Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Moneymanagement


Adraj

Doporučené příspěvky

LUKY,
tabulka vedla equity:
1/ velkost najvhodnejsieho PT vzhladom na pocet pips v danom men. pare
2/ pocet dosiahnutych najvhodnejsich (bod 1) PT v danom systeme za cele obdobie v danom men. pare
3/ celkovy pocet tohto PT
4/ pri tomto aktualnom PT viac-menej najvhodnejsi SL - ALE !!! nepocita vzdy spravne, je to len priblizna velkost SL, pretoze neviem vo vypoctoch zohladnit vsetky okolnosti, ale priblizna hodnota je okolo, aspon u mna;

Co sa tyka statistiky - zatial neviem vyriesit vzorec ak je novy rok, riesenim je obchody v novom roku zacat v novom denniku :S ,alebo pre potrebu backtestu docasne zmen mesiac tak, aby boli obchody v roku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 780
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Luky,
este doplnim - ak zmenis den vo vedlajsom grafe, alebo filtrujes cas, alebo zvolis obchody len LONG ... tak hodnoty PT, SL pocet pips ... sa vypocitavaju len pre tento den a pre vyfiltrovane obchody v case. Nie je to samozrejme uplne bezchybne presne, ale pre statistiku a backtest staci - potom uz len vyladit system, samozrejme ak mas v grafe vybrate "vsetky", tak sa vypocitava PT, Sl ... pre cely obchodny system.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


ok,
to to jsem snad pochopil. Jeste jsem si vsiml, ze pri zaskrtnuti PoSiz(MM) to jde dobre,..loty v obchodu docela souhlasi,ale kdyz k tomu jeste zapnu MA equity tak tam je chaost. Po x obchodech tam je treba 2,2lotu,a potom jen 0,1 lotu..a to i nekolikrat v rade.To asi taky neni dobre..melo by tam byt u male ztraty tak neco kolem 2 lotu,a pri winu 2,3 nebo 2,4 lotu..ale ne 0,1..to sem tam opakuje.Dokonce se mi ukazuje kdyz zapnu PoSiz(MM)a k tomu MA equity ten mesic v minusu. Ale on neni.Mam te u noveho mesice asi 5 obchodu ,a celkove je to v zisku, kdyz to spocitam na karkulacce. Kdyz VYPNU MA equity tak to ukaze, ze je to v plusu(CELKOVY MESIC)..taky divny..Ta MA equita tam nejak blbe pocita loty ,kdyz je zapnuta,a pak se to asi spatne prenasi na celkovy zisk v mesici..tak nevim. Jinak je to skvela vec,diky..ale tohle chce doresit.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

LUKY,
neviem ci dobre chapem co pises, ale pozriem na to (tu), inak, ak zapnes MA equity, tak po x obchodoch stale obchodujes "nad/pod" normalny risk, no a casom sa dostanes stratou (stratami) pod MA a podla velkosti % rastu MA equity sa ti znizi pocet lot, kludne aj na 0,1. Pri mojich testoch mi vychadzal optimalne % rastu MA do 30-35%, asi to che upravit vypocet, idem skumat, ale kludne oprav vypocet aj ty, vsetko je odkryte :) a dik za upozornenie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja mam u MA equity periodu 5, a % rastu počtu je 100%nahoru i dolu..tudiž se domnivam ze,kdyz obchoduju 1lot(a risk je 2%) dostanu se NAD MA equitu,a tak by se to melo o 100% zvetsit. Takze bych mel obchodovat v pristim obchodu 2 loty..kdyz to pujde dobre bude se to pomalu navysovat,jak poroste muj ucet s 2% rizikem se bude navysovat i pocet lotu,pokud to klesne pod MA equitu...obdobi ztrat automaticky se snizi o 100% dolu(z 5 lotu treba na 2,5lotu,nebo o neco mene napr 2,1lotu jelikoz se snizil ucet ,a tudiz i celkove % z uctu v ten moment)
Prostě se mi jen nezda že z 2,5lotu je to prilis velky skok na 0,1..to neni snizeni o 100% cca u 2,5lotu.
Pokud budes chtit muzu ti poslat vyplneni denik,a tam se na to muzes podivat.Treba to je ok,jen se mi to nezda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LUKY,
"... a % rastu počtu je 100%nahoru i dolu...", "... jak poroste muj ucet s 2% rizikem..."
- ak si 100% pridal k poctu lotov ked si nad/pod MA, tak to nie je tych 2% risku, ale v podstate +- 4% - pozri do listu "vstupne data", to iste ak si pod MA a dalej sa zohladnuje tych 5 obchodov, ktore mas nastavene v periode, takze ak si mal 2,3.. straty, uberas 100% z kazdej dalsej pozicie a kedze sa ti aj znizuje relativne % risku vzhladom na velkost kapitalu, mozne to je, ze mas 0,1 lot :S;

Mozno tam je skutocne chybny vypocet, pozriem sa na to, len nie tak skoro, popri obchodovani nestiham, skus aj ty prepocitat a ak chces posli mi vypocty z dennika na 'saqe27 (zavin) gmail com', pozriem na to a hadam spolu daco poriesime ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ospravedlnujem sa vsetkym, ktori si stiahli moj dennik FXD, je tam pre backtesting jedna podstatnejsia chyba, ktoru objavil nick LUKY - velka vdaka - a to zle pocitany celkovy zisk za kazdy mesiac (ja ako autor som si to ani nevsimol, pritom s tym dennikom obhodujem). Uz to opravujem a pridam aj dalsie vylepsenia, potom sem dam link. Diky Luky (tu).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 4 týdny později...

ahoj saqe,
pozeral som ten link na rapidshare, ale je uz nefunkcny. viem ze po urcitom case oni linky mazu, deaktivuju, preto by som ta chcel poprosit, vedel by si ozivit ten link pre opozdilcov, ktori by si chceli tiez pozriet tvoj dennik na MM ? pripadne poslat na mail, ktory ti nejak inak dorucim?
diky, robo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

saqe Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj,
> ponukam novsiu verziu svojho obdchodneho dennika,
> ale kedze je to vacsi subor, musite si dennik
> stiahnut z rapidshare
> (rapidshare.com/files/193358909/FXDv2.zip),
> je plne volny a upravovatelny podla vlastnych
> poziadaviek, prikladam aj nahlady;
>
> POZOR: - dennik je PLNE FUNKCNY len s programom MS
> Office 2007, so starsimi verziami neskusane,
> pravdepodobne obmedzena funkcnost vzhladom na vela
> vypoctov, v Open Office nebude dostupnych vela
> funkcii;
>
> davam sem aj taky mikroprogramcek na rychly
> vypocet poctu lotov s par drobnostami - zdroj som
> cerpal tu na financnikovi, niektory trader tu sem
> dal take nieco, ja som si to iba vylepsil, tak
> dufam, ze ma nebude zalovat za ukradnuty napad .


sage:Zdravim,chtěl jsem si stáhnout tvůj deník, ale hlásí mi to nějakou chybu. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

saqe Napsal:
-------------------------------------------------------
> Renek K.
> stary dennik uz nie je k dispozicii, nova verzia
> je uz vo finalnej faze.


sage:Díky, už se těšim. Konečně snad budu mít pořádnej deník na forex. Jsem začátečník, pár měsíců zkouším obchodovat na demu. Zatim se mi nepodařil udělat svůj deník na exelu, moc mu nerozumim, tím mi ušetříš spoustu práce a nervů, ještě jednou díky, všude tě budu chválit. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...