Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
  • 0

Traginview s AMP FUTURES? Na aký trh sa zamerať?


lukino60

Otázka

Dobrý deň,

v prvom rade sa Vám chcem predstaviť. Volám sa Lukáš, mám 21 rokov a pochádzam zo západného Slovenska. K tradingu som sa dostal čistou náhodou pred asi 2 rokmi, nájdením Vašej stránky finančník.cz Pár mesiacov som sa venoval hlavne štúdiu a trochu sledovaní grafov a obchodovaním na demo účtoch. Bohužiaľ ma to odradilo a dal som si pauzu. Asi pred 2 mesiacmi som sa k tomu zasa dopracoval a už som si povedal že dám do toho všetko.

Momentálne študujem knihy, videá, články, v podstate všetko na čo narazím a testujem na Tradingview a demo účtoch. 
Chcem sa spýtať či má niekto skúsenosť s Tradingview napojením na brokera AMP Futures (momentálne mám demo účet a funguje super )
Ak mi všetko bude fungovať chcel by som začať s vkladom +- 2000€ a obchodovať na:
Crude light (globex)
e-mini s&p 500
Vedeli by ste mi ešte odporučiť nejaký trh? Prípadne odporučiť iného brokera a platformu? 

Ďakujem :)

Upraveno uživatelem lukino60
Link to comment
Sdílet pomocí služby

8 odpovědí na tuto otázku

Doporučené příspěvky

  • 1

Lukino

 

Samozrejme je potreba väčšieho účtu, veľa obchodníkov aj na tomto servery by ti vedelo povedať že nízky obchodný účet je cesta ako si narobiť viac problémov ako úžitku, ak by som ti mohol dať pár rád, študuj a čítaj veci k trade managementu, risk managementu a money managementu keď ti to dá ako takú utkvelú predstavu pak sa porozhliadni po trhu aký chceš obchodovať, pre predstavu aký kapitál by si potreboval pre napríklad trh nasdaq ak by si vstupoval do obchodu a tvoj risk na jeden obchod by bol povedzme 2%tá (vyššie by som ani nešiel) a priemerný SL v trhu NQ je od 60-100USD (niekedy aj viac podľa volatility), tak budeš potrebovať minimálne účet o veľkosti 5000-6000 USD a ver mi na začiatku ti aj to bude po psychickej strane málo :), venuj čas štúdiu šetri si na väčší kapitál, medzi tým si vybereš trhy a obchodný prístup ktorý môžeš na demo účte nanečisto nacvičiť a keď budeš so svojimi výsledkami spokojný a splníš si ďalšie atribúty tak potom to vyskúšaj aj na ostro :) nech sa ti darí :)

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0

Myslíte obchodovat futures na ropu a SP500? 

2000 euro je v takovém případě extrémně málo. Na ropu bych s malým účtem zapomněl úplně. Pro indexy by to chtělo ještě pár tisíc přidat.

Tedy v tuto chvíli by to rozhodování nemělo být ani tak o konkrétním brokerovi, jako spíše o nastavením adekvátního risk managementu a výše účtu.

Pokud nemůžete jít s účtem výše, pak bych osobně s takovou částkou začal swingově obchodovat ETFs a akcie.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
1 hour ago, tomas262 napsal/a:

můžu se zeptat proč chceš obchodovat intradenně? proč futures, tomu rozumím, ale proč trváš na tom intradenním režimu ...

Pokud můžu mluvit za uživatele tomas262 tak důvody pro intraday jsou tyto: Pokud udělám denně více obchodů je mnohem větší šance na to, že budu mít za měsíc mnohem větší zisk. Pokud pojedu na D1, tak budu na obchod čekat třeba týden, tak udělám za měsíc třeba 3 obchody, tam se teda potencionál zisku dost snižuje.

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
45 minutes ago, krejzic napsal/a:

Učit se obchodování tak, že začnu intradenně mi přijde stejný jako učit se běhat na 400m překážek.

Mám jiný názor:

Učit se obchodování tak, že začnu intradenně mi přijde stejné jako učit se plavat tak, že skočím do vody.

Učit se obchodování tak, že začnu pozičně/dlouhodobě mi přijde stejné jako učit se plavat tak, že se budu koukat na rybník jak vypadá voda.

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
On 19. 3. 2017 at 16:05, krakra2 napsal/a:

Mám jiný názor:

Učit se obchodování tak, že začnu intradenně mi přijde stejné jako učit se plavat tak, že skočím do vody.

Učit se obchodování tak, že začnu pozičně/dlouhodobě mi přijde stejné jako učit se plavat tak, že se budu koukat na rybník jak vypadá voda.

Vždyť obojí je skok do vody, jenom jinym stylem. Intradenní je ale mnohem náročnější skok a popravdě neznám osobně nikoho, kdo u intradenního zůstal a nepřešel dřív nebo později na poziční.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...