Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Práce na AOS #5: Timeframe a vstupní příkazy


Doporučené příspěvky

hm, zrovna to řeším :) třeba v AB je pro mě znatelně těžší najít životaschopnou strategii pokud zruším použití stop příkazů :-) Zase na druhou stranu je těžké strategii předělat do SC, aby to dávalo se stop příkazy stejné výsledky jako v návrhu :D

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

rad bych se zeptal na jeden detail ohledne prikazu STOP. STOP prikaz je vlastne prikaz, ktery se v intradennim obchodovani pouziva pro SL. a ted bych si rad udelal jasno v tom, kdy presne je prikaz aktivovan.

priklad na trhe ES: (ikdyz v tomto trhu se tato sitace nejspis neobjevi)
dejme tomu, ze jsem nakoupil na cene 1837.00 a muj SL je na cene 1835.00. trh se pohybuje nad 1835.00 a ted se stane to, ze nejblizsi nakupni prikazy jsou (v ES teoreticky v jinych trzich se to deje) na 1834.50 a nejblizsi prodejni prikazy na 1835.25. mezi nimi je tedy 3ticky mezera. a ted se nejblizsi prodejni prikaz dotkne ceny 1835.00 kde nejsou nakupni prikazy. a ted otazka, ktera je zrejma. aktivuje muj SL pouha pritomnost prodejniho prikazu na me SL cene a nebo ho aktivuje az prvni vyplneny prikaz, az skutecne dojde k vyporadani obchodu na me SL cene, jinymy slovy az se na me SL cene ukaze LAST.

diky za objasneni!

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

SL ti aktivuje LAST cena...

jinak pro zajimavost u forexu, tam ti SL (pro long) aktivuje bid a SL (pro short obchod) aktivuje ask cena, a kdyz ma nekdo v grafu zobrazenou BID, tak se tu pak kazdou chvili nekdo pta, jaktoze ma u short obchodu SL kdyz tam cena nebyla...., a nebo to svadi na brokera...

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

tomicek Napsal:
-------------------------------------------------------
> rad bych se zeptal na jeden detail ohledne prikazu
> STOP. STOP prikaz je vlastne prikaz, ktery se v
> intradennim obchodovani pouziva pro SL. a ted bych
> si rad udelal jasno v tom, kdy presne je prikaz
> aktivovan.
>
> priklad na trhe ES: (ikdyz v tomto trhu se tato
> sitace nejspis neobjevi)
> dejme tomu, ze jsem nakoupil na cene 1837.00 a muj
> SL je na cene 1835.00. trh se pohybuje nad 1835.00
> a ted se stane to, ze nejblizsi nakupni prikazy
> jsou (v ES teoreticky v jinych trzich se to deje)
> na 1834.50 a nejblizsi prodejni prikazy na
> 1835.25. mezi nimi je tedy 3ticky mezera. a ted se
> nejblizsi prodejni prikaz dotkne ceny 1835.00 kde
> nejsou nakupni prikazy. a ted otazka, ktera je
> zrejma. aktivuje muj SL pouha pritomnost
> prodejniho prikazu na me SL cene a nebo ho
> aktivuje az prvni vyplneny prikaz, az skutecne
> dojde k vyporadani obchodu na me SL cene, jinymy
> slovy az se na me SL cene ukaze LAST.
>
> diky za objasneni!

jeste to trochu rozvedu... SL je stop prikaz, ten je nekde ulozeny u brokera, burza o nem nevi. V momente, kdy se LAST dostane na tvuj SL, broker zasle burze MARKET prikaz, ktery proda za nejblizsi LIMIT buy...
doufam ze to tak nejak je :)

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Mozna jsem trochu off topic. Rad bych navrhnul jestli by financnik mohl uvest dalsi clanek ve kterem by porovnavali TRADE STATION a MULTICHARTS z pohledu AOS. Myslim si hodne traderu (ti co obchoduji intradene a radi by se zucastnili AOS seminare) nemaji v tomto moc jasno.

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
  • 1 year later...

Ahoj všem.
Chtěl bych se zeptat na příkaz stop zmíněný v článku. Nevíte někdo jak jej vytvořit v EasyLanguage? Nebo zkrátka jak okamžitě jít do pozice, když je signál.
V nápovědě se uvádí pouze příkaz stop ve spojení s buy nebo sell, ale vždy až na následující bar s pravidlem "za danou cenu" nebo horší.

A příkaz SetStopLoss funguje jak chápu jen na zavírání pozic (s parametrem max. ztráty), nikoli na otevírání.
Díky
Pepe

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Nejsem si zcela jist, že rozumím tomu, na co se ptáte. Příkaz stop v TS vstupuje tak jak popisuje článek - na úrovni, kterou mu dáte (samozřejmě s možným slipem). Takže

buy next bar at 75 stop

vstoupí na následující úsečce na ceně 75, nebo vyšší. Vzhledem k tomu, že strategie se v TS spouští na konci úsečky, next bar tedy znamená úsečku, která se právě teď hned začne vykreslovat (a ne až následující). Pokud chcete jít do pozice okamžitě za jakoukoliv cenu bez dané úrovně, použijte příkaz market (buy next bar market).

Ano, setstoploss slouží k nastavení stop-lossu - maximální ztráty (s tím, že se dá nastavit, jestli je SL vázaný na kontrakt, nebo na share).

Pokud bojujete s takovýmito základy, tak si zkuste nejprve pročíst Easylanguage essentials - programmers guide, který je na stránkách Tradestation volně ke stažení. Dost vám to usnadní práci.

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.