Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Moneymanagement


Adraj

Doporučené příspěvky

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 780
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim Ta saqe,

ako to zatial vyzera s novou verziou Tvojho dennika?
Pripadne mohol by si prosim Ta nahodit tu starsiu verziu?
Tiez som sa pokusal vytvorit si vlastny dennik v exceli, bohuzial nie som az tak skuseny uzivatel aby som sa dokazal prekusat vsetkymi nastrahami excelu, preto si velmi cenim pracu ludi ako Ty.

vopred vdaka
JL

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj sage musim ti poděkovat za výborný denník sám se se svým plácám asi 3 týdny a myslel jsem jak ho nemam propracovanej(v exelu se učim dělat až teď :))
Jestli ti to nevadí chtěl bych se tě zeptat na pár podrobností
1.)v listě Vstupní data je kolonka sena BE+. Znamená to poslední pozice posunutého SL?
2.)v listě nastavení výběr druhu money-managementu možnost 1 a 2 .předpokládám že možnost 1 je pro použití pevného SL a možnost 2 pro posuvný ,ale nejsem si jistý.
dik za odpověd

Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

robert..,

1/
bunka cena BE+ - zadas cenu, ktora je rovna, alebo vacsia ako cena, ktoru potrebujes na to, aby si mohol posunut SL na/nad BE+
priklad: open 1,2000; smer LONG
potrebujes narast ceny minimalne o 25 pips,aby si mohol posunut SL na BE+ 1pips (1 pips nad BE) = vysledok je ak cena je vyssia/rovna ako potrebna, to jest minimalne 1,2025 do bunky zapises maximalnu, close... (podla tvojho systemu) cenu na sviecke, ktora je rovna alebo prekrocila tuto potrebnu cenu, tym sa ti automaticky vypocita aj posun o potrebny pocet pips

2/
MM1 - metoda bud-alebo = bud dosiahnes zisk, alebo stratu, ziadne posuvanie SL, trailing SL... nic len to, najjednosuchsie obchodovanie
MM2 - vyssie popisana metoda s jednym posunom SL na/nad BE+, nic ine a bud budes mat SL, PT, alebo skoncis na posune BE+

poznamka - vsetky MM maju prioritu CLOSE, to znamena, ak zavries kedykolvek na akejkolvek cene v rozmedzi MAE a MFE, je profit pocitany podla toho;

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

saqe,
Tvůj deník je precizní, ale potřeboval bych poradit.

Jak se dá upravit pro obchodování microlotů?
Při ztrátovém obchodě někdy vystupuji dříve než na SL. Jak to zapsat v Tvém obchodním deníku, aby se nepočítal plný SL?
Co znamená sloupec "volný SL"?

Díky za radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oldie,

pokusím se odpovědět za saqe..:)
ty asi máš verzi 2.1 že ano..ja mám řadu 3.Koukám na to a nejsem si jist,ale asi tady ještě není možnost obchodovat mikroloty.

Pro všechny co chtějí nebo mají zájem o deník od Saqe mám dobrou zprávu. Bud dneska nebo zítra a nejdéle koncem příštího týdne by měla být premiéra nového deníku. Mám ji plně otestovanou, a klobouk dolu. Mělo by to být i s základním manuálem.V podstatě se to tvořilo skoro 4 měsíce. A až tam jsem plně pochopil co umí MM. Kdo viděl první deník, a uvidí tento deník v novém kabátě možná bude překvapen.
Takže vydržte a pak se mužete pustit do práce...v deniku jde jak zapisovat obchody, tak testovat strategie,MM,zapisovat a obchodovat mikroloty,nastavení na long i short zvlášt,analýzy..atd

K tomu volnému SL.V nastavení si mužeš nastavit SL a TP,ale to je pevná cifra.Pokud by jsi chtěl použít na obchod jiný SL(vetší nebo menší), tak to zapišeš do sloupce VOLNÝ SL. A pokud by jsi chtěl vystoupit dřív tak cenu za kterou jsi vystoupil zapišeš do sloupce CLOSE (PRIORITA), to je sloupec za... pre(MFE)...následně by jsi měl v zisku vidět menší ztrátu než by měla být, protože jsi vystoupi dřív.

Tento deník je ale už historie..takže počkej na nový..je trošku víc "nabušený",a musíš si na něj zvyknout..pak je ale to super.

luky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all

LUKY má pravdu, ako spoluautor a tester má plné právo a vedomosti odpovedať na všetko, čo sa týka denníka, ale musím trochu upraviť dátum vydania, možno bude až koncom budúceho týždňa, najviac pár dní dlhšie. Len taká pripomienka, pár príspevkov nedávo som písal, že denník bude čoskoro k dispozícií, ale dosť sa to pretiahlo, preto sorry všetkým, ktorí na denník čakali.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar a sílu všem,

Jak napsal Saqe, deník se o týden opozdí. Myslím, že to už vydržíte. Ještě to poladíme, a opravíme pár chyb co jsem našel. No a koncem příštího týdne by to mohlo vylézt na svět. Jen pro zajímavost měla by to být verze 3, ale už ted se dělá na 3.1. Důvod proč se to tak protáhlo je, že jsem si často vymýšlel nějaké dodatky co by se mohlo v deníku zlepšit, předělat..atd. A tak nějak se to táhlo, a táhlo..:).Saqe je ted na pár dní pryč, ale jak se vrátí tak s tím jdeme do světa. Doufám, že nám neutrhnete hlavu za to dílo. :)

luky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jelikož je toto vlákno o MM. Tak se zeptám tady. Potřebuji poradit nebo i napsat jiný názor na věc.
Mám backtest, a 3 druhy MM, které jsem na něm testnul. Začáteční kapitál byl 2000usd, max lotu bylo 15, risk 3,5%+ vliv MA equity na 3,5%.(na 7%) Výsledky jsou za rok 2007,2008:

za rok 2008
MM1-konečný stav-310 511,-usd,max.zhodnocení 15525%, DD-14%............RRR-1108
MM2-konečný stav-392 085,-usd, max. zhodnocení 19604%, DD-42%..........RRR-466
MM2-konečný stav-366 821,-usd, max.zhodnocení 18341%, DD-20%...........RRR-917

rok2007
MM1-konečný stav-184 399,-usd,max.zhodnocení 9219%, DD-22%.............RRR-419
MM2-konečný stav-208 284,-usd, max. zhodnocení 10414%, DD-44%.........RRR-236
MM2-konečný stav-214 912,-usd, max.zhodnocení 10745%, DD-38%..........RRR-282

Pokud budu dělit max. zhodocení DD, tak dostanu určité RRR z pohledu max. zhodncocení a největšího DD.
Podle mě je asi nejlepší MM1. Sice má nejmenší výdělek, ale RRR je nejvyšší, a DD nejmenší.Takže mi přijde nejvyrovnanější.(Jen podotýkám, že backtest je udělán v deníku ,který brzo uvedem do provozu s autorem SAQE.
A i tyto MM jsou obsaženy v tomto deníku..:))


Link to comment
Sdílet pomocí služby

LUKY,

Asi vám nedám přesnou odpověď na Váš dotaz, ale nabízím svůj pohled na věc. Dle mého názoru může být údaj o velikosti DD trochu zavádějící. Kdyby jste zkusil například náhodně zpřeházet Vaše obchody, zjistil by jste, že právě velikost DD se může velice výrazně lišit a vy přeci nikdy dopředu neznáte pořadí úspěšných a neúspěšných obchodů. Leda, že by jste měl ve Vašem OS zahrnuto nějaké opatření na omezení růstu velikosti DD a potom bych zase v takovém případě bral na velikost DD menší zřetel.

Dále určitě záleží co Vaše varianty MM vlastně zahrnují, že takto ovlivňují výsledky. Proto bych se například snažil brát v úvahu do jaké míry se Váš MM (respektive výsledky na jeho základě) může v reálu lišit. Jak by mohl být reálnými obchody (skluzy, nevyplnění obchodu apod.) nabourán.

Jinak řečeno, vyžaduje to komplexní vyhodnocení a asi na to nebude jednoznačná odpověď.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

slippage mám zahrnuto v SL, a to cca 7 pipsu. O to mám větší SL.Celé to stavěné na pevný SL ne variabilní, jelikož jsem zjistil, že u toho systemu pokud to jde do minusu víc jak 20pipsu, tak moje šance, že se to otočí je strašně malá.Možná něco kolem 15%. Proto ten pevný SL. Optimální pohyb proti je do 15 pipsu.
Ještě si s tím teda pohraju......ale na první místo budeu řadit ochranu kapitálu,a menší DD.
Jinak ten obchod testuju za chodu,a dá se říc , že mám udělaný backtest za rok 07,08 až do dneška.Testovaný je jen jeden pár a to eur/usd na 30M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...