Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Kde berete sílu pokračovat, když se nedaří?


Doporučené příspěvky

Ako by som to...

Vysokoskolske osnovy hociktorej beznej vysokej skoly na svete su postavene len a len na principe takom, aby ju zvladol priemerny obcan. Takze na jednej strane mas pravdu ak sa bavime o mentalne postihnutych jedincoch, tak ti asi na VS nemaju. I ked si myslim, ze aj v ich pripade by sa s tym nieco dalo urobit.

Vsetko je to len o tom ci niekto ma alebo nema zaujem ukoncit skolu. Sam som bol toho prikladom, ked som prvy krat chodil na VS a v polovici tretieho rocnika som bol z tej skoly vyhodeny, prenasal som predmety nestihal som sa ucit, zavidel som ostatnym, co robili skusky v predterminoch a ja nic, trapil som sa s tym. Dovod bol jednoduchy, nechcelo sa mi ucit. Po vyhadzove som zacal chodit na druhu VS externe. Nasledne som znova urobil prijmacky na tu povodnu skolu. Tam som bol postaveny pred fakt, ze existuje zakon o maximalnej dlzke studia a preto som nemohol dalej kludne dostudovat 4 semestre. Dekan mi oznamil, ze bud zacnem studovat od prveho rocnika alebo by som musel v priebehu 1 roku ukoncit 4 semestre + diplomovka + statnice, co bolo pre nho nerealne. No ja som sa rozhodol ze to risknem i ked som v tom case zaroven uz bol v tretom rocniku na tej druhej skole a pracoval som na 12 hodinove smeny. Dokazal som to. Cely tento rok bol pre mna len o skole a praci, nic ine neexistovalo. Nakoniec som uspesne absolvoval 6 semestrov v priebehu jedneho roku, zmakol 2 diplomovky, urobil statnice na 2 vysokych skolach a chodil do prace.

Takze zhrniem: Vsetko sa da, len treba chciet. Len vola a odhodlanie posuva ludi do predu. To plati dvojnasobne pre trading.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JardaB Napsal:
-------------------------------------------------------
> . . .
> že každý dokáže vás, kdo nyní čte tento článek,
> dokáže dělat mnohem lépe to, co právě dělá
> (například trading), dokáže se posunout do zcela
> jiných úrovní, než si nyní umí představit, .... s
> vyjímkou fyzických omezení.
>
> To je holá pitomost ... protože si svými
> schopnostmi a předpoklady nejsme rovni ... to by
> všichni měli vysokou školu.
>
> . . .

Podle mého polemizuješ s něčím, co v článku není. I v tom citátu, který sis sám vybral je to jasné - [bold]každý se může zlepšit[/bold]. Není tam, že všichni můžou dosáhnout stejných cílů ani jak rychle jim to půjde. Máš pravdu, že si nejsme rovni ale to v článku není.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K tomuto clanku bych jen napsal,ze vse dobre a vystizne popisuje kniha Trading na maximum.V prvnich kapitolach je primo popsano,proc se nekdo muze stat profesionalem a jiny jen dobrym traderem.Myslim si,ze zalezi hodne i na vrozenych vlastnostech stejne jako na aspektech vychovy a prostredi v jakem jsem vyrustali.Povaha se dedi a povaha se moc zmenit neda,co se ale da je jeji zpusob vyjadreni.Ja zam jsem rok bojoval s intradennim obchodovanim,kdy jsem po roce proste zjisil,ze intradenni obchodovani nesedi me povaze a vlastnostem.
Myslim si,ze toto je perfektne popsano v teto knize,kde autor vylozene apeluje zpusobem,ze 99 procent traderu ani nevi co je pro jejich povahu nejlepsi styl a piluji a drou na necem co se k nim vubec nehodi.Clovek se zacne nejvice ucit az ve chvili,kdy najde svuj styl rovny jeho povaze a kdy zjisti,ze se marne hnal treba i leta za necim,co mu proste neni souzeno.
To uz pak zalezi na kazdem jak se s tim popere.Ja jsem typ cloveka,kdy jsem vzdycky chtel vsechno hned a vedet na cem jsem a tak jsem si marne myslel,ze intradenni obchodovani bude pro me chlebem.
Zmylil jsem se a jsem rad,ze mi to trvalo jen 14 mesicu.
Taky si nemyslim,ze vsichni uspesni traderi jsou trajdry na plny uvazek.Znam par lidi,kteri chodi do bezne prace a rocne si privydelaji na nove auto.
Tak ze za me asi tak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...