Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
  • 0

Pojištění akcií a celého portfolia u brokera


pawoukcz

Otázka

Ahoj investoři, chtěl bych vás poprosit o radu.

Momentálně mám účet u patrie a přemýšlím i o FIO, ale všude je napsáno, že mají pojištění proti úpadku jen do 20 000 euro a to ještě max 90% na každého investora a to se mi zdá moc málo.

Kde teda investovat na delší dobu s větším pojištěním? Chci být dlouhodobý investor na 10 a více let, ale pojištění jen do 20 000 euro mi přijde dost šílené.

To znamená, když budu mít akcie u brokera za třeba 15 let v hodnotě 60 000 USD a broker půjde do insolvence, tak dostanu jen 20 000 euro? 

Investuji tak 5-10x za rok po větších částkách do USA a CZ dividendových titulů. 

Děkuji moc za vaši radu a pomoc

Michal 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

5 odpovědí na tuto otázku

Doporučené příspěvky

  • 0

Děkuji vám za komentáře.

Právě jsem to zjišťoval přímo u CZ brokerů a bohužel je to pravda, že můžete dostat max 20 000 euro a max 90% ze svého portfolia a zbytek jde do konkurzu a tam není jisté, zda zbytek někdy dostanete.

To mi přijde jako pěkný risk investovat dlouhodobě u CZ brokerů, když jich za posledních 10 let zbankrotovala několik desítek...

Asi půjdu na dlouhodobé investice do USA brokerů (momentálně nejspíše TM ameritrade).

 

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
On 16. 2. 2017 at 14:01, krejzic napsal/a:

Jak píše jdomin, najděte si US brokera, který je členem SIPC, kde je každý klient krytý až do výše $500k a ti větší mají i extra pojištění, například Interactive Brokers až do výše $30M na klienta, s možností dopojištění až do $150M.

Maji taketo poisteni aj brokeri ako AMP futures, GLOBAL futures nebo Striker?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...