Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MACD - nula


venouš

Doporučené příspěvky

zdravim, pouzivam AB a snazim se zjistit vice informaci o MACD, Nasel jsem popis dvou krivek ale na pozadi v AB je jeste neco. na nulove urovni je videt neco jako volume (cerna barva) na pozadi tohoto indikatoru(prikladam obrazek). Muze mi prosim nekdo rici co toto "volume" ukazuje a co znamena ona nulova uroven? Uvitam jakekoli info. diky

289

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 32
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Zdravim, chcel by som trosku tiez dat "do mlyna"... Po asi 3 mesiacoch studia, som sa nakoniec rozhodol ze budem pouzivat na analyzu svojich vstupov indikator MACD, ktory je postaveny nzaklade troch EMA.. obrazok1: EMA12 a EMA26 na grafe ceny vytvaraju medzi sebou rozdiel,myslim tym rozdiel ceny, a ten rozdiel sa prenese do indikatoru MACD tiez ako rozdiel, vid obrazok: seda line je MACD line ako mozte vidiet ked EMA 12 pretne zdola EMA 26, MACD line je nad ZLR(0),a vzdialenost od ZLR je vlastne v rovnakom pomere ako vzdialenost EMA12 od EMA26.. dufam ze som sa dobre vyjadril... dalej ked sa na grafe ceny pretne EMA12 a EMA26, tak prave vtedy MACD line pretne ZLR... to je jeden vstupny signal... ak mozme vidiet dalo sa pri tom velmi pekne zarobit Obrazok2: nam ukazuje iny vstupny signal a to ked MACD line pretne TRIGGER, to je vlastne EMA 9 ktory je zobrazovany priamo v indikatore a je to cervena line... MACD v nasom priklade pretol trigger zdola a to moze povazovat ako vstup na stranu long, a ako vidime tiez velmi ziskovy..:)) a samozrejme opacne na vstup short. Obrazok3: divergencia, je to vlastne rozdiel.. priklad: sice graf ceny rastie ale graf MACD line ma klesajuci tvar... je to sposobene tym ze sa postupne priblizuju EMA12 a EMA26 k sebe... je to definovane ako slabnuci trend a mozne otocenie trendu... je ale najlepsie pockat na nejaky signal, bud prekrizenie MACD a pod. To je par moznych vstupnych signalov.. neskor napisem ine... ale co je dolezite.. ze signal vstupu long je silnejsi ked MACD line pretne trigger nad ZLR a opacne pri downtrende lebo sa lahko moze stat toto:obrazok 4.. je to tym ze vlastne ked sa otaca trend, napr. je down trend, ovela rychlejsie sa vyrovna rozdiel medzi obidvoma EMA ako ked sa od seba vzdaluju... tak na to pozor.. ale samozrejme je to kazdeho indivuidualna vec.. je kazdom ako si to urci sam... tak to by zatial stacilo... dufam ze to je zrozumitelne:))) s pozdravom ZERO999

2635

2636

2637

2638

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Zero 999:

V příspěvku jsi používal pojem ZLR, což je pattern z WCCI (Zero Line Reject), což bylo poněkud zavádějící. Předpokládám, že jsi měl na mysli nulovou linku ZL = Zero Line).

Jinak o MACD lze googlem vyhledat spoustu materiálů. Hezky je tento indikátor popsán např. na stockcharts.com/education/IndicatorAnalysis/indic_MACD1.html , kde jsou popsány i vstpní strategie (divergence na MACD i MACDhist., cross MACD line a triggeru i cross MACD line a ZL.

Já jsem pro potřebu svého obchodního systému objevil zajímavou možnost využití MACD pro filtraci a stanovení validity Woodieho patternu ZLR. Tato filtrace mi nahrazuje zcela Woodieho filtry CZI a SW, případně LSMA.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobry den

Zero999, ac jsem zatim trader nymad, dovolim si k Vasemu prispevku par poznamek.

K obr.1: dle meho nazoru signal, ktery popisujete neni signalem MACD, ale signalem dvou EMA nahore. MACD nedava signaly tim, ze protne ZL, ale tim, ze se protnou MACDline a trigger. MACD samotny dava signal k nakupu o par dnu drive.To, ze se EMA protly v miste, kde MACD protne ZL, je pochopitelne, kdyz pouzijete pro vytvoreni MACDline stejne EMA jako nahore (je to jejich rozdil).

K obr.2: jen malickost. A to ta, ze trigger je sice EMA, ale dulezite je, ze je to EMA samotne MACDline, proto je take v samotnem indikatoru.

A ted dulezita vec o kterou mi jde ...

[ital]signal vstupu long je silnejsi ked MACD line pretne trigger nad ZLR a opacne pri downtrende [/ital]. Nemyslel jste nahodou tuto poucku naopak? Pokud ma preci tento indikator naznacovat, dejme tomu, byci divergenci, pak prece k takove udalosti dochazi, min. ve vetsine pripadu, pod ZL jakozto dusledek "unavy" medvedu. Na obr4. je sice prekrizeni pod ZL, ktere moc nevynese, ale to je, opet jen dle meho nazoru, zpusobeno tim, ze MACD nenaznacuje svou strmosti a orientaci zvrat do long, ktery by se projevil rustem MACD (pozitivnim rozdilem CLOSE). O necele dva mesice pozdeji je tento signal jeste hloubeji pod ZL a je spravny pozdeji potvrzeny protnutim EMA nahore.


Tot vse. Doufam, ze jsem se nedopustil nejakeho trapne chybneho usudku. Je to muj prvni prispevek ;-)

Dekuji za pripadne reakce

Pekny den. hajdis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

hajdis: ked som si dal nastavenie MACD 12,26, to jest ze je vypocitavany z EMA 12 a 26, tie EMA som dal do grafu na ukazku, ze to skutocne tak vykresluje...
obr.1: pise sa ze su rozne signaly na vstup.. je pravda ze ako hlavny signal na vstup sa bere ked MACD line pretne trigger, ale ked si si vsimol na obrazku, v momente ako MACD pretne ZL, v tom istom momente sa pretnu EMA 12 26, cize vlastne ich vzdialenost od seba znazornuje vzdialenost MACD line od ZL..
preto berem ako signal na vstup prekrizenie u MACD a ZL,lebo vela systemov je robenych úrave na zaklade prekrizenia dvoch EMA, a MACD mi o ukaze tiez..

co sa tyka vstupov, kedy maju lespiu vypovedaciu hodnotu, ja mam odsledovane, ze uspesnejsie vstupy mam pri long blizko ZL a nad ZL a pri short blizko ZL a pod ZL.. si mozes pozriet na obr4 ze keby som vstupili long na zaklade pretnutia MACD a triggeru pod ZL(dost daleko od ZL), vstup by nebol moc uspesny, ale stal by nas akurat stratu, v porovnani so vstupmi nad ZL pri long.. samozrejme sa moze stat, ze sa otoci trend y dola na up, a MACD a ZL sa pretnu hlboko po ZL, ale nemas napisane ze to nebolo len falosne pretnutie, lebo moze ist len o malinku korekciu...

ked sa pozries na obr 3, taktak tam som zobrazil medvediu divergenciu, ktora vznkla nad ZL, cize otazka divergencii je tak ako si pisal, ale ked nevznikne divergencia,tak vstup na zaklade prekrizenia MACD a triggeru, len za tzch podmienok co som pisal vyssie.. ale to je moj nazor, nemusi sa ti pozdavat, berem, kazdy to ma odsledovane inak..

pekny den, Zero999

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to zero999,
vsimnul jsem si ze testujete na SP500, ale pokud nemate na uctu par stovek tisic dolaru tak na nej radeji zapomente a testuje na corn a sugar. To neni z moji hlavy ale od Eldera, který v knihách popisuje jak spousty obchodníků skončí u SP500 který je láká neuvěřitelnými možnostmi výdělku, ale s malým kapitálem vynuluji ucet za chvilku..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Froid: nie, nebojte sa netestujem na SP500, odtial som len ukazky bral, lebo som nenasiel rychlo vhodne.. ja zatial len testujem, a to ID e mini russel2000, kde pekne tiez vychadza MACD, ale skor pouzivam na vstupy startegie odrazu od EMA 34, nemusi sa priamo dotknut, staci ak sa priblizi na urcitu vzdialenost... a dalej mi vychadza celkom strategia na zaklade trendliniek, je az niekedy divne ako to vychadza... si vsimnite na obr. ako celkom to EMA funguje ale aj ako clekom dobre funguju tie trendlinky... Hajdis: nie vsetko v poho, berem kritiku.. viem ze sa pise vsade o pouzity MACD, ale co som pisal, mam myslim si celkom dobre odsledovane, tak mozno preto si tvrdim svoje.. ak mas nieco cim by si mohol prispiet, daj do placu.. rad si pozriem:)) s pozdravom Zero999

2892

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobry den

Snazim sa vytvorit zklady jednoducheho obchodneho systemu pomocou MACD a SSTO. Pri MACD sa mi vsak vynara niekolko otazok. Jednotlive "zvysle ciary" v histograme sa tvoria az po uzatvoreni daneho obchodneho dna? Pri kombinacii MACD a SSTO mi vychadza uspesnosti pekne vysoka, avsak su to zatial len hrube obrysy. A este jedna na zaver? Mate aj vy obchodne systemy postavene na uplne jednoduchych veciach? Tomas a Peter jednoduchost propaguju, no niekedy sa mi zda, ze niektori akoby sa riadili presnym opakom...Vdaka za odpovede.

Laco

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...