Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VIX Futures


tom_czr

Doporučené příspěvky

Asi někdo zapomněl vypnout své AOSka :D
Nejprve jsem si říkal, že je to zřejmě chyba. Ale tři kolegové během dne mě na to upozorňovali. Všechny mě dostupné datafeedy ukazovaly přes den to stejné.

!!! Dneska VIX futures šly na 5.40 a 5.20 napříč celou term structure - masakr:
vixcentral.com/

Kupodivu to vypadá, že tam bylo docela volume:
www.zerohedge.com/news/2014-07-04/someone-forget-tell-vix-slamming-machines-market-shut

Takže nedělní otvíračka VX Fut bude zajímavá. Někdo bude břečet, někdo slavit :D
P.S. Nějaké pozice tam mám...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Time to end speculations.
This is oficial response to my question regarding VIX futures prices from CBOE:

"Due to internal testing on Friday 7/4/2014, traffic was generated utilizing production channels to verify the integrity of our production system. We periodically run traffic on weekend and Holidays (non-trading day) to validate internal testing. If you have any questions please call CBOE Operations Center at 312-786-7642."

Po těch letech jsem až teď zaznamenal, že ceny ze všech datafeedů mohou být fiktivní a tudíž na grafy a bid/ask není vhodné spoléhat :D :D :D

Vy jste tu někdo věděli, že se dělají fiktivní testovací obchody, které vidí tradeři ve svých platformách včetně bid/ask, fillů, volume, změn cen, ... ?
Já si toho nikdy nikde dříve nevšiml.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...

Zdravim Financnici,

Rozmyslal som, ze by mohlo byt zaujimave obchodovat VIX formou futures kontraktu na nizkych urovniach a drzat poziciu bez SL az kym nestupne vyssie ( rollovat kontrakty). Kludne by som drzal poziciu aj niekolko mesiacov a prestal otvorenu stratu aj niekolko tisic usd.

Moja otazka znie ci sa tento instrument da obchodovat klasicky formou futures ako napriklad ropa alebo je v tom nejaky hacik. Ci napriklad funguje model ze nakupit za 10 a predam za 12 o niekolko mesiacov neskor a zrealizujem zisk 2 body ( po odpocitani komisii za obchod a bid ask spreadu).

image.thumb.png.30ae1ad71d67bcf8f26e659220a5ee62.png

 

 

 

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to 44filip44: čau, dobrej nápad, futures na VIX samozřejme existujou, ale háček to má  :) v onom futures je započítáno i prémium, takže suma sumárum dnes máš VIX index o hodnotě necelých 10 bodů, ale Janurový VIX futures kontrakt tě bude stát třeba 11.5 bodu (oproti indexu tak zaplatíš 1.5 bodu prémium navíc (jo, fakt je to 15%) přičemž čím více se bude futures blížit expiraci, tím více se bude blížit aktuální ceně samotného indexu... takže pokud se do januárové expirace hodnota VIX nezvedne alespoň na 11.5, tak na obchodě proděláš... pokud hodnota zůstane na 10, bude tě to stát asi 1500 USD (1bod futures je 1000USD), pokud hodnota ještě klesne na 9, tak proděláš dokonce 2500 USD...  teď si představ, že tohle zaplatíš ročně 12x :) je to docela palba... derivátem long pozic ve VIX futures je ticker VXX, jen se mrkni na jeho vývoj v posledních letech... ten ticker simuluje současné držení nejbliží expirace VIX futures a jeho postupné přelévání do expirace vzdálenější (což je o něco chytřejší způsob než držení od expirace do expirace nejbližšího kontraktu) a přesto ho to prémium na futures postupně likviduje... přesto nápad chválim, když se na to mrkneš trochu jinou perspektivou najdeš výdelečnou strategii s celkem jasným Edge :) jen to bude o něčem trochu jiném než jsi původně myslel :)

S pozdravem Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cau Taraka, diky za info , tak nejak som tusil ze v tom bude nejaky hacik len som netusil aky :)

Ohladom tej strategie, nemam velmi know how v tomto smere ale keby som mal skusit tak mam par napadov.

1) mohli by sme skusit shortovat ten VXX, ked pozeram graf takto stale klesa, jedine ze by v tom bol zase nejaky hacik :)

image.thumb.png.285274b703876649d16e526d7a916d2f.png

2) Kedze sa Januarovy kontrakt VIX futures predava dajme tomu s 15% premiom tak vzdialenejsie mesiace by sa mohli predavat s este vasim premiom, tj mozno by sa dalo shortovat napriklad februarovy kontrakt s vacsim premiom napr 25% a ist long na januarovy s 15% premiom.... tym ako by sa znizoval rozdiel na priemiu by sme mohli zarobit......

3) Shortovanie VIX futures a kupovanie resp vypysovanie opcii... tu ale moje know how konci :) jedine ze by si prezradil viac.

Diky a cau

 

PS: Co vsetko tradujes live? predpokladam ze tento VIX, odpisoval si mi na spreadoch cize predpokladam ze aj tie. Kedysi si postoval aj intradenne obchody ak si dobre pamatam.

Ako ti to ide momentalne? aky si mal rok 2017 z pohladu jednotlivych trhov/ obchodnych pristupov.

 

Regards

FK

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cau 44filip44, jdes na to dobre :) tendence na VXX je opravdu velmi silna... zakladni vyhoda, na ktere se cely system da postavit je VIX futures term structure...

add1 ano dalo by se VXX shortovat, ale bylo by to docela nebezpecne v tech malo castych pripadech, kdy udela spike nahoru, tam ti to muze vynulovat ucet, i kdyz to tak na obrazku vyse nevypada :), proto je lepsi zamerit se na zpusob jak pripadny risk omezit... :) Takovou hodne jednoduchou variantou je vypisovani opcniho CALL spreadu na VXX, ktery vydela, kdyz se VXX udrzi pod vypsanou cenou... nevim kolik informaci mas o opcich nebo jestli jsi je studoval nejak vice.. kazdopadne muze to byt jedna cesta...

add2 co se primo shortovani VIX futures tyce tak je jednoznacne velice draha varianta se stejnym problemem jako shortovani VXX... kdyz bys to chtel shortovat formou spreadu, jak jsi popsal vyse musel bys ho obratit, protoze predni expirace bude klesat o neco rychleji nez expirace vzdalenejsi, svym napadem bys vydelal naopak na rustu volatility... :) ale i kdybys to obratil, tak si nemyslim ze VIX futures jsou dobry produkt na drzeni futures spreadu, jelikoz tam je porad ten neomezeny risk na vysoce volatilnim podkladu (i kdyz v tomto pripade hedgovany a mirneny druhym futures) nejde o obchod s limitovanou ztratou...

add3 ano, toto by mohlo byt funckni varianta pri spravne nastavenem risk managementu, ale asi by to nebylo nic pro male ucty :D

 

Co se vyuziti tohoto fenomenu na malych uctech tyce, doporucoval bych ETF ci ETN, ktere maji ve svem drzeni prave short VIX futures a to bud SVXY nebo XIV. Ja sam pouzivam XIV, kdyz tezim z nizke volatility a VXX kdyz se snazim tezit jeji narusty... schvalne mrkni na graf XIV je tam dobre videt jak v nizke volatilite tezi z tohoto fenomenu, ale kdyz se volatilita rapidne zvedne je schopny odepsat i 90% sve hodnoty, proto je dulezite vedet, kdy tam byt long, kdy stat mimo a kdy jit radeji long na VXX :) a jeste dulezitejsi je vedet kdy otevrene pozice opoustet :)  celkove stoji za to se zamerit na studium spreadu mezi dvema nejblizsimi mesicnimi kontrakty VIX futures a na zaklade velikosti toho spreadu ci jeho prumeru za nejakou dobu pak rozhodovat v jake pozici chces byt :) ono uz ti to pak statistika docela slusne osvetli :)

 

Co se me tyce, tak zive obchoduju hlavne akcie, ETFs, komoditni spready, opce na indexy a komoditni opce... cas od casu delam i jine obchody napr. na forexu pro zajistovani portfolia apod. intradenni obchodovani jsem opustil, jelikoz mi zralo hromadu casu a nesedelo me povaze... ty nizsi desitky procent, co jsem byl schopny udelat tam, jsem schopen delat i s vyse uvedenym a stoji me to mnohem mene sil, casu a nervu... :) intradenni trading povazuju za kralovskou disciplinu tradingu a nemyslim si, ze to je neco s cim by mel novacek zacinat, jsou mnohem jednodussi cesty, jak vydelat slusne penize... :) na intradennim tradingu to sice muzou byt i stovky procent rocne, ale jen pro par jedincu z mnoha, kteri na to maji spravne vlastnosti, ostatni budou kapital postupne odevzdavat... s intradennim tradingem jsem kdysi zacal, abych se casem presunul prave k dlouhodobejsim obchodum a nemusel porad vysedavat u monitoru, pred rokem jsem zjistil, ze uz mi intradenni trading spis bere nez dava a ze uz nic mi nebrani na dlouhodobejsi obhody presedlat, tak jsem presedlal :D 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...