Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex data a historická data


Mišák

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 135
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 6 months later...

Ahoj,

Kvalitní historická data a hlavně live-data-feeding byl donedávna problém. Nicméně profesionálové jsou i tady.
Narazil jsem na podobný problém když jsem začínal s prognostikou a statistickým modelováním AOS na forexu. Momentálně využívám služeb profesionálů, takže jestli ti to pomůže :

corporate.morningstar.com/US/asp/subject.aspx?xmlfile=6642.xml

Je to britská společnost tenfore. Cena je 5000 USD měsíčně za všechny instrumenty ( komodity, forex atd. ).
Instalace cca 150-200 USD. Možnosti distribuce jsou různé - pokud chceš dostávat info standardně přes internet

( desktop API - C++ komponentů a COM objektů pro integraci se servery tenfore ),

pak to vyžaduje znalosti programátora. Při tomto způsobu základní cena je 1500 USD ( + každý trh se splácí samostatně ). Další variantou je přenos informací přes XTML protokol. Cena 500 USD měsíčně ( trhy zvlášť ).

Mají kancly v různých zemích, centrála je v Londýně ( přímo s ní jsem spolupracoval ), kontakt na ní - www.quotespeed.com

www.quotespeed.com.ua/Product/price.html - tady je ceník.

Je to poměrné drahý data-feeder, ale kvalita ( .*=cena ) je na úrovni. Sice technická podpora by mohla být trochu lepší, ale celkově velmi good.

Tak se měj :)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Olympusko:

Ahoj, no trosku si ma zasadil spat do stolicky s tymi cenami. Urcite nehodlam davat za data 5000 USD mesacne. V podstate chcem len trenovat. Tu sumu by som bol ochotny platit, keby mi tradovanie vynasalo stabilne aspon 10000 USD mesacne :) Kazdopadne dik za odpoved, ale hladam spolahlive data, ktore sa daju zohnat zadara, teda aspon v tak dobrej forme ako boli na www.alpari.co.uk/en/dc/databank.html.

Riso

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

před časem jsem porovnával forexová data několika poskytovatelů - a Alpari patřil k těm nejmizernějším ...
Srovnával jsem s live-daty CMSFX (minutová + část ticková).

Pokud potřebujete data starší a také kvalitní (od dat CMSFX se liší minimálně), zkuste GainCapital (ratedata.gaincapital.com).
Data jsou ticková v textovém formátu a jejich konverze do jiného tvaru by neměl být problém (...).

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 5 months later...

Ahojte,

Moja skusenost s hisotrickymi datami. Potrebovala som testovat cisto len techniku, tak som sa nastvala, kupila som si software forextester a mozem potvrdit, ze je to vynikajuca vec. Zaplatila som jednorazovy poplatok a data si mozem aktualizovat kazdy mesiac zadarmo . Tyka sa to len cisto forexu. Odvtedy som testovala vsetky moje techniky, ktore ma napadli aj tie, ktore som uz praktizovala v reali. Neskor sa ukazalo, ze keby som pokracovala, tak by som opat padla na dno. Teraz testujem dalsiu strategiu, vybrala som si dokonca tie najhorsie situacie ake boli za poslednych 10 rokov. Forex je strasne dynamicky a to co sa dialo napr. v roku 2003 tak teraz akoby to uz ani pravda nebola. Aspon ja som to tak vnimala. Mam uz za sebou 5 rokov a stale sa je co ucit a som stale v strehu. Musim vsak uznat, ze forextester mi otvoril oci a velmi mi zachranil ucet. Je to ale len cisto na techniku. Este chcem ale poznamenat, ze nepouzivam ziadne indikatori. Tie su v softwari dost mizerne, len tie zakladne a urcite zavadzajuce. Tot moja skusenost. Prajem pekny den.

morti

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahojte kolegovia,

mam prave cas a tak skumam rozne ine indikatory, fundamenty a podobne

chcel by som studovat aj ceny opci forexovych mien ako mozny indikator...

nenasiel som vsak ziadne dobre historicke data forex opci, nepoznate nejaky zdroj ? viem si predstavit ze to musi byt velke vzhladom na kopec informacii, stacia mi vsak EOD data...

diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

riso77 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Na stranke
> www.alpari.co.uk/en/dc/databank.html uz nie
> su subory s historickymi datami, ale je tam navod,
> ako si stiahnut data priamo cez brokra a platformu
> MT4. Ja mam demo account u XTB. Chcem sa spytat,
> ci je jedno od ktoreho brokra tieto data stiahnem
> alebo je na trhu taky, ktory ma zarucene dobre
> data aj pre demo accounty?
>
> Riso


mas s nimi osobnu skusenost ? teda po tolko case pokrocil si tymto smerom, alebo inym ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

pekny vikend vospolok!

Aky postoj by ste zaujali voci brokerovi, ktory nevie poskytnut SVOJE data MT4 /nie Metaquotes/ z minuleho roku 5-8/2010 .... ponuka mi len data z poslednych troch mesiacov........... ze ine nemaju, lebo im to zatazuje server a ze archivne data IT oddelenie nevedie...... /live účet vyše 3 rokov...../
Do akej miery je to vieryhodné ?? Co si otom mam mysliet?
:S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

Ahoj, mohl bych někoho poprosit o export historických dat od brokera Admiral Markets ? Potřeboval bych hlavně EURUSD, GBPUSD, M15, alespoň 1 rok dozadu. Bohužel jsem si vlastní omylem smazal a od jiných traderů nechci. Můžete to hodit třeba na ulož.to. Pokud se někdo ozve moc bych byl vděčný.

Zdraví,

Vopi

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...