Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

ako maximalizovať zisky?


galant

Doporučené příspěvky

Som v obchodovaní úplný začiatočník a snažím sa vytvoriť si svoju prvú obchodnú stratégiu. Snažím sa používať predovšetkým trendové línie a support a rezistencie oblasti pre vstup do obchodu. Vie mi niekto poradiť, ako odhadovať výšku, do ktorej môže cena komodity vzrásť (prípadne klesnúť) ešte pred vstupom do obchodu? Chcem si vytvoriť obchodnú stratégiu s pomerom riziko/zisk aspoň 1:2. Určiť výšku akceptovateľnej straty nie je problém a poistiť si ju (pomocou stop lossu), ale ako odhadnúť, či je v trhu potenciál na zisk, ktorý mi poskytne pmer 1:2? Existujú nejaké signály resp. indikátory, ktoré mi napovedia, kam až trh môže zájsť, skôr ako vstúpim do obchodu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

galant
Kam až trh půjde to nikdy nelze určit jak říká Sid FX je horská dráha. Je lepší obchodovat na více menších pozicí než čekat na jednu velkou, seber 10-20 dílků a domů. Jediné co můžeš ovlivnit je tvoje předem stanovená stráta a ta musí být neměnná. Je hodně indikátorů který určují směr pokud nevíš tak ti mohu doporučit ty které používám já. Je ale jedna věc která je nejdůležitější nehledě na to jaké používáš indikátory. Existuje vzorec který je uveden na těchto stránkách, který ti ukáže jestli tvoje strategie je dobrá, přečti si pozorně první a potom druhý odkaz www.financnik.cz/art/fin_home/komodity-jak-se-vydelavaji-peniz.html a www.financnik.cz/art/fin_home/jak-se-v-komoditach-vydelavaji-penize-II.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasim s Petrem, Woody dava evidentne dohromady zajimave knowhow i z jinych strategii nez je jeho CCI. Ted jsou tam i odkazy na prace cloveka, ktery obchoduje Elliot waves a snad i nejake Fibonazzi zalozene postupy (jeste jsem nemel cas to poradne projit). Navic jsou tam dva rozhovory s Douglasem (jako zvukove soubory). Ty stranky sice vypadaji na prvni pohled strasne (design), ale obsah je super.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Tak ako maximalizovat zisk a minimalizovat stratu??? :S Uz mi forex ukazal, ze sa dokaze odmenit, :) ale uz som sa aj popalil. :( Zatial mam len demo (VT) a svagor a sestra, mi vravia, ze presne prechadzam tim istym co aj oni. Teraz neviem, ci je to dobre, alebo........ :S Vela veciam nerozumiem. Uz len FX jazyk, je niekedy tvrdy oriesok, clovek si aj precita otom daco a ochvilu uz to zase hlada, ze co to znamena. Ono clovek chce aj vyskusat tie systemy AOS aj dake TA vhodne skombinovat, ale ked nerozumiem co ten dany AOS ci TA znamena mne vrozumitelnej reci (sk/cz), tak to je problem. Anglicky perfektne neviem, teda mam to dost tazke. Napriek tomu sa nevzdavam. Viem co su fundamentalne data a viem, co je TA. Moj prvy obchod na deme bol "LONG na pare EUR/USD zarobil som 14$ a hned som to zavrel. Bol som nadseny, hoci som do toho vstupil, bez akychkolvek fundamentalnych dat ci TA. Teda skvely pocit. No teraz sa len hladam, problem je aj vtom, ze neviem najst vhodny StopLoss, aby mi to nezavrelo v strate a trh sa pritom obrati a keby mi to nezavrelo vstrate bol by som aj zarobil. Tu pisete citat clanky, lenze dost vela clankou je hlavne pre komodity a dost to potom myli (ked si clovek vybral FX). Ci uz ten manual na financnikovy. Ja by som bral nejake clanky o AOS a TA, ktore su na VT Trader, lebo ked tomu systemu clovek nerozumie, tak ho nepochopi. Ja neviem mozno je to tu dade aj pisane na fore, ale je uz toho tu dost a mozno som to aj prehliadol. Proste ide mi oto, pochopit tie AOS a TA a dostat sa im pod kozu, nak viem scim pracujem a co co znamena. Inac to mozem zabalit a to nechcem. Mna totizto analizy bavia a som si isty, ze si postupne okazem vytvorit nieco vlastne, co sa tika systemu. :)


Forex horska draha raz (tu) a inokedy (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Ice {SR}:
viem ako sa cítiš. Týmto prechádza dovolím si tvrdiť každý začínajúci trader. Odporučím Ti jednoduchý postup, ktorý pomohol v úplných začiatkoch aj mne: Na tejto adrese : www.financnik.cz/rady/indikatory/ máš základné a najbežnejšie používané indikátory na trhoch (aj Forexe) spolu s príslušným vysvetlením na čo slúžia, čo hovoria a ako ich používať. Vyber si jeden konkrétny, hoď si ho do grafu, dôkladne sa oboznám s príslušným článkom o ňom. A potom začni sledovať trh spolu s indikátorom. Sleduj, ako sa indikátor (prevažne vo forme rôznych čiar, či už priamo na grafe alebo v extra okne pod grafom) správa pri raste ceny, pri jej poklese apod. Sleduj, kam sa trh pohne pri pretnutí ceny a indikátora, sklon indikátora, apod. Jedným slovom: spoznaj čo najpodrobnejšie príslušný indikátor. Ale daj si na to dostatok času, neskáč z jedného indikátora na druhý, kým si si nie istý, že vieš ako indikátor funguje a ako sa správa v rôznych podmienkach.
Ak si takto prejdeš niekoľko indikátorov z uvedeného linku, uvidíš to, čo sa pred Tebou momentálne ešte skrýva.

Prajem Ti veľa trpezlivosti a vytrvalosti pri objavovaní možností rôznych indikátorov a neskôr aj AOS.

Martin

P.S.: A pokojne sa pýtaj, ak čomukoľvek nebudeš rozumieť. Myslím, že je na tomto fóre už doskatok ľudí, ktorí budú schopní a ochotní Ti poradiť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...