Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Kdy změnit systém


Jakub

Doporučené příspěvky

Jakube,

v principu je to jak píšete - druhá candle musí být reverzní, pak na takové vystupuji na close za market. Též se tedy dá říci, že vystupuji za market na open třetí svíčky.
SL jak kdy. Posouvám buďto až v momentě, kdy se trh opravdu rozjede do velkého profitu - cca 120-150 USD a více, nebo když vidím nějaký smysluplný swing či S/R. Záleží na celkové situaci v trhu.
Zdravím,
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 30
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím Jakube!
Zařazení trendového indikátoru, jako je EMA určitě stojí za zvážení. Podívejte se zpětně na Libicovy články o Triple Screen systemu. Jeho principem je, že pokud obchodujete např. na 5min. grafech, pak v cca 5 x vyšším time frame (zde 25 resp. 30 minut) trendovým indikátorem (EMA) rozhodnete, zda budete uvažovat pouze o Long, nebo pouze o Short pozici. V 5 min. grafu pak již hledáte pomocí oscilátoru vstupy jen ve směru trendu. Vyloučíte tak spoustu falešných signálů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Jakube,
moje pravidlo 15 papirovych testovacich obchodu po sesti realnych ztratovych obchodech plati pro pozicni i intradenni obchodovani. Toto pravidlo vyplyva z mych testingu a z me obchodni strategie. Pri svych pozicnich papirovych testech jsem zjistil, ze jsou v komoditnich trendech extremni vyjimky, ktere jsem robustnim testovanim strategie vychytal, avsak nikdy nemam zaruku, ze prijde jine obdobi. Kazdy si, dle vyse uvedeneho, stanovuje jina kriteria, avsak vzdy jsou tato stanovena na zaklade historickych testu. Pokud mate jakoukoliv neduveru v danou situaci, nebojte se vysadit realne obchodovani a pokracovat nadale serii papirovych obchodu. Vzdy obchodujete tri pozice: short, long a "byt mimo trh", coz kolikrat byva nejtezsi obchodni pozice. Musite mit nejake kriterium nastavene, avsak nesmite panikarit po nekolika ztratovych obchodech a naopak, nesmite slepe cekat, az vymazete svuj ucet. Zamyslete se nad svym systemem a snazte se logickou cestou stanovit prijatelnou miru ztrat pro Vas obchodni system, tak, aby tento pocet ztrat byl financne unosny. Tot muj nazor a jak sam vidite, co obchodnik, to odchylka v nazoru, protoze kazdy obchodnik ma svuj individualni system. Verim, ze take najdete svoji unosnou miru ztrat.

Preji Vam mnoho uspechu!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, Tomáši hraji si s Vaší metodou výstupu a chtěl bych se Vás zeptat. V přiloženém obrázku je čtvrteční průběh trhu ER2. Červeně jsem zakroužkoval první příležitost k výstupu v nastoupeném trendu. Chtěl bych se zeptat, jestli jste na tomto místě taky vystupoval nebo jste počkal až na tu, která se potom rýsuje na konci grafu. Jestli jste vystupoval až na té poslední, prosím napište mi, proč jste v prvním místě předpokládal, že to ještě poroste. Byla to intuice? Děkuji Jakub P.S. Libici, děkuji za vysvětlení.

283

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, Tomáši hraji si s Vaší metodou výstupu a chtěl bych se Vás zeptat. V přiloženém obrázku je čtvrteční průběh trhu ER2. Červeně jsem zakroužkoval první příležitost k výstupu v nastoupeném trendu. Chtěl bych se zeptat, jestli jste na tomto místě taky vystupoval nebo jste počkal až na tu, která se potom rýsuje na konci grafu. Jestli jste vystupoval až na té poslední, prosím napište mi, proč jste v prvním místě předpokládal, že to ještě poroste. Byla to intuice? Děkuji Jakub P.S. Libici, děkuji za vysvětlení

284

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...