Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodování v období nízké likvidy a volatility


Doporučené příspěvky

Já jsem index VIX pochopil asi trošku po svém :-)

a to tak, že neměří volatilitu jako takovou, protože tu měří indikátor ATR , ale měří to, jak moc se většina investorů bojí, že ceny na trzích spadnou dolů. Proto se mu také říká index strachu. Pokud mi například indexy porostou! s mnohem větším ATR tedy volatilitou, tak index VIX může i klesat. Tudíž volatilita se může zvětšovat a VIX se může snižovat. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LAman Napsal:
-------------------------------------------------------
> Myslim, ze staci pouzivat nizsi timeframe,
> radeji nez studovat VIX. (Pro mnoho traderu to je
> velka neznama).

Souhlasim s tim ze krome ruznych indikatoru volatility lze stejnou informaci vycist i ze samotnych svickovych grafu, a neni to ani nijak slozite, ba naopak. Nicmene bych doporucil sledovat timeframe VYSSI, napriklad 60min, daily, apod. Na nizsich timeframe je prilis sumu pro posuzovani volatility ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, poradili byste mi? Podle situace na VIX si říkám, že cena by už níže o moc jít nemusela a tak jsem hledal způsob jak bych zaspekuloval na long. Chtěl bych přes ETF, tak jsem si našel že ETF na VIX je VXX, nebo inverzní XIV. Jenže když porovnám graf VIX, který je zmíněn v článku s VXX tak vypadají o dost rozdílně. Navíc když si zobrazím VXX v platformě svého brokera (viz. přiložený obrázek), tak vidím na grafu obrovský spike nahoru z ceny přibližně 15 USD na 50 USD, přitom na finance.yahoo nikdy tak nízko nebyl. Kdo by mi to mohl pomoct vysvětlit a případně doporučit jak VIX zobchodovat? Dík

26303

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to aviator:
Teď nevím přesně datum, ale na VXX byl reverse split (tam, jak máš ten skok), takže když si zobrazíš ajdustovaná data, graf bude bez toho skoku a vše je v pořádku. Na yahoo už jsou data adjustovaná, tedy bez zobrazeného skoku.

Co to je reverse split? Dám obecný příklad (čísla se na VXX nevztahují):
1. Akcie stojí $10, máme 10 kusů akcií = máme tedy $100.
2. Každých například 5 kusů akcí je vyměněno za jednu "novou" akcii o pětinásobné hodnotě původní akcie.
3. Na neadjustovaném grafu najednou jde vidět skok 5x nahoru.
4. Hodnota našeho majetku se však při reverse splitu se nezměnila. Dříme podklad v hodnotě $50 a místo 10ti akcií máme 2 = $100.

Proto se grafy adjustují, aby byly vnímány jen reálné změny hodnot akcií, etfek...

Metody ohledně spekulace na růst volatility zvládneš sám - etfka, opce, futures, nějaké jejich kombinace atd atd... teď si jen projít, co může být nejzajímavější a zobchodovat to.

T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...