Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OBCHODY 3.10. - 7.10.


greenhorn

Doporučené příspěvky

Když jsem procházel trhy a hledal obchody, kam by se dalo tento týden naskočit, nic moc ... Alespoň ne pro trendového obchodníka.
Tak alespoň bez záruk a garancí několik protitrendových typů, alespoň se trochu pocvičíme a uvidíme, jak to vychází.
Ve všech případech se jedná o kontrakty, které již nějaký čas více méně "poslušně" šlapou ve svých trendech.
Alespoň tedy otestujeme, jak fungují divergence v pozičním obchodování.

Corn - CZ5 - 4 i 5 denní divergence na RSI, 5 denní na MOM

Sugar - SBH6 - podle mého názoru se zde již naplnila divergence, která se vyplnila 19.9. + 5 dní nazpět.
Bohužel fundament, který nám vysvětlil freshman asi zahnal cenu opět na sever.
Teď nevýrazná RSI.

Orange Juice - OJX5 - zřetelná divergence na MOM od pátku 3 dny zpět,
na RSI taková nějaká ?? nic moc.

Live Cattle - LCZ5 - traviči(!), držím Ti palce. MOM i RSI divergence, které se vytvořily minulý týden
nemají konkurenci.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Greenhorn, co sa toho cukru tyka, v piatok rano (Reuters 6:45) sa k Braziili pridali este znicene plantaze v Luisiane. Ta je druhym najvacsim dodavatelom v USA a voda po Rite podla prvych odhadov zaplavila a znicila asi 75 percent urody. K tomu sa este pridavaju vyhliadky nizsieho exportu Thajska. Thajsko je najvacsim azijskym exporterom cukru.
Podla posledneho reportu na stranke NYBOT su komoditne fondy silne LONG a mozno vedia co robia, ked som pozoroval ich zmeny medzi LONG a SHORT poziciami aj za roky dozadu naozaj isiel trh casto ich smerom, niekedy boli zasa aj fondy trocha nerozhodne, takze som zvedavy co bude, ja v kazdom pripade od piatku v buy pozicii, ale som len papierovy obchodnik, takze prinajhorsom skoncim na papierovom SL :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,
mám jen nedlouhé zkušenosti. Ale mám to štěstí, že můžu dlouho každý den sledovat vývoje jednotlivých komodit, a osobně si myslím, že OJ je dobrý ( klidný a zřetelný).
Sice jsem náhodou v dubnu 05 "udělal" kšeft na kávě, ale dvakrát jsem se na ni slušně zase spálil.

Mé plusové komodity byly : zmiňovaná KC, kupodivu LC ( Live Cattle ), ale tam jsem zase párkrát tratil, vrchol u mne byl ( opět kupodivu ) PBQ05 ( Pork Belly ) - kdybych nezprasil Stop Loos, bylo by to i lepší, ale později i zde jsem pak párkrát tratil, něco přineslo CO - kakájko, a teď tedy jsem v tom OJX05 - za chvíli uvidíme.

ALE: platí mnoho, že to, co tady kluci píšou = KAŽDÝ si musí najít to své - formace,indikátory, .......

Freshmane, ale taky si nemůžu dovolit jit do mědi, ropy, topnýho oleje, atd., jedu asi se "stovkou", takže se musím držet u svýho.

Co musím říct, vše, co hledáš, je zcela nepochopitelně bez platby k dočtení na Finančníku, komodity a obchod s nima je hodně "osobní", takže jednoznačnou radu nelze dát. Někdy je méně Více, ale .....

Hodně úspěchů ... JAGELO

Mimochodem, dnes jsem šel do LONG CZ05, SL 203 ... to se asi na burzách potrhají řehotem. Ale ...
:( :( :( :) :) :( :( :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky za rychlu odpoved, zacnem teda v robote tajne sledovat aj orange dzus :) Inak uplne suhlasim, to co pani Petr a Tomáš sustredili na tomto webe ich muselo samotnych stat hrozne casu a myslim, ze aj penazi, ze to tu ponukaju zadarmo je pocin, o ktorom so este nepocul, a som tomu nesmierne rad, hlavne preto, ze som na stranky narazil prave teraz ked vazne uvazujem, ze sucasna praca ma uz prilis netesi, neviem ci sa niekedy prepracujem k tradingu do takje miery aby som ho mohol oznacit za moju pracu ale rozhodne to vyskusam a minimalne je to skvely konicek (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všichni, dnes poněkud OT.
mám velice dobrý pocit z toho, že se diskuze nad obchody už rozbíhá. Těch hodin, co si odsedíme osamoceni nad studiem grafů a všeho ostatního je jistě dost a dost. Podle mého názoru je neméně důležité o výsledcích svých úvah diskutovat. Prostě vyjít se svou kůží na trh alespoň nanečisto. Zadarmo. Až na ten trh ponesete svoje těžce vydělané a našetřené dolárky, bude to neskonale těžší.
S pozdravem: zlato, džus i kukuřice - na kontě je víc a více ! greenhorn

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Možno nie som v spavnom vlakne, ale pouzivate niekto ako jeden z indikatorov volume, resp, OI ? Ak ano, kde beriete aktualne udaje? Kdesi na diskusii som pred casom nasiel odpoved na podobnu otazku a ta znela, ze tieto udaje su na stranke burzy, ak som ale dobre pozeral napr. cukor alebo ornage juice tak su udaje o den pozadu, t. j. napr. dnes tam uvadzaju udaj z 30.9., alebo zle hladam, resp. treba sa niekde zaregistrovat alebo platit za udaje?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechní komoditní obchodníky... Po delší odmlce se opět zde...:) a je vidět, že to tady žije..., a tak hurá na futures.... Na dnešní den mám připravené tyto obchody: LCZ5- prodej proti trendu (trh se pohybuje v up kanálu a po proražení trend line se trh pěkně vrátil zpět), již včera jsem měl tento obchod v merku a jelikož vidím stále neporušenou formaci, dnes prodej pod pá low (pod pa), můj vstup: sell 89.70 stop, SL 30 pt, PT 90 pt, při netrefeni PT a min 80 % otevřeného profitu chci držet noc, jinak výstup MOC

291

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím komoditní obchodníky:
na dnešek vidím ještě tyto obchody: (zítra dám vědět, jak jsem dopadl) // oba chci obchopdvat jako ID
CZ5 (long), nákup s trendem (vstup buy 210-0, SL 2.5 bodu, PT 7.5 bodu), spekulace na vyplnění OG na severu
CDZ5 (sort), prodej proti trendu (vstup sell 0.8581 stop, SL 14 pt, PT 42 pt), spekulace na korekci up trendu, odražení od up trend line)

Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, tak jen pro info...:)... Tento připravený obchod short LCZ5 mě přestal zajímat hned po open, kdy otevřel příliš vysoko pro můj připravený short a po rychlém vyplnění OG se vydal nekompromisně na sever.... Tady jsem byl totálně vedle.... a samozřejmně mimo trh.... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, takže jen pro info:
long CZ5 - opět dostala jednou TA na frak a trh klesl na jih..... Je pravdou, že dle fundamentu, je trh zralý pořád na short (výborná úroda, škody po hurikánech mnohem menší než se čekalo, sklizeń probíhá dle očekávání...), nicméně pořád vidím šanci na krátkodobý swing na sever....
short CDZ5 - směr trhu přesně analyzován, bohužel beze mne, jelikož kanaďan jaksi zapomněl vyplnit OG a teprve poté se až vydat na jih....takže, beze mne
-------------------
Shrnuto a podtrženo, včera pouze 3 pozice, to znamemá..... beze mne.... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny komoditní obchodníky.... Na dnešek mám připravené lahůdky pro protirendové hráče....:))
1. USZ5 (bondy) - nákup proti trendu, vstup buy 114 - 06 stop, SL 5 pt, 114 - 01 stop, PT 15 pt, 114 - 21 limit, pouze jako ID, v případě otevřeného zisku 120 USD okamžitě posouvám SL na vstup
2. SX5 (soja) - 3 údery na support, risk long - vstup 568-0 stop, SL 3 b., 565-0 stop, PT 9 b., 577-0 limit, pouze jako ID
3. LHZ5 (vepřové) - prodej proti trendu - vstup sell 64.55 stop (pod včerejší low), SL 30 pt, 64.85 stop, PT 90pt, 63.65 limit (pouze jako ID)....

Se zvýšenou pozorností budu sledovat CCZ5, SBH6 (tady je to docela síla...:)), CTZ5, CZ5. Úspěšné obchody přeje Vlasťa
p.s. zítra dám vědět, jak jsem dopadl:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...