Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komoditní spready - Jaké jsou vaše zkušenosti?


deenius

Doporučené příspěvky

Ahoj, můžete mi prosím někdo poradit co jsou Premium charges v CBOT Rulebook - https://www.cmegroup.com/content/dam/cmegroup/rulebook/CBOT/II/14/14.pdf   (sekce 14108 Premium charges) ? Nějak mi uniká podstata. Jedná se o poplatek k ceně kontraktu? Platí se za celou dobu mezi dvěma futures kontrakty dle vzorce za počet kalendářních dní? Nebo se jedná jen o nástroj pro určení full carry a nejedná se o poplatek? 

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 16 hodinami, Jean-Pierre napsal/a:

Ahoj, můžete mi prosím někdo poradit co jsou Premium charges v CBOT Rulebook - https://www.cmegroup.com/content/dam/cmegroup/rulebook/CBOT/II/14/14.pdf   (sekce 14108 Premium charges) ? Nějak mi uniká podstata. Jedná se o poplatek k ceně kontraktu? Platí se za celou dobu mezi dvěma futures kontrakty dle vzorce za počet kalendářních dní? Nebo se jedná jen o nástroj pro určení full carry a nejedná se o poplatek? 

 

To se tebe, jako retail obchodníka, netýká, jedná se o poplatek v případě dodání fyzické komodity proti drženému futures kontraktu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 14. 10. 2019 at 15:11, krejzic napsal/a:

EDIT: Eee, sorry, poplet jsem si to s dotazem na delivery payment. U premium charges se jedná o rozdíl v ceně mezi jednotlivými měsíci a je už zahrnut, spolu s dalšími proměnnými, v pořizovací ceně.

krejzic děkuji za odpověď, ale nerozumím tedy v tom případě této větě :  " No certificate shall be valid for delivery on futures contracts unless the premium charges on such wheat shall have been paid up to and including the 18th calendar day of the preceding month "  - aneb překládám- li správně tak "Žádný certifikát nebude platný pro doručení kontraktu pokud nebudou premium charges na danou pšenici uhrazené do a včetně 18.kalendářního dne předchozího měsíce".   Pro upřesnění bych rád doplnil, že jsem si vědom, že pro nákup a prodej kontraktu za účelem spekulace a ne fyzického dodání se to obchodníka netýká, ale rád bych porozuměl cenám jednotlivých kontraktních měsíců a tomu, co na ně má vliv a jak jsou tvořené. 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...