potřebujete si zachovat účet abyste měli s čím obchodovat jakmile vše potřebné zvládnete. Nabrat dostatek zkušeností s trhy trvá několik let. Po celou tuto dobu se musíte snažit si zachovat účet. To lze nízkou frekvencí obchodů. Pokud chcete trénovat bez ohrožení kapitálu, pak máte demo. Je to vlastně i odpověď pro Laman.
Pokud tomu nevěříte, tak si udělejte test. Je to jednoduché .Obchodujte celý měsíc. Denně dělejte 5 obchodů. Pak porovnejte výsledky. Máte větší profit při pěti obchodech denně nebo při jednom obchodu denně? Nezapomente odečíst poplatky. Co bude pro vás výhodnější tak toho se držte i nadále. Můžete nás zde informovat o konkrétních výsledcích. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Proč by nemohl mít Pribináček pravdu? Vyjádřil jenom svůj názor a osobně s ním nemám žádný zásadní problém :) Myslím, že tím chtěl pouze říct, že je možná blbost trvat na nějaké konkrétní frekvenci obchodů jenom proto, že by jakési číslo "x obchodů denně" bylo ideální. Místo toho by se trader měl soustředit na systém a jeho signály a ty následovat.
Tady asi zkrátka platí pořekadlo "někdo rád vdolky, jiný zase holky". Pak nemá smysl říkat, že ten, kdo rád vdolky, nemá pravdu ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K
Začátečníci nemají žádný odladěný systém. Najít takový trvá dost dlouho. Z tohoto důvodu musí omezit frekvenci live obchodů. Potřebují zůstat při penězích do doby než funkční systém vytvoří.
Je pro mě únavné ti odpovídat a vše vysvětlovat jak v mateřské školce. Klidně dělej i tisíc obchodů denně. Své problémy s obchody, které máš, si musíš bohužel řešit sám. Toto forum není určené pro lidi tvého formátu, ale hlavně pro začínající tradery. Většina lidí zde rozumí co tím myslím a umí mé informace využít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K. to myslí určite dobre, ale ja som taktiež narovnako s MNovakom.

Nič mi kedysi nepomohlo viac, ako možnosť porozmýšľať nad sebou a svojimi chybami, ktoré som počas daného dňa urobil. Tým, že mi broker zablokoval účet po jednom obchode, nemal som ani inú možnosť, nech aj som už mal silnú potrebu to všetko "napraviť" ešte v ten deň. Do druhého dňa som "vychladol", znovu som si prešiel všetky pravidlá a dlhodobý plán a snažil sa zase posunúť svoje schopnosti a limity o kúsok ďalej.

Nasledovať obchodný plán je OK, ale po 5 stratách v rade v jeden deň (čo sa určite mnohým stalo), ide u nováčika aj ten najlepší plán bokom a nasleduje ďalších 10 obchodov, ktoré nemajú ani hlavu, ani pätu. S veľkou dierou v účte a sebavedomí sa potom ťažko hľadajú sily pokračovať...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A safra, už zase flame, asi jsem fakt příčinou, tak se omlouvám. Snad schladí naše hlavy alespoň trochu vysvětlení mých pohnutek, proč jsem bránil názor Pribinacka:

1. Předpokládám, že i začátečník, který už jde LIVE, má za sebou nějaké zkušenosti z testování, přípravy, sledování trhu, ideálně i nějakou dobu obchodování na SIMu atd. Čili vstupuje do živého trhu v době, když už zná svůj systém, VÍ JAKÁ JE JEHO OSOBNÍ OPTIMÁLNÍ FREKVENCE OBCHODŮ, která mu zkrátka vyhovuje, ví, že má vstupovat v momentě, kdy mu jeho systém dává signál, který splňuje veškeré požadavky. Mezi těmi požadavky může být i počet obchodů, které za daný den může uskutečnit - tedy i to může být součástí systému - např. 3 ztráty za sebou a finito apod. Pak je to v pořádku. Pribinacek zminil, že součástí jeho systému je nelimitovat počet obchodů a soustředí se na SIGNÁLY SYSTÉMU. Podle mě je tento přístup naprosto pochopitelný a správný, protože je součástí jeho stylu a systému, který má ověřený a pokud by se Pribinacek zachoval jinak, pak by svůj systém pravidel porušil a celý jeho backtest a práce s tím spojená by se ocitla na tenkém ledě. Pokud mu systém nadělí za den jednou 5 obchodů a jindy žádný, je to pro něj v pořádku, stejně tak jako když mu ve výjimečných případech nadělí 10 obchodů a z toho bude 6 ztrátových. Pořád je to součást jeho systému a měl by na to být psychicky připraven díky testování, které mu takové varianty ukazuje.

2. Do toho vstoupí MNovak s tvrzením, že Pribinacek nemá pravdu a já se ptám, v čem že to nemá pravdu? Chápu, že chtěl naznačit něco v tom smyslu, že je pro začátečníka těžké v reálu obchodovat systém, který dělá mnoho obchodů denně zkrátka proto, že začátky obchodování jsou psychicky náročné a málokdo je schopen hned ze začátku dodržovat to, co systém diktuje. To je rozumný argument a souhlasím s ním, nicméně si nemyslím, že to neguje názor, resp. obchodní taktiku pribinacka. Jsou to prostě dva přístupy, které oba mají svůj smysl a začátečník by si před obchodováním měl udělat jasno v tom, co a jak vlastně chce obchodovat. Pokud bude obchodovat často, měl by se na to dostatečně připravit a ne, že pak začne v live trhu zmatkovat. Pokud začne a není schopen dodržet svůj systém, měl by podle mého názoru PŘESTAT ÚPLNĚ A SROVNAT SI MYŠLENKY, NIKOLIV SNÍŽIT FREKVENCI OBCHODŮ.
Neměl by tedy ad hoc měnit pravidla za pochodu tak, že po nějaké sérii si řekne "budu radši dělat maximálně 2 obchody denně", aniž by si prověřil, co to vlastně s jeho systémem udělá. Pokud nastane situace, kdy trader po ztrátě se jí snaží dohnat tím, že začne dělat x obchodů nazdařbůh, pak už se asi bavíme o něčem jiném než o optimální frekvenci obchodů, ale o chybách v obchodování :)

3. Prosím diskutující, abychom se vyhýbali invektivám typu "Je pro mě únavné ti odpovídat a vše vysvětlovat jak v mateřské školce". Jestli chceme zůstat na úrovni výměny názorů, tak to sem podle mne nepatří, stejně jako "reagujes tady vsude na vsechno podobne jako stranger". Věřte mi, opravdu se snažím reagovat pouze věcně a pokud se některé moje příspěvky zdají být "ostřejší", pak jsou to obvykle reakce na příspěvky podobného charakteru. Pokud se dopustím nějaké invektivy, tak mě na ní prosím upozorněte a já si dám příště větší pozor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K.

Súhlas, píšeš naprosto jasne a trading nie je čiernobiely. Ziskových prístupov je mnoho...Ale treba chápať aj to, že každý ziskový trader je svojím sposobom "profesionálne" deformovaný vzhľadom na to, ako obchoduje. To potom ovplyvňuje aj diskusiu a vznikajú menšie flame.Ale, nejaké invektívy som z tvojej strany nezaznamenal, skor si nebol správne pochopený od ostatných. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak Napsal:
-------------------------------------------------------
> Pribinacek
> Nemáte pravdu. .....

Přemýšlel jsem, jestli mám na ten flame nade mnou reagovat a řekl jsem si, že ano:
"Denně dělejte 5
> obchodů. Pak porovnejte výsledky. Máte větší
> profit při pěti obchodech denně nebo při jednom
> obchodu denně? Nezapomente odečíst poplatky. Co
> bude pro vás výhodnější tak toho se držte i
> nadále."
To je pěkná demagogie. A je to přesně to, o čem jsem mluvil. Přece nemohu určit předem, kolik budu mít ten den signálů v mém systému.
Mohu ovlivnit to, že si zvolím takový systém, který v průměru generuje určitý počet signálů.
Systém si musím zvolit podle toho, jak mi vyhovuje.
Jak mi vyhovuje zjistím tak, že ho zkusím obchodovat (na demo účtu samozřejmě).
Pokud mi vyhovuje a pokud na demu vydělávám, pak ho zkusím live.
Když ho jedu live, tak ho obchoduji přesně podle plánu včetně počtu obchodů.
Pokud nejsem schopen dodržet plán, pak nemám na live co dělat.
Pokud si musím uměle omezovat počet obchodů, který mi generuje můj plán, abych zůstal ve hře, pak nemám dostatečný kapitál a měl bych ho navýšit.

Nevzetí obchodu podle plánu je pro mě stejné nedodržení, jako vzetí obchodu mimo plán.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže jak to vypadá celé toto forum je k ničemu, protože podle vašich vyjádření mají všichni pravdu. Já to beru. Máte pravdu. Jsou to pohledy tisíce lidí. Článek, kteří napsali zde finančníci postihuje jen část lidí tohoto fora.
Mám taky obchodní plán , kdy jsem schopen během minuty udělat i tři obchody. Netvrdím, že každou minutu. I takovým způsobem jde zhodnotit účet. A poměrně rychle. Je ale zbytečné zde prezentovat podobné věci. Není to nic pro začátečníky. Tyto a jiné specialitky se probírají běžně mezi profitradery. Navíc toto forum je moderované finančníky a oni zde prezentují své zkušenosti a svůj postoj k obchodování. Já jim naprosto rozumím. Každý rok jsou v jiném vývojovém stadiu a podle toho tvoří články.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nemyslím si, že je toto fórum k ničemu. Naopak. Díky němu jsem tam, kde jsem. A nedošel bych tak daleko... :)

A je jasné, že finančníci zde píší doporučení, která se vztahují hlavně k finwinu a protože já taky obchoduji finwin, tak jsem chtěl ukázat můj pohled na věc. Nováčci někdy berou vše moc dogmaticky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K.

píšete to velice přesně (tu)

V jednom v nedávných článků zde na fóru s názvem "Daytrading a zdravý rozum" se v jednom odstavci píše trošku jinými slovy to, co tu popisujete ….

[ital] Dobré a robustní obchodní systémy nemají takovou distribuci ziskovosti, která by se vám hodila a která by vám vyhovovala. Dobré a robustní obchodní systémy [bold] mají distribuci takovou, jakou jim zrovna umožní trh - a neexistuje způsob, jak s trhem manipulovat tak, aby se trh přizpůsobil přáním a potřebám tradera. Prosím přečtěte si tento odstavec ještě jednou.[/ital] [/bold]


Proto, pokud chci dělat jeden vstup denně, tak musím mít takový systém, který mi naděluje jeden vstup denně. Nemohu mít systém, který mi dává např. 5 až 10 vstupů deně a vzít jenom jeden- pak by musela přijít otázka který?. První? , třetí? pátý?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...