Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
  • 0

Využití intervencí


nabijecka

Otázka

Ahoj,

značně zvažuji o využití současných intervencí ČNB na české koruně vůči euru vstupem do shortové pozice.

Doporučili byste nejvhodnější instrument, abych dosáhl co největšího profitu s co nejmenším rizikem?

Zatím jsou zkoumal možnost přes Forex v podobě vstupu přes short 1 lotu EUR/CZK, což by dokázalo vyprodukovat nějakých 100 000 Kč při posílení koruny o 1 CZK v daném měnovém páru, jsou zde však značně přestřelené spready a zároveň je zde poměrně vysoký swap za držení pozice, takže se celkový obchod může značně prodražit, stále si však myslím, že pravděpodobnost posílení koruny vůči euru je v tomto případně značně vysoká a určitě se plánuji na tomto nějakým způsobem účastnit...

Děkuji moc předem za jakýkoliv tip!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

4 odpovědi na tuto otázku

Doporučené příspěvky

  • 0

Já jsem naposledy obchodoval před dlouhou dobou (ještě když bylo zlato na 900). V obchodování jsem amatér. Ale zase myslím, že mám svou logickou úvahu, že na intradenním obchodování se nedá vydělat, je to jako ruleta a proto chci jít zase do pozičního obchodování. Situaci dlouhodobě sleduji - ekonomiku apod. Vidím to podobně jako uživatel nabíječka. Mám asi 300000 Kč. Testuji to teď  v demu na highsky, nemám zase tak dobrou angličtinu, je to český obchodník, ale taky jsem našel nějaké špatné reference o této společnosti, ale zatím jsem nenašel tip na někoho lepšího. Řeším také hlavně swap. Pozici jsem připravený držet několik let. Vychází mi také při nákupu 1 lotu výdělek 100 000. Já spíše počítám nákup 0,5 lotu, změně pozice o 1 Kč výdělek 50000. Protože se může stát, že koruna bude lítat, nikde není napsáno, že nebude v určitý čas stát 30 Kč/EUR (tedy cca 150000 přechodně mínus) nebo i hůře. Ale ekonomické údaje jsou jasné, česká ekonomika se zase o proti té EU, především díky jižním státům hodně zlepšila, zatímco koruna tento stav nekopírovala.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...