Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

převod portfolia z FIO do IB (Interactive Brokers)


divid

Doporučené příspěvky

Přeji dobrý den,

jo, jde to docela dobře ... u FIO vše prodáte a u IB po převodu peněz zase nakoupíte ...

Alespoň před cca 3 lety jsem takhle musel postupovat - a to jsem vše chtěl převést k TOS, kteří mají (měli ?) stejného depozitáře. Ze strany TOSu nebyl problém, sami mi popsali postup, u FIO mě ale odmítli, že prý praní peněz a podobné kecy. Zřejmě se jednalo o poplatky, které jsou u FIO vysoké.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

5 hours ago, kbtm said:

Přeji dobrý den,

jo, jde to docela dobře ... u FIO vše prodáte a u IB po převodu peněz zase nakoupíte ...

Alespoň před cca 3 lety jsem takhle musel postupovat - a to jsem vše chtěl převést k TOS, kteří mají (měli ?) stejného depozitáře. Ze strany TOSu nebyl problém, sami mi popsali postup, u FIO mě ale odmítli, že prý praní peněz a podobné kecy. Zřejmě se jednalo o poplatky, které jsou u FIO vysoké.

S pozdravem kbtm

Uh, takhle bych to teda určitě řešit nechtěl. To není žádný převod :-( Už jen kvůli tomu, že bych musel kvůli prodeji vše danit se mi do toho opravdu takto nechce. To přece nějak převést jít musí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem si komunikaci s FIO dohledal, nebylo to před 3 lety, ale 18.02.2009. Možná se to od té doby změnilo ...

V každém případě mám komunikaci zdokumentovanou, je pořád dostupná v e-Brokerovi.

1. odpověď FIO :

... převod akcií evidovaných v USA a nakoupených přes Fio náš depozitář Penson nepovolí (s odkazem na Patriot Act - zákon na obranu před financováním terorismu v USA). Bylo by to možné pouze v případě, že by Váš cílový broker měl účet u stejného depozitáře jako Fio - Penson (http://www.penson.com/).

2. odpověď FIO (když jsem sdělil, že TOS má stejného depozitáře, což zřejmě netušili) :

... společnost Penson bohužel nedá svolení k převodu Vašich akcií, byť v rámci tohoto stejného depozitáře. Jediným řešením je tak Vaše akcie přes Fio prodat, převést utržené prostředky na Vašeho nového brokera a zde je opět zpět dokoupit.

3. odpověď FIO (když jsem jim sdělil, že ze strany TOS se jedná o běžnou operaci) :

... veškerou informaci, kterou mám k dispozici, je ta, že společnost Penson takový převod akcií z jednoho obchodníka na druhého nepovolí. Zřejmě vycházíme z minulých zkušeností, kdy se o takový převod akcií jiní naši klienti pokoušeli a nebylo jim v této věci naším americkým partnerem - depozitářem vyhověno.

Dál jsem to neřešil, měl jsem u FIO investiční portfolio, vše starší než půl roku, takže mě to stálo jen ty FIO-poplatky + poplatek za převod USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 16. 12. 2017 at 19:55, divid napsal/a:

Ok, díky moc za info! Velmi zajímavé informace.

Najde se někdo další se zkušenostmi či radami?

to to je zo stranky IB

To čo trepu tí magori z Fia je riadna koko..na, že to depozitáe nepovolí a že musíš mať účet u brokera s rovnakým depozitárom ako tvoj nroker od ,ktoreho chceš odísť

https://ibkr.info/node/65

Upraveno uživatelem Obelix
Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...